ورزش

لیگ برتر فوتبال؛ گل‌گهر سیرجان- پرسپولیس تهران؛ گام آخر سرخ‌پوشان برای قهرمانی در نیم‌فصل

طبق گفته صفاف ، نیمه اول مسابقات با لیگ برتر فوتبال ایران تمام فراز و نشیب ها با یک مسابقه در روز جمعه به پایان می رسند. هدف در این مسابقه حساس گوهر سیرجان و تخت جمشید تهران آنها از ساعت 15:40 روبروی هم قرار می گیرند.

این مسابقه یک بازی با تاخیر از هفته دهم لیگ برتر است که نقشی اساسی در تعیین قهرمانان نیم فصل خواهد داشت. تیم های امیر له لنوی معمولاً نمایش فوق العاده ای را مقابل پرسپولیس به نمایش می گذارند و باید دید در این مسابقه چه سرنوشتی در انتظار است.

پرسپولیس با 2 امتیاز و یک قهرمان نیم فصل با تساوی در رده دوم جدول قرار دارد. هفته گذشته سرخپوشان پایتخت توانستند از سد نرک عبور کنند و شاگرد تنها نوراللهی را شکست دهند.

از طرف دیگر گل گهر سیرجان با 22 امتیاز در رده ششم قرار دارد و شاگردان له نو با برد برابر پرسپولیس به رده چهارم جدول صعود می کنند. گل گهر در آخرین بازی جنجالی خود مقابل نساجی با نتیجه 2 بر 1 پیروز شد.

لیگ برتر فوتبال؛ گل‌گهر سیرجان- پرسپولیس تهران؛ گام آخر سرخ‌پوشان برای قهرمانی در نیم‌فصل

نگرانی پرسپولیس در این دیدار مربوط به کنعانیانی ها بود که در بازی با پرک به لیست سرخپوشان اضافه شدند اما مشخص نیست که آیا او می تواند 90 دقیقه برای پرسپولیس بازی کند یا خیر. این در حالی است که بعید به نظر می رسد یحیی گل محمدی مهدی عبدی را در ترکیب این دیدار قرار دهد ، بنابراین پرسپولیس احتمالاً برای بازی قبلی با ترکیب بازی خواهد کرد.

هفته گذشته اوضاع گل گهر بسیار عجیب بود. گادوین ، ستاره نیجریه ای تیم به دلیل خوشحالی نامتعارف خود توسط کمیته انضباطی تا اطلاع ثانوی محروم شد. به همین دلیل ، او همچنین دومین گلزن برتر لیگ است و در بازی با پرسپولیس غایب است.

مشکل دیگر گل گهر مربوط به خط حمله است. محسن کریمی مطمئناً قادر به بازی مقابل پرسپولیس نخواهد بود و حضور پیمان رنجبری در این مسابقه غیرممکن به نظر می رسد. در این میان هنوز مشکل علیرضا حاجیدی حل نشده و حضور دروازه بان سابق پرسپولیس در این مسابقه مبهم است.

آخرین درگیری پرسپولیس و گل گهر در هفته بیست و نهم فصل گذشته است. در یک مسابقه جالب ، 2 تیم با تساوی 3: 3 موافقت کردند. شایعه شده بود که علیرضا ابراهیمی در این فصل چندین بار به پرسپولیس پیوسته و در آن مسابقه 2 گل به ثمر رسانده است.

لیگ برتر فوتبال؛ گل‌گهر سیرجان- پرسپولیس تهران؛ گام آخر سرخ‌پوشان برای قهرمانی در نیم‌فصل

پرسپولیس در 3 بازی اخیر خود کلین شیت کرده و با همان نتیجه حریفان خود را 1-0 شکست داده است. آنها در 7 بازی اخیر خود در لیگ برتر حداقل یک گل به ثمر رسانده اند. پرسپولیس در 33 بازی اخیر خود در لیگ برتر شکست نخورده است.

گل گهر همچنین در 3 مسابقه از 5 مسابقه اخیر خود موفق به ثبت کلین شیت شده است. شاگردان كلا ناوي با 16 گل به استقلال خط حمله در رده دوم ليگ ها را بدست آوردند. از طرف دیگر ، پرسپولیس با دریافت 8 گل بهترین خط دفاعی را در اختیار دارد.

دکمه بازگشت به بالا