استانی

معرفی درست شیراز به جهان ادای دین به شهر راز است

دنیای 77 / فارس رئیس شورای اسلامی شهر شیراز این شهر را نقشی درست و دقیق برای جهانیان در شهر مخفی تأمین دین به همه دانست.

سید عبدالرزاق موسوی عصر چهارشنبه در مراسم روز شیراز که در مسجد نصرالملک برگزار شد ، از شورای سوم بخاطر نامگذاری روز شیراز تشکر کرد و گفت: “و امید است که آینده برای تقویت آن و افزودن صفحه ای روشن تلاش کند هر سال به رکورد روز شیراز.

وی با بیان اینکه شورای پنجم “هفته شیراز” را با تمرکز ویژه بر تقویت عملکرد روان شورای سوم و با توجه به رویکرد انسان محور مطرح کرده است ، افزود: شورای پنجم نیز با هدف استفاده از فارس راه های حفظ شیراز را مورد بحث قرار داده است. و قابلیت های شیراز. “تایید شده به قصد معرفی.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز روزها و هفته های شیراز را مصادف با ماه مبارک رمضان ، روز شهادت امیرالمومنین و شب های مبارک دانست و بر لزوم وجود ایده ای تأکید کرد. ارتباط بین این هفته و مراسم معنوی.

مصبی هنگام معرفی شهر شیراز با بیان اینکه باید به سازمانی از ویژگی های معروف به هویت شهر توجه شود ، اظهار داشت: بخشی از این هویت مربوط به گذشته تاریخی شیراز است و بخشی از آن در سالهای پس از انقلاب اضافه شده است. .

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه بیش از چهار دهه با مفهوم دفاع مقدس روبرو بوده ایم ، افزود: دفاع مقدس سنگ بنای افتخارآمیز تاریخ و هویت ملت ایران و نقش مبارزان است ، شهدا. علما و شهدای شیراز برجسته و درخشان هستند. ”

با یادآوری خاطره عباس دوران خلبان موسبی شهید بیمن اظهار داشت: شیراز شهدای بزرگواری دارد که ممکن است برخی از آنها هنوز ناشناس مانده و نیاز به معرفی در هفته شیراز داشته باشند.

وی از طبیعت ، محیط زیست ، علما و اشخاص مشهور ، بناهای تاریخی ، مدرسه های مقدس ، امامزاده های شهرک (ع) و دیگر ائمه اطهار به عنوان ارکان اصلی هویت شیراز نام برد و ادامه داد: این منابع باید در هفته شیراز معرفی شوند و فقط به این میراث گرانبها اشاره شود انجام ندادن باز نمی شود

موسابیو همچنین با تأکید بر پیشینه شیراز در سطح ملی و فرامرزی گفت: بنابراین این وظیفه ما است که بیش از آنچه که تاکنون انجام داده ایم شیراز را به دنیا معرفی کنیم و به این شهر ادای احترام کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز دانشمندان کلانشهر را بخشی از منابع خود خواند و گفت: این چند نفر امروز در خارج از کشور زندگی می کنند و برنامه سازمان فرهنگی شهرداری شیراز برای برقراری ارتباط با آنها از طریق فضای مجازی قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه برای معرفی شیراز باید مرزهای خود را جدا کنیم ، اظهار داشت: باید از همه کسانی که برای عشق به شیراز در هر جای این کره خاکی زندگی می کنند بخواهیم شیراز را بیشتر معرفی کنند.

موسوی افزود: دانشگاه ها ، مراکز علمی و پژوهشی شیراز سرمایه گذاری های کلانی انجام داده اند که باید به رسمیت شناخته شوند. به عنوان مثال ، افراد بزرگی مانند دکتر خدادوستا یا دکتر ملک حسینی ، که بخشی از هویت شیراز هستند ، باید توجه بیشتری به این امر داشته باشند.

انتشار 20 کتاب در مورد شیراز

شهردار شیراز در این هفته بیش از بیست عنوان کتاب در مورد شیراز رونمایی می کند و خاطرنشان می کند: “ما سالهاست که چه در زمینه انتشار و چه تولید محتوا سخت روی مدارس شیراز کار نکرده ایم.”

حیدر اسکندرپور اظهار داشت که تا پایان ماه اوت ، بیش از 20 کتاب در زمینه شیرازی خوانی و هویت شیرازی منتشر می شود.

شهردار شیراز ، هفته شیراز ، رویکرد امسال را در نظر گرفت: “امسال ، ما روش دیگری را به هفته شیراز دنبال خواهیم کرد ، به عبارت دیگر ، امسال متفاوت از سالهای گذشته ، که ما فقط از محصولات قبلی استفاده می کردیم ، برای برای اولین بار در این زمینه. ما فرهنگی را به مردم ارائه خواهیم داد.

اسکندرپور ادامه می دهد: من فکر می کنم این یک کار طولانی مدت است. این کار ارزشمند با همکاری شورای محترم شهر و با مشارکت کلیه نهادهای فرهنگی استان و با مشارکت کلیه هنرمندان انجام شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا