استانی

معرفی درست شیراز به جهان ادای دین به شهر راز است

دنیای 77 / فارس رئیس شورای اسلامی شهر شیراز این شهر را نقشی درست و دقیق برای جهانیان در شهر مخفی تأمین دین به همه دانست.

سید عبدالرزاق موسوی عصر چهارشنبه در مراسم روز شیراز که در مسجد نصرالملک برگزار شد ، از شورای سوم بخاطر نامگذاری روز شیراز تشکر کرد و گفت: “و امید است که آینده برای تقویت آن و افزودن صفحه ای روشن تلاش کند هر سال به رکورد روز شیراز.

وی با بیان اینکه شورای پنجم “هفته شیراز” را با تمرکز ویژه بر تقویت عملکرد روان شورای سوم و با توجه به رویکرد انسان محور مطرح کرده است ، افزود: شورای پنجم نیز با هدف استفاده از فارس راه های حفظ شیراز را مورد بحث قرار داده است. و قابلیت های شیراز. “تایید شده به قصد معرفی.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز روزها و هفته های شیراز را مصادف با ماه مبارک رمضان ، روز شهادت امیرالمومنین و شب های مبارک دانست و بر لزوم وجود ایده ای تأکید کرد. ارتباط بین این هفته و مراسم معنوی.

مصبی هنگام معرفی شهر شیراز با بیان اینکه باید به سازمانی از ویژگی های معروف به هویت شهر توجه شود ، اظهار داشت: بخشی از این هویت مربوط به گذشته تاریخی شیراز است و بخشی از آن در سالهای پس از انقلاب اضافه شده است. .

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه بیش از چهار دهه با مفهوم دفاع مقدس روبرو بوده ایم ، افزود: دفاع مقدس سنگ بنای افتخارآمیز تاریخ و هویت ملت ایران و نقش مبارزان است ، شهدا. علما و شهدای شیراز برجسته و درخشان هستند. ”

با یادآوری خاطره عباس دوران خلبان موسبی شهید بیمن اظهار داشت: شیراز شهدای بزرگواری دارد که ممکن است برخی از آنها هنوز ناشناس مانده و نیاز به معرفی در هفته شیراز داشته باشند.

وی از طبیعت ، محیط زیست ، علما و اشخاص مشهور ، بناهای تاریخی ، مدرسه های مقدس ، امامزاده های شهرک (ع) و دیگر ائمه اطهار به عنوان ارکان اصلی هویت شیراز نام برد و ادامه داد: این منابع باید در هفته شیراز معرفی شوند و فقط به این میراث گرانبها اشاره شود انجام ندادن باز نمی شود

موسابیو همچنین با تأکید بر پیشینه شیراز در سطح ملی و فرامرزی گفت: بنابراین این وظیفه ما است که بیش از آنچه که تاکنون انجام داده ایم شیراز را به دنیا معرفی کنیم و به این شهر ادای احترام کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر شیراز دانشمندان کلانشهر را بخشی از منابع خود خواند و گفت: این چند نفر امروز در خارج از کشور زندگی می کنند و برنامه سازمان فرهنگی شهرداری شیراز برای برقراری ارتباط با آنها از طریق فضای مجازی قابل تحسین است.

وی با بیان اینکه برای معرفی شیراز باید مرزهای خود را جدا کنیم ، اظهار داشت: باید از همه کسانی که برای عشق به شیراز در هر جای این کره خاکی زندگی می کنند بخواهیم شیراز را بیشتر معرفی کنند.

موسوی افزود: دانشگاه ها ، مراکز علمی و پژوهشی شیراز سرمایه گذاری های کلانی انجام داده اند که باید به رسمیت شناخته شوند. به عنوان مثال ، افراد بزرگی مانند دکتر خدادوستا یا دکتر ملک حسینی ، که بخشی از هویت شیراز هستند ، باید توجه بیشتری به این امر داشته باشند.

معرفی درست شیراز به جهان ادای دین به شهر راز است

انتشار 20 کتاب در مورد شیراز

شهردار شیراز در این هفته بیش از بیست عنوان کتاب در مورد شیراز رونمایی می کند و خاطرنشان می کند: “ما سالهاست که چه در زمینه انتشار و چه تولید محتوا سخت روی مدارس شیراز کار نکرده ایم.”

حیدر اسکندرپور اظهار داشت که تا پایان ماه اوت ، بیش از 20 کتاب در زمینه شیرازی خوانی و هویت شیرازی منتشر می شود.

شهردار شیراز ، هفته شیراز ، رویکرد امسال را در نظر گرفت: “امسال ، ما روش دیگری را به هفته شیراز دنبال خواهیم کرد ، به عبارت دیگر ، امسال متفاوت از سالهای گذشته ، که ما فقط از محصولات قبلی استفاده می کردیم ، برای برای اولین بار در این زمینه. ما فرهنگی را به مردم ارائه خواهیم داد.

اسکندرپور ادامه می دهد: من فکر می کنم این یک کار طولانی مدت است. این کار ارزشمند با همکاری شورای محترم شهر و با مشارکت کلیه نهادهای فرهنگی استان و با مشارکت کلیه هنرمندان انجام شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا