عمومی

ضرورت مدیریت بصیر در کنار تکنیک

ضرورت مدیریت بصیر در کنار تکنیک

براساس پایگاه داده دنیای 77 ،

محمد اسماعیل اکبری – مشاور ارشد وزیر بهداشت نخست وزیر امشب سال گذشته در دنیای 77 پیشرفت علمی کشور گفت:
وی افزود: کشورهایی مانند ایالات متحده از نظر علمی قابل مقایسه با کشورهای آسیایی نیستند ، اما نمی تواند عملکرد خوبی در برابر ویروس کرونا داشته باشد.
اکبری گفت: “ما فقط در حال یادگیری هستیم که توانایی کار برای مردم را کسب می کنیم.” ما پشتیبانی خوبی داریم. “مدیریت اعتقادی ما را از بسیاری جهات غیرمنطقی کرده است. چشم انداز ما این است که در مدیریت ایمان موفق شویم.
وی افزود: در حالی که پیشرفت علمی ایران موجب خوشحالی است ، ساختارهای مدیریتی و مسائل فرهنگی مشکلاتی دارد که باید رفع شود.
یک مشاور ارشد وزیر بهداشت گفت: “هنوز هم مشکلات انسانی و مدیریتی وجود دارد.” بینش مدیریت بسیار مهم است.
محمد اسماعیل اخباری افزود: ما هنوز در علوم انسانی اتحاد مدیریتی نداریم. از نظر فنی اگر کاری انجام شود و تنظیم گسترده ما اتفاق نیفتد.
مشاور ارشد وزیر بهداشت گفت: “ذهنیت ما این است که تجارت بهتر از تولید است و ما بیش از ساختارهای مدیریتی آسیب دیده ایم.”

در سال 1400 به صادرات فکر می کنیم
پیمان صالحی – معاون وزیر علوم و فناوری معاون وزیر نوآوری و تجاری فناوری افزود: 99 از نظر دانش پزشکی سال خوبی بود. ما بسیاری از دستگاه های پزشکی را تولید و صادر می کنیم.
وی افزود: حمایت ما از دانش جدی است و ما موانع را برطرف می کنیم.
پیمان صالحی گفت: در سال 1999 ما در زمینه امنیت غذایی به خوبی عمل کردیم. امروز ما با سرمایه گذاری در تولید دانش بنیان بذرهای مختلف نتایج خوبی کسب کرده ایم.
معاون وزیر نوآوری و بازرگانی ، معاون وزیر فناوری و علوم افزود: اکنون همه “دستگاه های ساخت ایران” را خریداری می کنند و از لحاظ فرهنگی در داخل جا افتاده اند.
صالحی گفت: “ما به فکر صادرات در سال 1400 هستیم.”

باید توجه ویژه ای به زیرساخت ها داشته باشیم
عبدالحسین شاهوردی – رئیس موسسه تحقیقات رایان افزود: علاوه بر مشکلات ما ، جامعه علمی کشورمان 99 سال خوب را برای آزمایش داشت. باید توجه ویژه ای به زیرساخت ها داشته باشیم.
وی افزود: نیروهای باتجربه و به روز از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند و باید به این موضوع توجه کنیم.
شاهوردی گفت: باید با کار با کیفیت و مثال زدنی اعتماد به نفس پیدا کنیم.
رئیس موسسه تحقیقات رایان افزود: ما در بحث واکسن پیشرفت خوبی داشته ایم زیرا زیرساخت های لازم را داریم.
شاهوردی گفت: ما در علوم پایه تجربه خوبی داریم. دستکاری ژنتیکی کار خوبی بود و ما موفقیت ژن درمانی را در کشور فراهم کرده ایم.
رئیس پژوهشکده رایان افزود: اگر تمهیدات زیربنایی وجود داشته باشد ، اگر مشکلی وجود داشته باشد می توانیم به جامعه دسترسی پیدا کنیم.

ما مقام چهارم خود را در جهان حفظ کرده ایم
سعید سرکار – دبیر ستاد توسعه فناوری نانو همچنین گفت: “سال 1999 در زمینه فناوری نانو سال پرباری بود. ما از مرز 12000 عبور کردیم و مقام چهارم خود را در جهان حفظ کردیم.
وی افزود: فناوری نانو وارد صنعت شده و ما هر دو روز یک محصول را روانه بازار می کنیم ؛ و بسیاری از مشکلات در صنعت برطرف شده است ، برنامه ما این است که هر روز یک محصول داشته باشیم.
سعید سعید سرکار می گوید: ظرفیت صادرات برای محصولات نانو ایجاد شده است. بازار محصولات نانو در سال 1999 بالغ بر 6000 میلیارد تومان بود. آنها محصولات نانو از ژاپن ، اروپا ، روسیه و غیره را می پذیرند.
وی افزود: ما باید با برداشتن موانع و مسائل فرهنگی ، یکی از مشکلات خود ، به توانایی های خود اعتماد کنیم.
دکمه بازگشت به بالا