جامعه و خانوادهکسب و کار دنیای 77

مقنعه اداری

مقنعه اداری

حجاب همواره به عنوان یکی از ارزش‌های والا برای زنان ایرانی پذیرفته شده بود. از سال‌ها قبل، حتی پیش از ورود اسلام به این سرزمین، زنان ایرانی حجاب را به منزله پوششی برای حفاظت از زنانگی خود می‌دانستند؛ به آن معنا که نواحی زیادی از بدن را در معرض دید همگان قرار نمی‌دادند. این مسئله را می‌توان از نقاشی‌های باستانی به جا مانده از سالیان دور استنباط کرد.

با این حال پس از ورود اسلام به ایران، حجاب شکل دیگری به خود گرفته و در قالب همان چیزی که امروزه می‌شناسیم، رواج یافت. طبق تعالیم دین اسلام، این پوشش، کامل‌ترین پوششی است که یک زن برای حفاظت از آرمان‌های شخصی خود می‌تواند داشته باشد. با وجود آن که چادر به عنوان کامل‌ترین پوشش قلمداد شده است؛ اما اشکال دیگری از آن نیز به مرور زمان و مطابق با روند پیشرفت دنیا تولید شده‌اند تا پاسخ‌گوی نیاز نسل‌های جدیدتر باشند. در این مقاله تصمیم داریم با یکی از این پوشش‌ها یعنی مقنعه و انواع آن مثل مقنعه اداری، مقنعه تلدار و… بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید.

مقنعه اداری

مقنعه چیست؟

مقنعه پوششی زنانه برای پوشاندن سر، موها، گردن و قسمت‌های فوقانی بدن است که معمولاً با پوشش‌های دیگر به خوبی پوشانده نمی‌شوند. مقنعه‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف تولید شده و توسط طیف گسترده‌ای از سنین، قابل استفاده‌اند. فرم و همچنین کاربرد مقنعه در سایر کشورهای مسلمان با ایران متفاوت است. در کشور ما اغلب از مقنعه در محیط‌های کاری و اداری مانند ادارات و دانشگاه‌ها استفاده شده و حالتی رسمی دارد. این نوع از حجاب سر به دلیل راحتی و سادگی مورد توجه بسیاری از بانوان نیز هست و در بسیاری از مواقع می‌تواند ترجیح آن‌ها باشد.

انواع مقنعه اداری کدام‌اند؟

انواع مختلفی از مقنعه‌ها برای موقعیت‌های مختلف و به منظور کاربردهای گوناگون طراحی و تولید شده‌اند تا بتوانید برای هر موقعیت به خصوص، از مقنعه‌ای خاص استفاده کنید. مقنعه‌ها علاوه بر مدل، می‌توانند در رنگ نیز تفاوت داشته باشند. مهم این است که بتوانید بهترین مدل مقنعه را با توجه به کاربرد و سلیقه خودتان انتخاب کنید. یکی از رایج‌ترین نوع مقنعه‌ها، مقنعه اداری است که خود در مدل‌های مختلف طراحی و تولید می‌شود. در ادامه با انواع مختلف مقنعه اداری آشنا خواهید شد:

مقنعه اداری خبرنگاری: این مدل مقنعه را به فراوانی در همه‌جا دیده‌اید. کافی است چند دقیقه مقابل تلویزیون بنشینید تا نمونه‌ای از آن را بر سر مجریان تلویزیون ببینید. مقنعه اداری خبرنگاری یک مقنعه کرپ ساده است که از قسمت زیر چانه برش دارد تا خوب روی سر ثابت شود. این مقنعه اداری در رنگ‌های مختلف تولید می‌شود.

مقنعه دانشجویی: مقنعه دانشجویی به نسبت مقنعه خبرنگاری جزئیات بیشتری دارد. در این مقنعه یک نوار به قسمت پیشانی دوخته شده تا پشت سر گره شده و به درستی روی سر ثابت شود. از این مقنعه می‌توان برای فعالیت‌ زیاد و حضور طولانی مدت در محل کار استفاده کرد. مقنعه دانشجویی اغلب در رنگ‌های تیره تولید می‌شود.

