سلامت

لزوم اخذ مجوز مصرف اضطراری برای واکسن‌های ایرانی کرونا

سخنگوی ستاد ملی عروق بیماری کرونا بر لزوم تصویب فوری برای همه واکسن های بیماری کرونا تأکید کرد و روز دوشنبه ، جلسه نهایی مجدداً برگزار خواهد شد.

به گزارش دنیای 77 ، دکتر علیرضا رئیسی با اشاره به جلسه بررسی نتایج واکسن ایرانی گفت: این تیم ها گزارش های نهایی خود را در مورد روند واکسیناسیون ارائه دادند و گزارش ها بسیار امیدوار کننده بود.

وی افزود: طبق آخرین اطلاعات و گزارش ها ، روند خوبی در مراحل یک و دو واکسن های برکت و پاستور و همچنین ایمنی این واکسن ها در مراحل یک و دو داریم ، اما هنوز اطلاعات کامل تری لازم است “و بنابراین اوایل هفته آینده” “به این معنی است که دوشنبه دوباره جلسه نهایی خواهد بود.

وی گفت: “تمام واكسنهایی كه هم اكنون در سراسر جهان واكسن می شوند دارای مجوز اضطراری هستند.” پس از مجوز واکسن ، مراحل پنج تا شش ساله باید طی شود ، اما سازمان بهداشت جهانی مجوزهای اضطراری را برای برخی از واکسن های موجود به دلیل شرایط خاص در سراسر جهان صادر کرده است ، که پس از سه بار به کشورها اعطا شده است مراحل

وی افزود: این واکسن ها در مرحله تزریق بالینی نیستند و به محض تأیید کمیته های مربوطه طی هفته آینده تزریق می شوند. فراخوانی برای تزریق وجود ندارد ، اما نکات فنی آنها تعیین می کند که کدام گروه و در چه سنی می توانند از واکسن استفاده کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا