ورزش

لیگ ملت های والیبال/ ایران ۲ – ۰ ایتالیا

لیگ ملت های والیبال/ ایران ۲ - ۰ ایتالیا

تیم ملی والیبال ایران در مرحله پنجم لیگ ملت های والیبال به مصاف ایتالیا رفت.

به گزارش دنیای 77 ، تیم ملی والیبال مردان ایران جمعه پنجم ژوئن از ساعت 16:40 دقیقه در مرحله پنجم لیگ ملت ها به مصاف ایتالیا می رود.

تیم ملی والیبال ایران در دیدارهای اول و دوم خود مقابل ژاپن و روسیه شکست خورد. برای روشن شدن موتور پیروزی ایران در این رقابت ها ، نخبگان ایران در سومین بازی مقابل هلند و چهارمین بازی مقابل کانادا به پیروزی رسیده اند.

ایتالیایی ها میزبان این مسابقات بدون بازیکنان اصلی وارد زمین شدند. فدراسیون والیبال ایتالیا اعلام کرد بازیکنان به لیگ ملت ها و المپیک به دو گروه جداگانه تقسیم شدند.

تیم ملی ایتالیا در اولین بازی برابر لهستان ، بازی دوم مقابل اسلوونی و سومین دیدار مقابل صربستان شکست را پذیرفت. تیم والیبال جوانان ایتالیا در اولین بازی برابر بلغارستان در بازی چهارم به پیروزی رسید.

فدراسیون جهانی والیبال با تمجید از تیم جوان ایتالیا نوشت: “ایتالیا بازی خواهد کرد تا آینده ای قدرتمند خود را با ترکیبی از ستاره های جوان و بازیکنان باتجربه در لیگ ملت های والیبال نشان دهد.”

ایتالیا با راه اندازی این برنامه طولانی مدت به جوانان خود فرصت داده است تا تجربه خود را در این مسابقات افزایش دهند. آنچه الکنو برای تیم ملی ایران در دستور کار خود قرار داده است.

تیم ملی والیبال ایران با ترکیب صابر کاظمی ، سعد معروف ، علی اصغر مزراد ، میلاد عبادی پور ، مسعود گلمی ، امیرحسین اسفندیا در این مسابقه شرکت کرد.

ست اول: ایران 26-24 ایتالیا

تیم ملی سرخ پوشان ایران در سفید به مصاف ایتالیا رفت که در ست اول خوب شروع شد و در نتیجه 5 بر 3 پیروز ایران شد.

سعید سعید معروف با یک پاس سریع برای 10 امتیاز برای ایران صاحب توپ شد که این برای ایران بود.

در اوایل ست اول ، تیم ملی والیبال ایران عملکرد خوبی در حمله و دفاع داشت و نتیجه 12 بر 7 برای آنها رقم خورد. در حال حاضر مربی ایتالیایی تصمیم گرفته استراحت کند تا اختلاف امتیازات بیشتر نشود.

تیم ملی ایتالیا در این ست ناامید نشد و به بازی برگشت ، بنابراین آلکنو تصمیم گرفت با نتیجه 13 بر 11 برای ایران استراحت کند.

در ست اول والیبالیست های ایران توجه کافی به ضربات سرویس ندادند و در نتیجه آلکنو سکوت کرد.

استقبال ناقص در زمین ایران در میانه بازی ، الکنو را کمی عصبانی کرد زیرا توپ به پاسورهای تیم ملی نرسید و ایران در مواقع حساس امتیاز از دست داد.

ایتالیا عملکرد بهتری نسبت به ایران داشت و توانست اختلاف امتیازات را از 19 به 16 امتیاز برای ایران برساند ، اما جوانان ایتالیایی در ضربه سرویس بی دقت بودند و به ایران امتیاز دادند.

در پایان این ست دو تیم با هم رفتند اما ایران توانست این ست را با نتیجه 26-24 نامگذاری کند.

ست دوم: ایران 29-27 ایتالیا

الکنو در آغاز ست اول سعی کرد به بازیکنان مشاوره فنی دهد. خدمات ایتالیا در ابتدای این مسابقات بسیار خوب بود ، بنابراین یافتن ایران بسیار دشوار بود.

سرویس خوب صابر کاظمی در آغاز این ست باعث شد ایران با نتیجه 5 بر 3 از حریف پیش بیفتد که با تشویق آلکنو همراه شد.

ایتالیا در این ست عقب ننشست و عملکرد خوبی را از خود نشان داد تا دو تیم به امتیاز برسند.

علی اصغر مازراد در امتیاز نهم یک دفاع تک زیبا برای ایران انجام داد که با شور و شوق آلکنو همراه بود.

سعید سعود معروف در 12 امتیاز برای ایران امتیاز خوبی گرفت که در نهایت امتیاز 12 بر 10 برای تیم ملی ایران رقم خورد ، اما طولی نکشید که برای ایتالیا به ثمر رسید. با رسیدن به امتیازات ایران و دو تیم آنها 12 برابر امتیازات را افزایش دادند.

تیم ملی جوان ایتالیا ناامید نشد و توانست به بازی برگردد ، بنابراین ایتالیا با نتیجه 1 بر 15 از ایران پیش افتاد.

علی اصغر موذراد و صابر کاظمی در 117 امتیاز به خوبی از ایران دفاع کردند که به لطف آن الکنو از آنها تشکر کرد و دو تیم در این دفاع در امتیاز 117 به تساوی رسیدند.

امتیاز 20-22 برای ایتالیا ، داور به اشتباه خطای تور را برای ایتالیا اعلام کرد ، که آلکنو فیلم را بررسی کرد. بررسی ویدئو چک ایرانی آنقدر طولانی شد که بازیکنان سرد شدند اما در پایان داور امتیاز را به سود ایران اعلام کرد.

ایتالیا در بازی دو امتیاز عقب مانده است و می تواند 24-23 پیروز شود.

در پایان این ست ، ایران عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشت و توانست در ست دوم 29-2-2 پیروز شود.

ادامه ….

دکمه بازگشت به بالا