سلامت

قوانین جدید کشورها برای شبکه های اجتماعی/ بزرگ ترین رصد اینترنتی جهان در کجاست؟

قوانین جدید کشورها برای شبکه های اجتماعی/ بزرگ ترین رصد اینترنتی جهان در کجاست؟

با این حال ، در سراسر جهان ، کشورها برای فعالیت پیام رسان های غیربومی محدودیت ها و قوانینی دارند که باید آنها را رعایت کنند ، در غیر این صورت مجوز کار در این کشورها از مسنجر گرفته شده است ، نمونه بارز آن به رسمیت شناختن قانون ترکیه است توسط فیس بوک. این چند روز اخیر در رسانه ها بوده است. امروز ، ضمن بررسی مسئله ترکیه ، به قوانین چندین کشور برای پیام رسان ها مراجعه کردیم.

ترکیه – انتصاب نماینده قانونی

در چند روز گذشته ، فیس بوک اعلام کرد که آنها به قانونی تصویب شده توسط پارلمان ترکیه که می خواهد به طور قابل توجهی شبکه های اجتماعی را تنظیم کند ، پایبند هستند. طبق گزارش یورونیوز ، غول آمریکایی بدین ترتیب تسلیم قوانین ترکیه شده است و طبق این قانون ، تصمیم قوه قضاییه ترکیه برای حذف هرگونه محتوا علاوه بر نمایندگان قانونی در این کشور ، فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی خارجی نیز به آنها احتیاج دارند. این اقدام همچنین شامل اینستاگرام ، یک شبکه اجتماعی متعلق به فیس بوک است. البته توییتر هنوز تحت این قانون قرار نگرفته است و ترکیه با اقدام مجازاتی ، درآمد تبلیغاتی توییتر را در این کشور ممنوع کرده است.

آمریکا – بزرگترین مرورگر اینترنت جهان

اگرچه دولت ایالات متحده جریان آزاد اطلاعاتی را به جهان و خواسته های اصلی خود ایجاد کرده است ، اما در روزهای اخیر و در جریان شورش های اشغال شده توسط کنگره ایالات متحده شاهد محدودیت های شدیدی در شبکه های اجتماعی و حذف تصاویر این حوادث بوده ایم. بی نظیر و در برخلاف سبک عمومی دنیای ارتباطات اجتماعی ، جزئیات و عناوین فرعی فضای مجازی نیز گنجانده شده است. قانون امنیت سایبری ایالات متحده (2012) ، که شامل 15 بخش است ، در صورت مغایرت با رفتارهای امنیتی در فضای مجازی ، می تواند شکایت شود.

اتحادیه اروپا – غول های فنی زیر تیغ

اروپا همچنین قوانین سختگیرانه ای برای کنترل شبکه های اجتماعی دارد و به دلیل عدم رعایت این قوانین هیچ یک از آنها مجازات سختی نخواهند داشت. یکی از این قوانین این است که طبق رای دیوان عدالت ، مقامات این کشورها باید هر پیامی را که غیرقانونی می دانند از شبکه های اجتماعی حذف کنند. دویچه وله در ادامه در گزارشی در مورد قوانین جدید برای سیستم های بیش از 45 میلیون کاربر نوشت که این شبکه ها باید از گسترش محتوای غیر مجاز در شبکه های خود جلوگیری کنند و در صورت لزوم ، مکان IP را در اختیار دستگاه قضایی یا مبارزه با تروریست به افراد قرار دهند. تهدید. اخیراً سیاستمداران اروپایی خواستار لغو رمزگذاری پیام در شبکه های اجتماعی در برابر تهدید بالقوه تروریستی شده اند و کشورهای اروپایی قادر به مدیریت این پیام ها هستند.

2323

دکمه بازگشت به بالا