عمومی

نگرانی شدید از کاهش رعایت پروتکل‌ها

براساس پایگاه داده دنیای 77 ،
دکتر علیرضا رئیسی امشب در تیتر یک شبکه خبری گفت: “ما واقعاً نمی دانیم که چرا پروتکل ها دنبال نمی شوند زیرا ویروس دائما در حال تغییر است و از قدرت و مسری بیشتری برخوردار می شود.”

سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: در حال حاضر 189 شهر سرخ ، 1 شهر نارنجی و فقط 112 مورد بیماری زرد و ویروس در شهرهای خود داریم و میزان پذیرش بیماری و بیمارستان در کشور بسیار زیاد است.

رایس هال از تعطیلی مشاغل پرخطر مانند رستوران ها و پاساژها ابراز تاسف کرد و گفت: “هنوز هیچ استانی به اوج خود نرسیده است و ما هنوز در شاخه در حال رشد بیماری هستیم.”

“در اپیدمی مانند کرونا ، واکسیناسیون در یک یا چند کشور کافی نیست و اکثر مردم جهان باید واکسینه شوند تا زنجیره ویروس شکسته شود ، و اگر ما می خواهیم ویروس کرونا جهانی را آزاد کنیم ، همه مردم باید دنیا را واکسینه کنند ، “سخنگوی گفت.

وی گفت: “ما باید واکسن عمومی بزنیم.” “ما باید از هر واکسنی که تأیید شده و اولین واکسنی که به دست ما رسیده استفاده کنیم.

رئیسی در مورد برنامه شهید سلیمانی گفت: طرح شهید سلیمانی با همکاری نیروهای مسلح ، بسیج و هلال احمر در مراکز تلفیقی ما با تأکید بر واکسیناسیون در حال اجرا است.

سخنگوی ستاد ملی کرونا با اشاره به 2700 تیم واکسیناسیون کشور گفت: امروز ما از مرز 307000 واکسن روزانه فراتر رفته ایم و پیش بینی من این است که روند ادامه یابد و بهتر شود.

رایس گفت: “من قول می دهم كه برای اولین و دومین بار این واكسن را برای افراد بالای 60 سال داشته باشیم و تا چهارشنبه هفته در دسترس همه باشد.” در مرحله بعد ، افراد بالای 60 سال را واکسینه کنید

وی افزود: تا به امروز 11 میلیون و 22 هزار واکسن در کشور توزیع کرده ایم و فردا 2.2 میلیون واکسن و 4 میلیون واکسن دیگر تا پایان هفته دریافت خواهیم کرد ؛ یک میلیون واکسن کبرا وعده داده شده است که این هفته دریافت خواهیم کرد با 16 میلیون واکسن می توانیم افراد 60 ساله یا بالاتر را تحت پوشش قرار دهیم.

سخنگوی ستاد ملی کرونا تأکید کرد: بخش خصوصی با واردات واکسن مخالفت نکرده است و ما 35 پروانه به بخش خصوصی داده ایم اما حتی یک واکسن دریافت نکرده ایم ؛ چرا آنها نمی توانند واکسن وارد کنند زیرا این یک محصول استراتژیک و سیاسی است؟ “افزایش یافته است و دولت با دولت ها معامله می کند و آنها آن را به بخش خصوصی نمی فروشند.

دکمه بازگشت به بالا