عمومی

هماهنگی تیم اقتصادی دولت، نیاز بازار سرمایه

هماهنگی تیم اقتصادی دولت، نیاز بازار سرمایه

براساس پایگاه داده دنیای 77 ،

“ماشاالله عظیمی” کارشناس بازار سرمایه درباره افزایش سهم بازار سرمایه گفت: این بازار شاخص هایی از متغیرهای اقتصادی و غیر اقتصادی را بر اساس انتظارات دارد و تغییرات رفتاری در این بازار بسیار م thisثر است.

عظیمی امشب در مصاحبه با تیتر دنیای 77 ، در مورد متغیرهای رفتاری صحبت کرد و افزود: “توجه خود را به چگونگی پرداخت برخی از تغییرات دولت آینده از جمله افزایش آگاهی ، نظارت ، تقویت صندوق پایداری و ایجاد پوشش لازم برای ریسک سهامداران متمرکز کنید.” . “

کارشناسان بازار سرمایه افزودند: رشد منطقی بازار سرمایه و هماهنگی بین تیم اقتصادی دولت از الزامات این بازار است.

وی از افزایش آگاهی عمومی در مورد بازار سرمایه صحبت کرد و افزود که سهامداران در تصمیم گیری ها به آموزش و تجربه نیاز دارند.

عظیمی می گوید: سهام و سهامداران باید در روند رشد پاسخ منطقی دهند.

وی تناقض را تنها رقیب دولت برای اقتصاد حزب اقتصادی دولت جدید اعلام کرد و افزود: حزب اقتصادی باید از هر لحاظ ادغام شود.

ماشاالله عظیمی ضمن اعلام نقش دولت در اقتصاد برای دخالت نکردن در اقتصاد گفت: وظیفه دولت تدوین سیاست ها و پی ریزی بنیان اقتصاد کشور است نه دایره اقتصاد.

دبیرکل اتاق تعاون ایران با اشاره به منابع صندوق توسعه ملی برای اقتصاد مردم گفت: ارکان دولت باید با وزارت اقتصاد هماهنگ شود. ما بیش از بورس سهام نداریم. هرکسی با هر سرمایه ای می تواند سهام را با شفافیت کامل خریداری کند. تاخیر در صندوق توسعه ملی و مقاومت بانک مرکزی بر رشد بازار سرمایه تأثیر می گذارد.

عظیمی می گوید: ورود شرکت های فناوری و بنگاه های کوچک و متوسط ​​به بورس می تواند زندگی جدیدی برای بورس باشد.

سعد روح الله حسینی مقدم ، کارشناس بازار سرمایه افزود: بازار سرمایه برخلاف چشم انداز سیاسی دولت مردان ، برای پیش بینی تصمیمات اقتصادی آینده از فضای انتخابات و تغییرات سیاسی پیروی می کند.

وی گفت: برنامه های دولت جدید در حوزه های سیاسی و اقتصادی بر تداوم روند مثبت در بازار سرمایه تأثیر می گذارد.

حسین مقدم پیش بینی کرد که با فرض ثابت بودن همه شرایط ، افزایش شاخص بازار سرمایه تا پایان ماه سپتامبر ادامه داشته باشد.

مهدی توقیانی ، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در ارتباط اینترنتی گفت: “بورس اوراق بهادار آینه ای از اقتصاد کشور به طور کلی است که باید روند رو به رشدی داشته باشد و به خوبی کار کند.” از طرف دیگر سهام شاخص بازار پایدار نخواهد بود.

وی به شوک شدید قیمت در بورس از اواخر سال 1999 اشاره کرد و گفت: این جهش براساس واقعیت جامعه نبود و شاخص بورس ثابت نبود و منفی بود. برای ثبات ، افزایش شاخص باید اقتصاد کشور را تقویت کند.

توقیانی یکی از کارکردهای بازار سرمایه و بورس را افزودن تأمین مالی بلند مدت به اقتصاد کشور دانست و افزود: این تأمین مالی باید در بازار اولیه آسان باشد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: مسئولیت مدیر بورس ایجاد بازار عادلانه و شفاف است.

وی با انتقاد از دولت برای پرداخت نکردن هزینه تولیدکنندگان برق گفت: ریشه مشکل برق و حادثه کریشناکورا رفتار دولت و دخالت دولت در تولید است. قیمت ها اغلب اتفاق می افتند.

دکمه بازگشت به بالا