استانی

نصب گاردریل، تابلوی شنا ممنوع و گشت های ویژه برای جلوگیری از غرق شدن در کانال انجام شده است

به گزارش خبرگزاری دنیای 77 کازاوین؛ دومین جلسه کارگروه نظارت و پیگیری حقوق مردم عصر دوشنبه در دفتر ایالتی به ریاست دادستان کازوین برگزار شد.

حمید منصوری در این نشست گفت: بیش از 1200 کیلومتر شبکه درجه یک ، دوم ، سوم و چهارم داریم که 95 کیلومتر شبکه اصلی است.

وی افزود: با توسعه شهرها در دهه های اخیر ، برخی از قسمتهای کانالهای آبیاری دشت کازاوین از شهر یا اطراف آن عبور کرده است و سالها شاهد حوادث ناگوار و تلفات جانی در این کانالها بر اثر شنای انسان بوده ایم. “

ببخش

وزیر ایمنی و بهره برداری شرکت آب منطقه ای کازوین یادآور شد: در سال های اخیر هزینه های زیادی برای حفاظت از کانال و قرار دادن محافظ و علائم شنای ممنوع در مناطق خطرناک کانال انجام داده ایم ، اقدامات پیشگیرانه لازم را برای جلوگیری از حوادث انجام داده ایم. .

منصوری افزود: ما همچنین با تهیه بسته های فرهنگی و ایجاد انیمیشن ، پیام کوتاه تلویزیونی و اطلاعات در فضای مجازی و رسانه ها اقدام به فرهنگ سازی و آگاهی سازی کرده ایم اما باز هم شاهد بی توجهی برخی افراد هستیم که هزینه های زیادی را صرف این کار کرده اند سازمان “داد”.

وی گفت: اگر فردی در حال غرق شدن است ، باید آب کانال قطع شود و برای کشاورزان مشکل ایجاد کند و ما در غرق شدن امدادگران با مشکلات زیادی روبرو هستیم ، اما علائم هشدار دهنده در حال نصب است و گشت ها ادامه دارد. ما مردم را از عواقب شنا در کانال آگاه می کنیم تا شاهد حادثه نباشیم.

برق

منصوری اظهار داشت: فضای داخلی شهرها باید توسط شهرداری محافظت شود و ما سعی داریم با افزایش گشت های مشترک و همکاری با نیروی انتظامی از شدت این حوادث بکاهیم.

وی گفت: در روزهای کرونا استخر شنا بسته بود ، هوای گرم و ظاهر آرام و متقاعد کننده کانال آبیاری در رودخانه هموار کازوین برخی افراد را ترغیب به شنا در این کانال خطرناک کرد و ما همچنان هوشیاری خود را ادامه می دهیم که شاهد هیچ تصادفی نیستیم. “

دکمه بازگشت به بالا