ورزش

قدرت نمایی آزادکاران جوان ایران در روسیه/ ایران با ۵ طلا، یک نقره و یک برنز قهرمان جهان شد

تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران با کسب پنج طلا ، یک نقره و یک برنز ، با درخشش خیره کننده در اولین سکوی جهان ایستاد.

به گزارش دنیای 77 ، در پایان پنج رقابت وزنه برداری قهرمانی کشتی آزاد جوانان جهان 2021 در روسیه ، رحمان اماجاد خلیلی در Am1 ، امیرحسین فیروزپور در امیر و علی اکبرپور در کیلوگرم 2 موفق به کسب 3 مدال طلا و مهدی حاجیلوان در مه 2 شدند. کیلوگرم.

در وزن 1 کیلوگرم کیلوگرم ، رحمان اماجاد :: of در مسابقه نهایی در یک کشتی زیبا و تهاجمی برابر رابیندرا از هند برنده شد و مدال طلای جهان را از آن خود کرد.

پیشتر (سه شنبه) در دور دوم مقدماتی 5 وزن که دیروز (سه شنبه) برگزار شد. وی پس از استراحت در دور اول بارتوس سالتیس را 10 بر صفر از لهستان شکست داد ، سپس ابوالفضل نصیراف از آذربایجان با نتیجه 12 بر 2 از صعود به مرحله نیمه نهایی گذشت. در این مرحله ، عمو جاد با شکست 10 بر 7 فئودور بالتویف از روسیه (فشار فنی) به فینال راه یافت.

امیرحسین فیروزپور آزادکار ایران در کیلوگرم وزن با پیروزی قاطع 10 بر صفر در دیدار نهایی مقابل رحیم ماگمدوف از فرانسه در سکوی اول جهان ایستاد.

دیروز فیروزپور در دور اول دور مقدماتی جاشوا مورودیون از آلمان را با نتیجه 11-6 و اسلام کاراتوف از روسیه را با نتیجه 9-4 شکست داده بود تا به مرحله نیمه نهایی صعود کند. در این مرحله فیروزپور داوید کوگوواشویلی از گرجستان را با نتیجه عالی 14 بر 4 شکست داد و راهی دیدار نهایی شد.

در وزن 125 کیلوگرم ، علی اکبرپور ، سنگین وزن از ایران ، در دیدار پایانی مقابل لئوا گرجی از ارمنستان راهی مادورایی شد و پنجمین و آخرین ایرانی بود که با یک امتیاز و برد 4: 4 به مدال طلا در این مسابقات دست یافت. در ثانیه آخر

اکبرپور پیش از این در دور اول ارسلانبک توردوبکوف از قرقیزستان را با نتیجه 12 بر 2 مغلوب کرده بود و راهی نیمه نهایی شد و در دور دوم و یک چهارم نهایی آندری باستایف از روسیه را با نتیجه 3-3 شکست داد. در این مرحله ، وی با پیروزی نفس گیر در 5 از سد Wat Hendrickson در ایالات متحده عبور کرد و راهی فینال شد.

اما در دسته کیلوگرم 2 کیلوگرم ، مهدی حاجیلوان ایران در فینال مقابل راکی ​​علم آمریکا به مصاف مادور رفت و در فاصله 15 ثانیه باقی مانده 2-2 به برتری رسید. با حریف آمریکایی به میدان رفت و 4 بر 2 شکست خورد. او غذا خورد و مدال نقره گرفت.

هازیلوان پائس سپس در دور اول دور مقدماتی دیروز استراحت کرد و سپس محمد جمری از ترکیه را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد. وی در مرحله یک چهارم نهایی با غلبه بر سرگئی سرجیان از ارمنستان با نتیجه 10 بر صفر راهی نیمه نهایی شد.

شوون یاری (کیلوگرم کیلوگرم) دیگر کشتی گیران آزاد ایران در وزن پنجم دوم این رقابت ها بود که با شکست مقابل حریفی دیروز در دور مقدماتی از قرقیزستان حذف شد.

5 وزنه اول قبل و حین مسابقه ،
عرفان الهی در وزن 0 کیلوگرم و محمد نخودی در کیلوگرم کیلوگرم طلا و علیرضا عبدالهی در کیلوگرم کیلوگرم مدال برنز ، سید حسن عبادی در کیلوگرم 5 کیلوگرم و علی قلی زادگان در 5 کیلوگرم کیلوگرم مدال طلا را کسب کردند.

بدین ترتیب تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران که پیشتر برنده این رقابتها شده بود ، 5 مدال طلا برای رحمان اماجاد خلیلی در 60 ، عرفان الهی در 70 ، محمد نخودی در 79 ، امیرحسین فیروزپور در 86 و علی اکبرپور در 125 کیلوگرم کسب کرد. مهدی حاجیلویان در وزن 125 کیلوگرم و 92 کیلوگرم.مدال نقره و برنز علیرضا عبدالله در وزن 97 کیلوگرم بر سکوی اول جهان ایستاد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا