حوادث و رویداد

هشدار درباره افزایش کلاهبرداری در سایت “دیوار”

اخبار آفتاب:

رحیم علیشپور دادستان عمومی و انقلاب ربات کریم در مورد خطرات ناشی از استفاده کنندگان سکو برای خرید و فروش دیوارها توضیح داد: “این دیوار فریب خورده است و بخشی از سرمایه آن از بین رفته است. در مورد جرم بود.

وی در مورد روشهای متداول کلاهبرداری در این سکوی ادامه داد: در بسیاری از موارد مردم کالایی را در سایت دیوار با قیمت مناسب وارد می کنند و پس از ذکر مشتری ، آنها را به سمت دروازه پرداخت جعلی هدایت می کنند که تمام اطلاعات مردم را ذخیره می کند و سپس اقدام به ادامه می دهد. آنها از حساب این افراد خارج می شوند.

هشدارهای مربوط به افزایش کلاهبرداری در سایت

رباط کریم افزود: در برخی موارد ، افرادی که محصولات خود را روی سکو قرار می دهند ، فروشندگان واقعی نیستند و اطلاعات غلط ارائه می دهند که پس از خرید مشتری و پرداخت هزینه فرار می کنند و مشتری به هیچ وجه قادر به دسترسی به آنها نخواهد بود و در کمال تعجب دیگران. همان محصولی با شماره بعد از چند ساعت در سایت بارگذاری می شود!

آلیش پور توضیح داد که بیشتر این افراد قابل ردیابی نیستند: ممکن است اولین شرکت های موبایل و Irenal تحت پوشش این مشکل نباشند ، اما واقعیت این است که این افراد دارای سیم کارتهایی هستند که هویت صاحبان آنها غیر واقعی است و در برخی موارد این سیم کارتها. این شامل افرادی از خارج از کشور می شود ، و هنگامی که ما از تامین کنندگان جستجو می کنیم ، هیچ اطلاعاتی برای آنها فراهم نمی شود و ما هیچ راهی برای پیگیری آنها نداریم.

وی در پایان با تأکید بر اینکه برای جلوگیری از این جرایم باید سازوکارهای این سایتها و همچنین آگاهی کاربران نیز اصلاح شود ، اظهار داشت: مردم باید آگاهی خود را افزایش دهند و با آگاهی و صداقت فقط از سایت های معتبر خریداری کنند و به کسی غیر ضروری اعتماد نکنند. ، زیرا اگر من آگاه نباشم ممکن است بازنده بعدی باشم.

دکمه بازگشت به بالا