عمومی

مذاکره ایران و عمان برای گسترش روابط تجاری

مذاکره ایران و عمان برای گسترش روابط تجاری

براساس پایگاه داده دنیای 77 ،
به گفته بانک مرکزی ، عبدالناصر همتی ، رئیس کل بانک مرکزی جلسات خود را با مقامات عمان ادامه می دهد ، صبح امروز در یک نشست مشترک با رئیس کل بانک مرکزی عمان (طاهر سلیم الامری) و وزیر صنعت و تجارت (قیس) استراتژی های توسعه روابط اقتصادی بین دو کشور.

در این دیدار ، دو طرف در مورد رشد روابط بانکی و تجاری با تأکید بر پتانسیل توسعه منطقه ای و بین المللی دو کشور با استفاده از منابع جدید ارزی گفتگو کردند.

ایران و عمان برای رفع موانع مالی و پولی مذاکراتی انجام داده اند
رئیس کل بانک مرکزی گفت: پس از دو روز گفتگو ، جلسه مشترکی با رئیس کل بانک مرکزی عمان و وزیر صنعت و تجارت برگزار شد.

عبدالناصر همتی روز چهارشنبه در صفحه اینستاگرام خود نوشت: “امروز (چهارشنبه ، 29 فوریه 1999) ، پس از دو روز گفتگو ، ما جلسه مشترکی با رئیس کل بانک مرکزی عمان و وزیر صنعت و تجارت داشتیم.” .

وی ادامه داد: در این نشست بحث های مهمی در مورد توسعه روابط تجاری و اقدامات لازم برای رفع موانع مبادلات مالی و پولی برگزار شد.

همتی می نویسد: معاونان وزارت صنعت و بهداشت کشورمان و همچنین معاون وزیر امور خارجه بانک مرکزی پیشنهادها و راهکارهای خود را برای تسهیل تجارت و بانکداری ارائه دادند.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: روز گذشته مذاکرات مفیدی با وزیر امور خارجه عمان انجام شد.

وی نوشت: مقامات ارشد روابط مالی و تجاری بین المللی عمان علاقه جدی خود را برای توسعه روابط استراتژیک اقتصادی با ایران در این نشست ابراز داشتند.

روز گذشته معاون وزیر امور خارجه بانک مرکزی به سرپرستی یک هیئت مرکزی متشکل از رئیس سکوت بانک مرکزی و معاون وزیر بهداشت برای بحث در مورد پیشرفت همکاری های بانکی و تجاری بین ایران و عمان عازم مسقط پایتخت این کشور شد.

رایزنی های عبدالناصر همتی با مقامات عمان بر توسعه روابط اقتصادی و بانکی ایران و عمان و لزوم تعمیق روابط بانکی و تجاری بین دو کشور با توجه به شرایط جدید بین المللی متمرکز بود.

دکمه بازگشت به بالا