سلامت

نکاتی برای مراقبت از چشم‌ها در مواقع دورکاری

نکاتی برای مراقبت از چشم‌ها در مواقع دورکاری

اگر به دلیل شیوع بیماری Kovid-19 مجبورید در خانه در میان آن افراد کار کنید ، باید مراقب سلامتی چشم خود باشید.

به گزارش دنیای 77 ، “آکادمی چشم پزشکی آمریکا” این را به ما یادآوری می کند: صفحه نمایشگرهای لپ تاپ ، تبلت ها و تلفن های همراه باعث ایجاد فشار مضاعف در چشم های بدون وقفه و طولانی مدت می شوند که شامل خستگی و خشکی چشم است ، با علائمی مانند تاری دید ، سردرد و غیره

این علائم به دلیل این واقعیت است که وقتی به صفحه نگاه می کنیم کمتر پلک می زنیم ، چشمک زدن سطح چشم را مرطوب نگه می دارد. خواندن و نوشتن به مدت طولانی چشم را نیز تحت فشار قرار می دهد.

خبر خوب این است که تماشای طولانی مدت صفحه نمایش لپ تاپ ها ، تبلت ها و تلفن های همراه در صورت مراقبت به موقع باعث آسیب می شود. “دائمی” در چشم نیست همانطور که همه ما تجربه کرده ایم ، مدت طولانی خیره شدن به صفحه می تواند علائم آزار دهنده ای ایجاد کند اما خوشبختانه با تغییرات ساده می توانید از شر این علائم آزار دهنده خلاص شوید.

برای این منظور ، متخصصان چشم توصیه می کنند از قانون 20-20-20 پیروی کنند ، به این معنا که هر 20 دقیقه فاصله 20 قدم خود را به مدت 20 ثانیه تماشا کنید یا چشمان خود را به مدت 20 ثانیه بسته نگه دارید.

همچنین مهم است که هنگام کار با تجهیزات الکترونیکی فاصله ایمن از طول تقریبی بازو حفظ شود. برای سهولت کار ، روشنایی و “کنتراست” نمایشگر را تنظیم کنید.

همچنین ، کسانی که در مناطق سردسیر زندگی می کنند و مجبور به استفاده مداوم از وسایل گرمایشی می شوند ، باید محیط داخلی را مرطوب نگه دارند زیرا دستگاه های گرمایشی باعث ایجاد هوای خشک در اتاق می شوند و این بر شدت خشکی چشم تأثیر می گذارد.

علاوه بر این ، استفاده از قطره های اشک مصنوعی برای کمک به حفظ رطوبت چشم و رفع خشکی چشم توصیه می شود.

اگر با مشاهده این موارد هنوز در بینایی خود مشکل دارید ، حتماً از یک متخصص کمک و مشاوره بگیرید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا