ورزش

نامگذاری دو معبر به “پورحیدری” و “کاشانی” در تهران

نامگذاری دو معبر به "پورحیدری" و "کاشانی" در تهران

استقلال ، رئیس کمیته ورزش شورای شهر تهران و دو تیم باتجربه از تیم فوتبال پرسپولیس از نامگذاری دو خیابان پایتخت خبر دادند.

به گزارش دنیای 77 ، حجت نظری در حاشیه جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: “با تصویب اعضای شورای شهر تهران ، خیابان روشنایی ، منطقه 1 ، شهرداری تهران ، مجاور منزل یکی از ملی پوشان بزرگ و پیشکسوت منصور پوریداری از باشگاه استقلال.” تحت عنوان.

وی ادامه داد: همچنین اعضای شورای شهر توافق کرده اند که نام بلوار گلستان در منطقه 8 شهرداری تهران را به نام زنده یاد ظفر کاشانی ، ملی پوش برجسته دیگر و از پیشکسوتان باشگاه پرسپولیس تغییر دهند. دلیل این نامگذاری این است که باشگاه شاهین در این خیابان واقع شده است که مرحوم کاشانی صدمات زیادی به آن وارد کرد.

نظری همچنین از برپایی تندیس های این دو بزرگتر خبر داد و گفت: این دو در توافق و مذاکره با دو خانواده نامگذاری شدند و به زودی تندیس های این دو عزیز در سایت دو خیابان معروف برپا می شود.

یکی از اعضای شورای شهر تهران با اشاره به روند نامگذاری تهران گفت: شورای شهر سعی در شناخت بیشتر رنگها و گروه های افراد بزرگ و محترم ملی ، ورزشی ، فرهنگی ، هنری و … ندارد و آنها را به مرور فراموش می کند. در این حالت ، در این مدت بیش از نیمی از نام ها مربوط به شهدا و ایثارگران بوده است و ما سعی کرده ایم برای حفظ هویت تاریخی ، تاریخی و فرهنگی شهر ، نام های دیگری از مشاهیر را در خیابان ها قرار دهیم.

وی در پاسخ به انتقاد از اینکه شورای شهر تهران فقط خیابان ها و کوچه ها را تغییر نام داده است ، گفت: اجرای پروژه های محلی ، جلوگیری از سیل مترو و عبور پارک ها ، پارک های محلی و فضاهای باز ، مدارس و صدها مورد دیگر در هنگام بارندگی شدید در حال انجام نیست.

نظری افزود: به همین دلیل از عموم مردم می خواهم كه فعالیت ها و مصوبات شورا را از طریق تصویب مستقیم و همچنین سیستم برنامه ریزی و صورتحساب كه اتفاقاً یكی از موفقیت های شورای فعلی است پیگیری كنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا