جامعه و خانواده

علائم هشدار کرونا / درمان‌های خانگی موثر بر بیماری در فاز سرماخوردگی

علائم هشدار کرونا / درمان‌های خانگی موثر بر بیماری در فاز سرماخوردگی

یک پزشک اورژانس می گوید سه مرحله بیماری Covid-19 وجود دارد: سرماخوردگی ، ذات الریه و التهاب. وی در تشریح علائم هشدار دهنده تاج گفت: اگر دچار سرماخوردگی مانند آبریزش بینی ، سردرد ، سردرد ، تب خفیف 37.5 درجه و غیره هستید ، ابتدا خود را منزوی کرده و درمان های خانگی را شروع کنید.

در مصاحبه ای با دنیای 77 ، دکتر حسین کارمانپور وی در مورد علائم بیماری عروق بیماری کرونا قلب در انگلیس گفت: به طور کلی خانواده های کروناس و ویروس ها مانند کرونا ، آنفلوانزا ، سرخک ، اوریون و … در مراحل اولیه علائم اولیه خود را دارند ، سرفه و … تفاوت بین تاج این است که تاج خروس تب شدیدی داشت که با دارو قابل درمان نبود و همراه با بدن درد و خستگی مفرط بود ، گاهی با علائم گوارشی همراه است ، حالت تهوع ، استفراغ و حتی گاهی یبوست.

وی اضافه کرد: بنابراین ویروس تغییر کرده یا نشود ، با این علائم همراه است. “” فقط ویروس برزیلی ویروس نیست که شیوع پیدا کرده ، بلکه برخی از عوامل بیماری زا نیز در ایران شیوع پیدا نکرده اند. و آنها توانسته اند آن را از طرق مختلف کنترل کنند. تبدیل انگلیسی به نفع عفونت بالاتر بود به جز نوع برزیلی ، که دارای عوارض جانبی و شدت بیشتری بود ، اما علائم اولیه تقریباً یکسان است.

وی اضافه کرد: امروز همه افراد در حین کرونا دچار علائم سرماخوردگی می شوند که معمولاً با درد در بدن ، آبریزش بینی ، سردرد و غیره شروع می شود و در کرونا ایجاد می شود. او ابتدا باید در خانه بنشیند و خودش را جدا کند ، مایعات بنوشد و اگر هشدارهای چهار تا پنج مورد او باشد در دسترس است اما باید در آن مرحله به پزشک مراجعه کند.

علائم هشدار دهنده تاج

کرمان پور با تشریح علائم هشدار دهنده تاج ، گفت: یکی از علائم هشدار دهنده تب شیر است. تب که با وجود دارو و لباسشویی کنترل نمی شود. دوم ، مشکلات تنفسی از کار افتاده است. تنفس باید توسط شخص دیگری در حالت استراحت اندازه گیری شود تا بیمار از مشکلات تنفسی سریع رنج ببرد و تعداد تنفس در دقیقه از 27 به 30 افزایش یابد و افزایش یابد. اگر میزان تنفس نزدیک به 28 ضربه در دقیقه باشد و افزایش یابد ، بیمار باید به یک مرکز پزشکی و پزشک مراجعه کند. سومین علامت هشدار دهنده این است که لب ها و انگشتان زیر ناخن به دلیل کمبود اکسیژن بی حس می شوند. اگر آنها در خانه پالس اکسی متر دارند ، اگر میزان اشباع اکسیژن خود به خود از 96 به 91 زیر ساعت کاهش یابد ، زمان مراجعه به پزشک فرا رسیده است. زیرا این بدان معناست که در ریه ها اتفاقی می افتد و باید آنها را با مراجعه به مرکز درمان ارزیابی کرد و سریعاً درمان را شروع کرد. علائمی مانند فشار خون و فشار خون بالا نیز از علائم خطرناک امروزی است. بر این اساس ، اگر فشار خون فرد در 10 یا 12 بالای 8 یا 12 باشد اما به تدریج از 8 یا 14 به 13 یا 9 افزایش یابد ، باید به پزشک مراجعه کرده و وضعیت وی بررسی شود.

خوددرمانی برای بیماران با این علائم ممنوع است

وی افزود: افراد اگر در خانه مبتلا به دیابت باشند یا به هیچ وجه می توانند قند خون را اندازه گیری كنند. اگر می توانند از قند خون بهره مند شوند ، سطح قند خون آنها از 100 به 100 و گرسنگی قند خون به 140 افزایش می یابد. در حال افزایش است و در بیشتر موارد اندازه گیری می شود ، آنها باید به پزشک مراجعه کنند ، زیرا قند خون آنها باید کنترل شود ، در غیر این صورت عوارض و شدت بیماری افزایش می یابد. در عین حال ، سرفه ای که زندگی بیمار را مختل می کند نیز باید به پزشک مراجعه کنید اگر سرفه شدید دارند و سرفه آنها با وجود مصرف دارو تحت کنترل نیست ، باید حتماً به پزشک مراجعه کنند. مشاهده شده است که برخی از افراد در خانه دچار آرتروز می شوند که ممکن است به دلیل لخته باشد و این افراد باید همچنین به پزشک مراجعه کرده و با خود شوخی کنند. دارو و خوددرمانی برای کسانی که این علائم را دارند اصلاً توصیه نمی شود.

چه مدت طول می کشد تا علائم بیماری کرونا ظاهر شود؟

وی گفت: “طولی نمی کشد که یک فرد با علائم علائم فوری را تجربه می کند” بسیاری از مردم می گویند من امروز با شخصی که به تاج دیدگی مشکوک شده ام در تاکسی بوده و هنگام شروع کار تب و لرز داشته ام. هیچ ارتباطی با تاکسی ندارد. اگر علائم دو تا سه روز بعد از تماس فرد با بیماری یا سو susp ظن ایجاد شود ، باید کرونا تنظیم کنیم ، خودمان را کنترل کنیم و قرنطینه کنیم ، مایعات زیادی بنوشیم ، الکل بنوشیم و … تا زمانی که به طور دوره ای وارد نشویم . بعدا بودن

گوشه قسمت 3

کارمانپور ، با اشاره به اینکه به طور کلی ، ما مدت بیماری بیماری کرونا قلب را به سه مرحله تقسیم کرده ایم: مرحله زمستان ، مرحله ریه ، دوره التهاب. بزرگترین و خوبترین خبر این است که دشمن را در زمستان متوقف کنید تا او وارد مرحله بعدی نشود. مرحله ریوی این بیماری مربوط به سیاه سرفه ، سیاه سرفه ، علائم دستگاه گوارش و … است. قسمت سوم اپیزود طوفان التهابی است بنابراین بیمار در بیمارستان و ICU بستری می شود. نکته مهم برای آگاهی دادن به مردم این است که اگر آنها می توانند در حین بیماری سرماخوردگی مانند قرنطینه در منزل اقدامات لازم را انجام دهند ، درمان علامتی را برای کاهش سرفه و درد و افزایش مایعات بدن شروع کنند ، بسیار خوب است که اگر در مرحله دوم قرار ندارند وارد مرحله دوم نشوند مرحله دوم: هنگام ورود ، به بیمارستان بروید و در آنجا تشخیص خواهند داد که آیا فرد باید به کشور برگردد یا در بیمارستان بستری شود. برخی از افراد در مرحله دوم در بیمارستان تحت درمان قرار می گیرند اما متأسفانه برخی از افراد وارد مرحله سوم در بیمارستان می شوند. چون خیلی دیر است و آنها نیاز به درمان سنگین دارند.

درمان های خانگی تاج در فصل سرما

پزشک اورژانس گفت: “به محض اینکه علائم سرماخوردگی ، از جمله آبریزش بینی ، سردرد ، سردرد ، تب خفیف 5/37 درجه و غیره را احساس کردیم ، ابتدا خود را جدا می کنیم.” L میزان مایعات در بدن آنها را افزایش می دهد. بیشتر مایعات در فصل زمستان گرم و ملایم گرم هستند و بیشترین مایعات در فصل تابستان بیشتر است. این مایعات نمک کم و قند کمی دارند. مثل آب میوه طبیعی. در این دوره حتما ادرار خود را در خانه اندازه بگیرید. کمتر از یک لیتر ادرار در روز ، این یک علامت خطر است ، اما هر چه بیشتر ، بهتر است.

کرمانپور ادامه داد: گام بعدی تمرین تنفس بالاتر است که قطعاً کمک خواهد کرد. بنابراین این تمرین را پنج تا شش بار در روز انجام دهید. ظرفیت ریه های خود را با اکسیژن طبیعی دوباره پر می کند ، یا اگر می توانید پشت درز پنجره یا بوم نفس عمیق بکشید ، نفس خود را برای مدت دو تا سه ثانیه نگه دارید و سپس سریعتر بازدم کنید. دوباره دو سه ثانیه نفسش را نگه داشت و نفس عمیق تری کشید. به همین ترتیب ، او علاوه بر دو تنفسی که چندین بار تمرین می کند ، بازدم و بازدم را نیز انجام می دهد. این ورزش تمام ریه ها را از اکسیژن پر می کند و ویروس را از رسیدن به آنجا باز می دارد.

وی افزود: افرادی که علائم سرماخوردگی دارند باید هر هشت ساعت به طور منظم قرص سرماخوردگی ، هر هشت ساعت شربت دیفن هیدرامین ، روزانه یک قرص ویتامین D 1000 ، یک قرص روی و چهار قرص ویتامین C 250 مصرف کنند. اگر علائم گوارشی دارند ، با ORS نوشته شده روی بسته خود را درمان کنید. اگر حالت تهوع دارید ، بزرگسالان می توانند یک یا دو قاشق غذاخوری شربت دیفن هیدرامین را قبل از غذا مصرف کنند و کودکان زیر 9 سال می توانند نصف قاشق چای خوری میل کنند در این زمان بدون نظر پزشک نیازی به آنتی بیوتیک نیست. آنها ممکن است با استفاده از هر داروی دیگری بی رویه به مرحله دوم بیماری بروند.

وی اظهار داشت: مبتلایان به دیابت باید قند خون خود را با دقت بیشتری کنترل کنند و از مصرف هیچ یک از داروهای قندی خودداری کنند. بیماری های زمینه ای باید فعالیت خود را ادامه دهند و متوقف نشوند. اگر از تنگی نفس رنج می برند ، باید به پزشک مراجعه کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا