حوادث و رویداد

مصرف گاز به نقطه هشدار رسید

مصرف گاز به نقطه هشدار رسید

OFWNEWS:

در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ، اولین روز زمستان امسال (24 ساعت گذشته) با 55 میلیون متر مکعب افزایش به 740 میلیون متر مکعب رسید و محمدرضا زولایی ، مدیر حمل و نقل شرکت ملی گاز ایران ، اعلام کرد که بیشتر این مقدار 565 میلیون متر مکعب همان سال گذشته است. با گذشت زمان 11٪ افزایش یافته است.

به گفته وی ، استفاده از صنایع بزرگ 120 میلیون متر مکعب و نیروگاه ها 55 میلیون متر مکعب بوده است.تامین گاز به نیروگاه های داخلی به دلیل افزایش هزینه های خانوار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش یافته است. همچنین میزان تزریقات به شبکه شبکه ملی در اولین روز زمستان امسال 810 میلیون متر مکعب بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 10.8 درصد افزایش داشته است.

به گفته مدیر اعزام شرکت ملی گاز ایران ، اکنون گاز طبیعی عمدتا در استانهای شمالی کشور از جمله جولانستان ، مازندران و گیلان ، خراسان شمالی ، آذربایجان غربی و تهران مورد استفاده قرار می گیرد و این استانها رکورددار استفاده از گاز طبیعی هستند.

مصرف گاز طبیعی در اولین روز زمستان سال گذشته 575 میلیون متر مکعب بود ، اگرچه افزایش تعداد مصرف کنندگان این روند رو به رشد را تحت تأثیر قرار داده است ، اما به گفته کارشناسان مصرف گاز نباید اینقدر افزایش یابد.

به گفته مقامات این کشور ، منابع تولید گاز محدود است و ما بیش از یک کیف پول جنوبی نداریم ، بنابراین با شروع زمستان و کاهش قابل توجه دمای هوا ، به ویژه در شهرهای تپه ای و روستاها ، برای صرفه جویی در این انرژی پاک نیاز به جذب افراد بیشتری است.

با این حال ، در حال حاضر تأمین گاز به مصرف کنندگان در کشور پایدار است ، اما همه مصرف کنندگان باید نکات ایمنی را رعایت کرده و از هزینه گاز طبیعی محافظت کنند ، به طوری که زمستان امسال می تواند نشت گاز در هر شهر یا شهر باشد. آژانس ملی گاز ایران همچنین اعلام کرده است که اگر مصرف کنندگان گاز 10 تا 15 درصد صرفه جویی کنند ، این مجموعه به هدف خود برای تأمین گاز پایدار خواهد رسید.

دکمه بازگشت به بالا