استانی

مراسم عزاداری محرم در گلزار شهدای بندرعباس برگزار می‌شود

به گزارش دنیای 77، روح الله تشگیری با اعلام این خبر گفت: مراسم عزاداری محرم از اول محرم به مدت 13 شب در شهدای بندرعباس گلزار با سخنرانی حجت الاسلام پادات برگزار می شود.

وی همچنین افزود: این برنامه از ساعت 20:30 با صدای گرم مداحان محمد پلاسی زاده، اسماعیل تجرو، پور سادات، فرگرپور، دهقانی و ماسپی فرد برگزار می شود که مداحی، مدیحه سرایی و نوحه خوانی همراه با سینه زنی انجام می شود. مراسم گلزار شهید طلایی بندرعباس.

مدیر شهید گلزار بندرعباس گفت: شهدا میزبانان اصلی کعبه و کعبه شیدایی کربلا هستند. آنها جان و مال خود را فدای ناموس کشور کردند، از این رو آرامش امروز. به شهدا.

با احترام بیان کرد: دو بخش از فرهنگ گرانبها و ظریف ما صحبت می کنیم، یکی فرهنگ محرم، عاشورا و زیرمجموعه آن فرهنگ دفاع مقدس است که با آن می توانیم دسیسه های دشمنان را خنثی کنیم.

وی همچنین گفت: ما هر چقدر بخواهیم در فرهنگ ایثار و شهادت، محرم و عاشورا کار کنیم، جای کار دارد، ما عشق به فرهنگ محرم و عاشورا، ایثار و شهادت داریم، چون فرهنگ ماست. ایثار و شهادت تداوم فرهنگ ماست نهضت عاشورا در اوج است.

مدیر گلزار شهدای بندرعباس با اشاره به ایام محرم افزود: تمام استان هرمزگان عزادار است و در تمام خیابان ها پرچم ها و بیرق های سبز و سیاه در کنار عزاداران دیده می شود.

وی همچنین افزود: این مراسم در شب هفتم محرم با سخنرانی نماینده جمعه بندرعباس، فقیه و امام حجت الاسلام عبادی زاده و همچنین مراسم بزرگ طفلان حسینی در استان برگزار می شود. روز جمعه 23 مردادماه ساعت 8 صبح مراسم شهادت گلزا با سخنرانی و مداحی حجت الاسلام مجید سالاری با حضور نوزادان شش ماهه حسینی و مادرانشان برگزار می شود.

قابل ذکر است: مراسم صبح روز تاسوعا با سخنرانی دکتر عبادی زاده نماینده استان و مداحی اسماعیل تجرو برگزار می شود. مراسم بعد از ظهر عاشورا و مکتل خوانی نیز با سخنرانی حجت الاسلام کدایی و تلاوت بهایی مصطفی قایم برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: در گلزا شهدا تمام تلاش خود را کرده ایم تا در فرهنگ شهدا، ایثار و شهادت و فرهنگ محرم با مردم همکاری کنیم و از همه مردم دعوت می کنیم در ایام محرم گلزا شهدا را فراموش نکنند. .

46

دکمه بازگشت به بالا