حوادث و رویداد

مطالبات ترافیکی پلیس از شورای شهر ششم/ ایمنی و اصلاحات در معابر

مطالبات ترافیکی پلیس از شورای شهر ششم/ ایمنی و اصلاحات در معابر

ششمین دوره شورای شهر تهران زمانی آغاز شده است که عمر برخی از مشکلات عمده پایتخت مانند ترافیک و آلودگی هوا از عمر شورای کشورمان بیشتر است. شورای شهر نقش اساسی در حل این مسائل دارد. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به عنوان یکی از مدیران راهنمایی و رانندگی تهران ، انتظارات از شورای شهر ششم را تشریح کرد.

سردار محمد حسین حمیدی در گفت و گو با دنیای 77 وی در خصوص اولویت ها و مهمترین مطالبات پلیس راهنمایی و رانندگی از شورای ششم شهر پایتخت در زمینه ترافیک گفت: مدیریت شهری موضوع مورد علاقه ای نیست. گفتن اینکه می خواهیم جهت جاده را تغییر دهیم یا می خواهیم از شهر تقلید کنیم ، چیزی نیست. برنامه مدیریت شهری در زمینه ترافیک طرحی که همه باید به آن پایبند بوده و آن را اجرا کنند.

وی ادامه داد: این برنامه مبتنی بر ارتقاء ایمنی ، کاهش تصادفات ، حذف مناطق حادثه خیز و ایجاد نظم ترافیکی در سطح شهر است و باید در همه حال مورد توجه قرار گیرد.

حمیدی با اشاره به دو خواسته پلیس راهور از مدیریت شهری در زمینه ترافیک ، گفت: ما در هر دوره دو درخواست از مدیریت شهری به مدیریت ترافیک داریم که باید اجرا شود. اولین مشکل ارتقای ایمنی شبکه راه ها است.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ افزود: ادعای دوم این است که مدیریت شهری از طریق اصلاحات هندسی ، تردد را هموار کرده است ، نه حضور فیزیکی پلیس.

وی توضیح می دهد: برخی از تقاطع ها و میادین باید اصلاح شوند. برخی از تقاطع ها ، زیرگذرها و روگذرها دارای مکان های نادرست هستند که باید اصلاح شوند. اینها مواردی هستند که پلیس مدیریت شهری و منوهای افراد می توانند روی آنها کار کنند و می توانند در کاهش تصادفات شهری و کاهش ترافیک موثر باشند.

حمیدی عملکرد پلیس در سالهای اخیر را ارزیابی کرد و گفت: “پلیس در 10 سال و 15 سال گذشته از نظر تردد بسیار خوب عمل کرده است و اگر این اتفاقات رخ نمی داد ، سالها پیش شهر بسته می شد.” امروز ، تهران 12 میلیون و هشت نفر جمعیت دارد میلیون ها موتورسیکلت و اتومبیل اگر همین تعداد را با شرایط تصادفات و حجم ترافیک گذشته مقایسه کنیم می بینیم که ایمنی ترافیک افزایش یافته و حجم تردد کاهش یافته است. به عبارت دیگر ، بر اساس شاخص سازمان بهداشت جهانی ، اقدامات ما م effectiveثر بوده است ، بنابراین امیدوارم شورای شهر ششم و مدیریت جدید شهر به جدیت بیشتر این موضوع کمک کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا