جامعه و خانواده

هشدارهای پلیس با آغاز محدودیت های جدید کرونایی

هشدارهای پلیس با آغاز محدودیت های جدید کرونایی

با شروع دور جدید تحریم های ویروس کرونا ، معاون اجتماعی پلیس مقاومت تهران بزرگ هشدارها و هشدارهایی را برای عموم صادر کرد.

سرگرد وحید سلطانی پاجی در مصاحبه با دنیای 77وی با اشاره به آغاز طرح جامع تحریم های ویروس کرونا در تهران گفت: مهمترین نکته ای که شهروندان باید به آن توجه کنند رعایت قوانین و مقررات ستاد ملی در برابر تاج گذاری است. بنابراین لازم است در این روزها از ترافیک غیرضروری ، مهمانی ، بازرسی و مسافرت خودداری کنید. بهترین مکان برای کمک به شکستن چرخه عفونت و شیوع ویروس کرونا در خانه است.

وی با بیان اینکه مجرمان همیشه در موقعیت های خاص از شرایط سو advantage استفاده می کنند و از این محیط سو abuse استفاده می کنند ، گفت: در این حالت احتمال داشتن اشغالگران و مجرمان و جعل عناوین مانند افسر پلیس ، مامور بهداشت ، بازرس وجود دارد. اتحادیه ها ، نهادهای نظارتی و غیره باید چنین اقدامات مجرمانه ای را انجام دهند تا شهروندان از این امر آگاه شوند.

هیچ افسری جریمه تاج در محل حادثه دریافت نخواهد کرد

سلطانی افزود: یکی از این موارد مراجعه ذینفعان به صاحبان صنوف و شهروندان یا مدیران وسایل نقلیه آنها است در این صورت شهروندان باید از جزئیات پروژه ها و مأموران از جمله پلیس ، بهداشت و … مطلع شوند. همچنین ، طبق آژانس های مربوطه ، هیچ وسیله نقلیه ای تحت این طرح توقیف نخواهد شد و فقط جریمه هایی اخذ می شود که در سیستم رسمی پلیس راهور قابل ردیابی است.

وی ادامه داد: بنابراین اگر در پرونده واحد صنفی یا افرادی که در خانه آنها ذکر شده شهروندان با آنها روبرو هستند ، حتماً صحت موضوع را بررسی کنید.

به گفته وی ، هیچ مأموری برای اجرای محدودیت های عروق از خانه به خانه دیگر نمی رود و به همین دلیل از شهروندان می خواهیم موضوع را به پلیس 110 گزارش دهند.

جیلد ، معاون اجتماعی پلیس مقاومت در برابر سرمایه ، اصرار داشت که مالکان واحد واحدی خود و واحد اعلام شده را به طور همزمان تعطیل کنند: سود و دزد می توانستند به واحدها بروند به دلیل خالی بودن معابر که اجازه داشتند بیایند و از آنها دزدی کنند. همچنین این احتمال وجود دارد که آنها به همین بهانه از صاحبان خاطی باج بگیرند.

سلطانی با اشاره به انتشار اخبار جعلی و شایعات در فضای مجازی اظهار داشت: برخی اوقات می توان اخبار جعلی را با اهداف و اهداف مشخص در فضای مجازی منتشر کرد. به همین دلیل پلیس همیشه به شهروندان توصیه می کند اخبار دریافتی از رسانه های رسمی و خبرگزاری های معتبر را دنبال کنند و به آنچه در اخبار جعلی منتشر می شود توجه نکنند.

تحت عنوان دریافت مجوز ترافیک در کرونا از سودآوری خود مراقبت کنید

وی با اشاره به احتمال فریب شهروندان و کسب سود به بهانه گرفتن مجوز تردد در مدت زمان محدود ، گفت: “این موارد توسط دولت به طور رسمی اعلام می شود و روند کار کاملاً شفاف و روشن خواهد بود.” بنابراین ، شهروندان به ویژه رانندگان تاکسی و کاروان های مسافربری در صورت مواجهه با چنین موردی باید توجه داشته باشند که خارج از قوانین اعلام شده به هیچ وجه فریب می خورند و به آن توجه نمی کنند زیرا این روش حاوی اطلاعاتی در مورد هویت افراد است. معمولاً از آنها سو takenاستفاده می شود و یا پول از آنها ربوده می شود.

سرانجام ، سلطانی با اشاره به تصمیم ستاد مبارزه با مجازات ملی در مورد بستن کلیه اصناف گفت: پلیس به اپراتورهای این واحدهای سازمان یافته توصیه می کند تا از بسته شدن واحدهای امنیتی در هنگام بسته بودن واحدها اطمینان حاصل کنند. و زنگ خطر را فعال کنید. همچنین ، اگر واحد صنفی آنها عبور کرده باشد یا در یک مجتمع تجاری باشد ، سرایدار باید 24 ساعت در روز حضور داشته باشد و باید از محل مراقبت شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا