عمومی

مهمترین خطر این است که مردم شرایط را عادی فرض کنند

با توجه به پایگاه اطلاع رسانی دنیای 77 ،
دکتر حریریچی درباره برنامه شبانه دنیای 77 امشب گفت: “ما در Qovid 19 در نرخ بیکاری افت قابل توجهی داریم. ما از هفته دوم فروردین روند رو به نزولی داشته ایم ، هم در تعداد بیماران بستری و هم در تعداد کشته ها.” همکاری شهروندان و تلاش همه کارکنان بیمارستانها و آزمایشگاهها احمقانه بود و این اتفاق در شرایطی رخ داد که در حال مجازات ناجوانمردانه هستیم.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه انتظار کاهش شرایط تا ژوئن را داریم ، افزود: این پیروزی و دستاورد بزرگ شکننده است و مهمترین عامل همکاری حماسی مردم و شرکت هایی است که چهل مورد نیاز و استانداردهای بهداشتی را رعایت می کنند.

حریریچی اظهار داشت: تا زمانی که واکسن موثر باشد ، ما با این ویروس روبرو هستیم و باید مراقب باشیم.

وی با مقایسه نرخ مرگ و میر در انگلیس و ایران ، افزود: “براساس معتبرترین روزنامه پزشکی انگلیس در انگلیس ، 33٪ از مرگ و میرها رخ می دهد ، اما میزان مرگ و میر ما 6.6٪ است.

حریریچی در مورد رنگ شهرها بر اساس رنگ سفید (کم خطر) ، زرد (خطر متوسط) و قرمز (پرخطر) توضیح داد:

در مورد ساخت واکسن تاج ، معاون وزیر بهداشت گفت: “ما قبل از اینکه واکسن تاج را پیدا کنیم ، مسیری طولانی در پیش داریم. ما سالانه به میلیاردها دوز واکسن احتیاج داریم ، بنابراین باید سعی کنیم خودمان واکسن را تهیه کرده و به گونه ای درمان کنیم که نیاز به واکسیناسیون کمتری داشته باشد.

حریری همچنین از مردم خواست در صورت ابتلا به بیماری های مزمن و جدی ، تحت درمان قرار گیرند. “با توجه به روند نزولی در تاج ، افراد باید راحت باشند. هر بیمارستانی که اعلام می کنیم آماده پذیرش بیماران عادی است ، ایمن است و برای تاج خطری ندارد.” .

دولت قول داده است بودجه تخصیص سریعتر و سالم تری را در سال جاری فراهم کند: “اساس برنامه های ما پیشگیری است تا بیماری با کمترین هزینه قابل کنترل باشد.

حریرچی گفت: “پیشنهاد ما به دولت این است که همه امکانات در زمینه سلامت را برای افراد آسیب دیده از ولیعه فراهم کند.” “درخواست ما این است که وام های اداری و وام های قبلی را نیز بازپرداخت کنید.”

معاون وزیر بهداشت با تأکید بر لزوم پیروی از کلیه دستورالعمل های بهداشتی ، گفت: “مهمترین خطر این است که افراد فرض کنند شرایط عادی است. دوم اینکه افراد بدون علامت وجود دارند که اکثراً جوانان و کودکان هستند و این بیماری می تواند در افراد آسیب پذیر و سالمند گسترش یابد.” برای انتقال

دکمه بازگشت به بالا