اقتصادی

همه فروشنده‌اند! – دنیای 77

همه فروشنده‌اند! - دنیای 77

رئیس اتحادیه مشاوران املاک و مستغلات کشور با بیان اینکه قیمت مسکن کاهش یافته است و انتظار داریم در ماه های آینده روند نزولی دیگری داشته باشد ، گفت: خرید و فروش کاهش نخواهد یافت ؛ اما فروشندگان بیشتر از خریداران هستند

مصطفی قلی خسروی در مصاحبه با دنیای 77 اظهار داشت: در روزهای اخیر شاهد کاهش 10 تا 15 درصدی قیمت املاک و مستغلات بوده و انتظار کاهش مجدد آن دور از دسترس نیست.

وی افزود: فعالان اقتصادی شرایط بازار را به خوبی تشخیص می دهند. روز بعد از انتخابات ایالات متحده ، دلار به 22000 دلار در هر تن کاهش یافت و مسکن سقوط کرد. این نشان می دهد انتظارات تورمی برطرف شده است و انشاالله ثبات به اقتصاد کشور باز خواهد گشت.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک و مستغلات کشور می گوید چشم انداز بین المللی این کشور متعهد است: “اقتصاد ایران قدرتمند است اما در صورت لغو تحریم ها وضعیت بهتر خواهد شد.” اولین دستاورد چنین وضعیتی ثبات نرخ ارز است که می تواند منجر به افزایش بازار تولید و بخش مسکن شود.

خسروی درباره وضعیت تجارت در روزهای اخیر گفت: عرضه در بازار افزایش یافته است و همه فروشنده و خریدار کمتری دارند اما خرید و فروش در پرونده قیمت در جریان است و طی روزهای اخیر کاهش نیافته است. با این حال ، کسانی که قصد دارند خانه را گران کنند باید بدانند که قیمت ممکن است بیشتر کاهش یابد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا