سلامت

هوآوی اولین موتور محرکه الکتریکی خودرو خود را معرفی کرد

این روزها از شنیدن خبر ورود هواوی به قلمرو جدید تعجب نمی کنیم. این شرکت قصد دارد از فرمول موفقیت آمیز استفاده کند ، که در صنایع دیگر در صنایع مخابراتی و تلفن های هوشمند نیز استفاده می شود. فرمولی مبتنی بر نوآوری مداوم و صرف هزینه های هنگفت برای تحقیق و توسعه. اینترنت اشیا ، واقعیت افزوده و هوش مصنوعی سه منطقه با فناوری پیشرفته هستند که هواوی در سال های اخیر وارد آنها شده است.

موتورهای الکتریکی ، موتورهای آینده

بزرگترین تغییر در صنعت موتور در سالهای اخیر محبوبیت وسایل نقلیه الکتریکی بوده است. این نوع خودروها سالها نمی توانستند با اتومبیل های بنزینی رقابت کنند و شارژ ، سرعت و قدرت کم برای استفاده بسیار محدود بودند.

هوآوی اولین موتور محرکه الکتریکی خودرو خود را معرفی کرد

در باتری موتور الکتریکی اتومبیل استفاده می شود

اما طی دهه گذشته ، به لطف معرفی رویدادی به نام “تسلا” در صنعت خودرو ، با خودروهای الکتریکی پیشرفته ای روبرو شده ایم که با هر بار شارژ عملکرد یکسانی دارند و از وسایل نقلیه بنزینی بهتر هستند. مسلماً آینده بین آن اتومبیل های برقی و واقعاً اتومبیل های مرتبط با سوخت های جایگزین نهفته است.

در چنین شرایطی هواوی اولین موتور الکتریکی خود را با نام DriveOne روانه بازار کرده است که طبق شواهد از مشخصات مطلوبی برخوردار است. T قسمتهای مختلفی دارد. این اولین موتور فوق العاده تبدیل شده در صنعت خودرو است.

این سیستم برای تسهیل سه مورد طراحی شده است که ساخت آن آسان ، ساختار ساده و به راحتی مقیاس پذیر است. این موتور 220 میلی متری فضای کمتری را در بالای محور Z اشغال می کند و در مقایسه با بیشتر رقبا به 5 متر سیم کشی ، 3 اتصال دهنده برق و 2 لوله آب نیاز دارد که هزینه های تولید آن را در مقیاس تولید انبوه کاهش می دهد.

این موتور در کنار سایر محصولات هواوی قرار دارد که ساخت اتومبیل های خودران و جاده های هوشمند را امکان پذیر می کند.

اتومبیل خودران از خیال به واقعیت

قبل از راه اندازی موتور الکترونیکی Driven ، هواوی از پیشرانه هوشمند و خودکار خود با نام Autosar رونمایی کرد. این ساختار از اینترنت اشیا برای اتصال اتومبیل ها با بیشتر اشیا surrounding اطراف برای دسترسی به اطلاعات محلی استفاده می کند. این داده ها ممکن است شامل ترافیک دقیق منطقه ، شرایط آب و هوایی و اخبار و رویدادهای خاص برای هر منطقه باشد.

این اطلاعات به سیستم ناوبری خودرو کمک می کند تا بهترین مسیر ممکن را برای راننده انتخاب کند. با گرفتن اطلاعات دقیق و دقیق ، سیستم ناوبری می تواند انتخاب بهتری به کاربر بدهد که فقط به سیستم ناوبری بستگی دارد که نتایج بهتری نسبت به سیستم ناوبری فعلی خواهد داشت.

هوآوی اولین موتور محرکه الکتریکی خودرو خود را معرفی کرد

این نتایج با کمک هوش مصنوعی قدرتمند هواوی و الگوریتم های پیچیده و پیشرفته آن محاسبه و بدست آمده اند. ویژگی مهم دیگری که با کمک این فناوری ها به دست آمده این است که امکان رانندگی اتومبیل بدون نیاز به راننده به صورت خودکار وجود دارد که پیش بینی شده ایمن تر از رانندگی انسان است. بنابراین ، وسیله نقلیه به طور کامل مسیر ، وسایل نقلیه و سایر موانع را بررسی می کند و در صورت لزوم پاسخ می دهد.

اما آنچه مسلم است این است که آینده خودروهای الکتریکی خودران است. اگرچه چندین مدل از این خودروها در کشورمان وجود دارد ، اما باید در آینده نزدیک منتظر حضور بیشتر و استفاده گسترده از آنها باشیم.

2121

دکمه بازگشت به بالا