مقنعه تلدار: مقنعه تلدار در بسیاری از ادارات به عنوان پوشش رسمی و یونیفرم کارکنان انتخاب می‌شود؛ چرا که ضمن کامل بودن پوشش، می‌تواند با زینت و زیبایی خاصی نیز همراه باشد. مقنعه تلدار می‌تواند با کمی سلیقه و طراحی درست، برای ادارات و مؤسسات خاص شخصی‌سازی شود.

مقنعه چانه دار: مقنعه اداری چانه‌دار اغلب توسط خانم‌های مسن مورد استفاده قرار گرفته و از پوشیده‌ترین انواع مقنعه‌هاست. قسمتی برای چانه روی این مقنعه‌ها دوخته می‌شود که چانه را بپوشاند.

نحوه انتخاب مقنعه مناسب

برای انتخاب مقنعه مناسب باید چند مورد را مد نظر بگیرید تا در نهایت از انتخاب خود راضی باشید. چند مورد را به اختصار در ادامه مطلب توضیح داده‌ایم:

-توجه به کاربرد: طبیعتاً هر لباسی را باید براساس کارایی و کاربرد آن در موقعیت‌های مختلف انتخاب کرد. مقنعه‌های زینتی شاید مناسب محل کار و محیط‌های رسمی نباشند. برای چنین محیط‌هایی بهتر است از مقنعه فرم استفاده کنید تا ضمن رعایت پوشش مناسب با فضا، راحتی نسبی داشته باشید‌. هر یک از انواع مقنعه بروجرد، مقنعه فرم، مقنعه زینتی و… کاربردهای مخصوص به خود را دارند.

-توجه به رنگ: برای انتخاب مقنعه مناسب باید به رنگ آن نیز توجه داشته باشید. رنگ مقنعه باید بارنگ پوست شما تناسب و هماهنگی داشته باشد تا جلوه زیبایی به صورت‌تان دهد. لازم نیست دائماً از مقنعه‌های تیره رنگ استفاده کنید؛ بلکه مقنعه‌های روشن نیز می‌توانند انتخاب خوب و روحیه‌بخشی باشند.

توجه به جنس: جنس مقنعه باید به گونه‌ای باشد که احساس راحتی کنید. برای فصول سرد سال می‌توانید از مقنعه های ضخیم‌تر استفاده کنید تا از سرما در امان بمانید. در فصول گرم نیز استفاده از مقنعه‌های نازک‌تر، باعث جریان هوا و اذیت نشدن شما خواهد شد. به طور کلی یک مقنعه استاندارد باید در شرایط مختلف، فرد را در مقابل عوامل محیطی، به خوبی محافظت نماید.

مقنعه اداری

بهترین مقنعه فرم را از کجا بخریم؟

صاحبین مؤسسات و شرکت‌های خصوصی، اغلب به دنبال یک تولیدی باکیفیت برای تهیه لباس فرم و مقنعه فرم هستند تا بهترین نوع لباس فرم را با بهترین کیفیت و قیمتی مناسب تهیه کنند. اگر شما نیز به دنبال چنین منبعی هستید، ما به شما تولیدی پوشاک اداری «طاعتی» را معرفی می‌کنیم.

پوشاک و مقنعه اداری طاعتی بیش از پانزده سال است که به تولید بهترین پوشاک و لباس‌های فرم باکیفیت می‌پردازد. بسیاری از نهادهای بزرگ و مطرح برای تهیه لباس فرم بانوان به تولیدی طاعتی مراجعه کرده و سال‌هاست با عقد قرارداد، از البسه فرم بانوان طاعتی استفاده می‌کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت تولیدی طاعتی مراجعه کرده و از تولیدات آن‌ها مطلع شوید.

مقنعه اداری

کلام آخر

در این مقاله ضمن پرداختن به مقنعه اداری و انواع مختلف آن مثل مقنعه دانشجویی، مقنعه تلدار و مقنعه بروجردی، با تولیدی طاعتی برای تهیه مقنعه فرم آشنا شدید. انواع لباس و مقنعه فرم خود را می‌توانید از این تولیدی باتجربه تهیه کرده و سال‌ها از تولیدات آن‌ها استفاده کنید. وبسایت تولیدی طاعتی به صورت بیست و چهار ساعته در خدمت شماست.

www.taati.co

دکمه بازگشت به بالا