عمومی

قیمت خودروی خارجی ۱۰ برابر نرخ جهانی

قیمت خودروی خارجی ۱۰ برابر نرخ جهانی

به گزارش منابع دنیای 77،
به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف تهران؛ سعید موتمنی افزود: بازار خودرو آرام است و قیمت ها نسبت به 20 روز گذشته کمتر است و تقاضای کاذبی در بازار خودرو وجود ندارد.

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران با اشاره به دلایل کاهش قیمت خودرو در بازار گفت: تغییراتی ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه قیمت خودرو در بازار واقعی نیست، افزود: قیمت خودروهای خارجی در بازار 10 برابر قیمت جهانی است، بنابراین در صورت آزادسازی واردات خودرو، قیمت بازار خودرو متعادل می شود.

موتمنی با تاکید بر لزوم افزایش تولید و عرضه به منظور ایجاد تعادل در قیمت خودرو تصریح کرد: در مصوبه مجلس در خصوص واردات خودرو آمده است که واردکنندگان می توانند در ازای صادرات خودرو خودرو وارد کنند اما در حال حاضر امکان این کار را نداریم و برای تامین نیاز داخلی این امکان وجود دارد. ” ما نداریم

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران گفت: در سال های اخیر تولید و عرضه خودرو کاهش یافته است به طوری که فاصله عجیبی بین قیمت های مصوب شرکت و بازار وجود دارد.

وی افزود: بررسی آمار تولید خودرو نشان می دهد که در سال های بعد از 97 تولید خودرو نسبت به سال قبل حدود 500 تا 600 هزار کاهش داشته است و یکی از عوامل موثر بر افزایش قیمت کاهش عرضه است.

موتمنی افزود: در حال حاضر قیمت خودرو سمند LX در بازار حدود 240 میلیون تومان، پژو 405 حدود 245 میلیون تومان و پژو 206 تیپ 5 حدود 298 میلیون تومان است.

وی گفت: همچنین پژو تیپ 5 سدان 300 میلیون تومان، پراید 131 حدود 148 میلیون تومان و پراید 111 حدود 165 میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

موتمنی تصریح کرد: تثبیت نرخ تورم، ثبات تخمینی نرخ ارز و عدم تقاضای کاذب و احتمال افزایش تولید و احتمال از سرگیری واردات خودرو موجب آرامش بازار خودرو و کاهش قیمت خودرو شده است.

دکمه بازگشت به بالا