عمومی

لزوم تبیین مسائل حقوقی به مردم از طریق رسانه ملی

لزوم تبیین مسائل حقوقی به مردم از طریق رسانه ملی

براساس پایگاه داده دنیای 77 ،
حجت الاسلام والمسلمین “سید ابراهیم رئیسی” در دیدار با کارمندان و قضات در آذربایجان غربی با بیان اینکه عدالت و امور برای عدالت لازم است ، افزود: علم و محتوای پزشکی قانونی برای عدالت لازم است. قضات و قضات باید همیشه دانش خود را به روز کنید. خواهد شد. “

رئیسی در ادامه با اشاره به شرایط اساسی قضاوت ، علم و دانش ، عدالت و دین گفت: قاضی باید مجتهد و عادل باشد و همیشه باید خود را در قلمرو خدا ببیند.

رئیس قوه قضاییه گفت: کارشناسان باید مراقب نظر کارشناسی خود باشند و معاینه و تشخیص را به طور دقیق انجام دهند ، زیرا برخی اختلافات بین کارشناسان بسیار بحث برانگیز است و در داوری قضات تداخل ایجاد می کند.

وی گفت: امروز ، برای عدالت ، “محتوا” و همچنین “قانون” لازم است و از طرف دیگر به روزرسانی ، آموزش و تشخیص موضوع برای قضات بسیار مهم است.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی با اشاره به اینکه همکاران باید نسبت به بازداشت احتیاط کنند ، افزود: بازداشت باید به دلایل قابل توجه و خاصی باشد و نباید با شهرت افراد بازی شود.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به پیشنهاد شورای شورای اسلامی در مورد قانون شورای حل اختلاف گفت: شورای نگهبان نیاز به رفع نواقص این قانون و تعیین کار دارد اما تا آن زمان شورای حل اختلاف باید به کار خود ادامه دهد “

رئیس دادگستری افزود: با کاهش پرونده های عقب مانده پرونده در استان امیدواریم با همکاری قضات شاهد کاهش بیشتر این پرونده باشیم.

محمدمهدی حاج محمدی ، رئیس سازمان زندان ها و امنیت و آموزش و پرورش و علی باقری کنی ، معاون ستاد امور بین الملل دادگستری و دبیر ستاد حقوق بشر در مهاباد ، از جمله 126 زندانی مورد نیاز آذربایجان غربی بودند.

رئیس دادگستری شورای عالی قضایی امروز (پنجشنبه ، پنجم مارس 2010) مهمان بیست و سومین سفر استانی خود مهمان مردم آذربایجان غربی است.

سید ابراهیم رئیسی گفت: یکی از اهداف سفر یک روزه حجت الاسلام والمسلمین بررسی اوضاع قضایی استان و حل مشکلات مردم است.

دکمه بازگشت به بالا