عمومی

لزوم رسیدگی جدی به وضعیت مناطق حاشیه‌نشین همدان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

لزوم رسیدگی جدی به وضعیت مناطق حاشیه‌نشین همدان - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین ، آیت الله حبیب الله شعبانی معتشید با اشاره به توحید و توحید در خطبه نماز جمعه سیاسی همدان گفت: هیچ کس نمی تواند ادعا کند که جهان پس از قیامت من بسته شده است.

امام جمعه حمدان با بیان اینکه معنای طبیعت توسط انسان این است که راه آفرینش انسان این است که به سمت خدا و پرستش خدا تمایل داشته باشد ، ادامه داد: در نتیجه ، آفرینش جهان و هسته آن اساس و الگو است. از خدا ذات جهان نیز خطاب به وجود خداست و همه آفریده های خدا وجود خدا را منعکس می کنند.

وی با اشاره به اینکه خداوند راه توحید را به روشنی معرفی می کند ، گفت: برخی از زاویه ها و چشم ها نمی توانند بشنوند ، نمی بینند و بسته هستند ، اما اگر کسی بخواهد ببیند ، راه روشن است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به راه رسیدن به خدا و آیات سوره مبارکه فصلیت گفت: این سوره می فرماید خداوند هم نشانه ها و هم آدرس های ما را در روح شما می گوید و در بیرون ما مرتب می بینیم و تأمل می کنیم. روح انسان

وی با بیان اینکه اگر انسان متفکر باشد ، راه خدا را پیدا می کند و برای یافتن خدا مجبور نیستیم به اطراف خود نگاه کنیم ، اضافه کرد: این بی وفایی و سهل انگاری انسان نمونه های مختلفی را برای اثبات خدا به اثبات رسانده است. تمام جهان پر از نشانه است از خدا

شعبانی مواساقی با اشاره به اینکه گاهی روح انسان آلوده است و نشانی را تشخیص نمی دهد ، ادامه می دهد: خداوند را در افق و هستی می توان یافت ، در دنیای امروز ، روح آلوده و روح ناپاک مبهم افزایش یافته است.

امام جمعه همدان با استناد به مقالات علمی درباره شگفتی بدن انسان گفت: با کوچکترین لغزش قلب متوجه می شویم که چه نعمتی داریم.

شعبانی مبشاگی با اشاره به موفقیت انقلاب اسلامی گفت: “یک موفقیت مهم مشارکت مردم است. امروز مردم خودشان صاحب نظام و جمهوری اسلامی هستند. امروز رهبران کشور اغلب توسط خود مردم انتخاب می شوند. “و موقعیت اجتماعی.

برخی از رسانه های خارجی با اشاره به امام جمعه حمدان گفتند که این انتخابات هیچ تأثیری نداشته است و افزودند: “وقتی ساختار دولت را توضیح می دهیم ، می بینیم که انتخابات بیشترین تأثیر را دارد ، همانطور که در سایر نقاط جهان 73٪ داریم. در برخی از انتخابات. “این بی نظیر بود.

شعبانی مبشاگی با اشاره به آخرین انتخابات دوره پهلوی اظهار داشت: در سال 1975 ، آخرین انتخابات دوره پادشاه بدنام ، حدود سه میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند ، در حالی که چهار سال بعد بیش از 20 میلیون نفر در انتخابات شرکت کردند. .

وی با اشاره به تأثیر دولت و قوه مجریه در انتخابات ریاست جمهوری و اداره کشور ، افزود: هنر انقلاب اسلامی تربیت شهدا و زائران است و انقلاب بستر چنین دریافت هایی را فراهم می کند.

امام جمعه حمدان ادامه داد: انقلاب نظم را برقرار کرد و چمرانس ، باکریس همت ، حاجی و سلیمانی از بزرگترین موفقیتهای انقلاب اسلامی بودند.

وی اظهار داشت: امروز بنیان های زیادی برای جوانان مومن وجود دارد و نباید تصور كنیم كه چنین نسلی دیگر وجود ندارد زیرا بیشتر جوانانی كه به شب محرم ، شب قدر و نماز جمعه می پیوندند و همان جوانان در میان آنها هستند. و این محصول انقلاب اسلامی است و باید قدر آن را بدانیم.

شعبانی مبشاگی با اشاره به اینکه اعتکاف امسال برگزار نمی شود ، گفت: اعتکاف را از دست داده ایم ، اما فرصت برقراری ارتباط با خداست که در خانه و بخصوص در زمان تولد حضرت علی (ع) گم نشده است؟ ) ، نباید فراموش شود.

وی نماز جمعه در بیش از 900 مکان را دستاورد انقلاب اسلامی عنوان و بیان کرد: یکی از توصیه های رهبر معظم انقلاب مبارزه با فاصله طبقاتی و اجتماعی و مبارزه با تبعیض است که منجر به آسیب های اجتماعی می شود. “

امام جمعه حمدان با بیان اینکه این توصیه ها فقط توصیه نیستند ، از نظر قانونی و شرعی دستور داده شده است که وکلا و معتمدین دینی باید کار کنند و وارد سطح قابل کنترل شوند ، افزود: “این مشاوره به تنهایی تبعیض را از بین نمی برد.” و متولیان امر باید توجه کنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از مواردی که در شهر همدان تبعیض ایجاد می کند توزیع نامناسب امکانات است ، اظهار داشت: متأسفانه ما گاهی می گوییم بالاتر از شهر و زیر شهر که نابرابری ایجاد کرده و امکانات شهری بیشتر در منطقه وجود دارد. “

شعبانی موساقی افزود: یکی از راه های حل مشکل این است که متولیان امر بر انصاف و رفع نابرابری در توزیع بودجه متمرکز شوند.

وی با اشاره به اینکه هزینه های بیشتری در زمینه های ثروت و درآمد هزینه شده است ، گفت: “چرا شکاف ها در یک منطقه به طور منظم تغییر می کند ، اما سوراخ های قسمت پایین شهر تغییر نکرده است ، این مسئله توسط مدیران تصمیم می گیرد “

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه مسئله این است که مدیریت شهری تصمیمات جسورانه ای می گیرد تا بتوانیم به عدالت نزدیکتر شویم ، افزود: بودجه ها باید به نفع مناطق کم درآمد تصویب شود.

وی با قدردانی از زحمات شهرداران مناطق گفت: من هم از شورای شهر و هم از شهرداران مناطق مختلف تشکر می کنم و آنها می بینند که در حال کار هستند ، بخشی از آن به قانون برگشته است اما قانون باید تغییر کند برای عدالت.”

شعبانی مبشاگی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهری باید به مردم اطلاع دهد تا زمانی که این تصمیم خلاف قانون نباشد ، آنها تصمیمی جسورانه اتخاذ خواهند کرد: “ما امیدواریم که هیچ گونه تبعیضی را علیه افرادی که همیشه برای آنها تلاش می کنیم مشاهده نکنیم. انقلاب. “ما نباید در مرکز شهر و مرکز شهر باشیم و باید از همه مراقبت شود.

وی با اشاره به روز شهادت روحانیون و ایثارگران گفت: روحانیت بیش از هر طبقه دیگری از شهدا فداکاری کرده اند ، ما 43 شهید مدافع حرم داریم.

پیشوای نماز جمعه حمدان خطاب به مدیران استانی گفت: “ما در بازار برخی از محصولات اساسی نفت کم داریم. اگر در استان تولید شود ، مدیران باید توجه بیشتری داشته باشند. بخشش وجود ندارد.

دکمه بازگشت به بالا