استانی

صاحبان چاههای فرم یک برای نصب کنتور هوشمند اقدام کنند

به گزارش خبرگزاری دنیای 77 کازاوین؛ شورای حفاظت از منابع آب ، به ریاست استاندار ، عصر چهارشنبه در سالن شهید امامی در استان قزوین برگزار شد.

علی فاروق زاد در این نشست گفت: با توجه به چالش های جدی در تأمین منابع آب ، در تابستان به کشاورزان اطلاع داده شده و هشدار داده شده است تا کاشت تابستان از سقف تعیین شده بیشتر نشود.

وی گفت: دستور جدیدی برای آبیاری باغات صادر شده و انتظار می رود پاسخ به موقع تحقیقات جهاد کشاورزی باشد تا برنامه ریزی کار تا پایان سال انجام شود.

معاون عمرانی فرماندار کازاوین یادآور شد: دارندگان چاه های فرم I باید کنتورهای هوشمند نصب کنند زیرا در حال حاضر 60 درصد چاه ها دارای کنتور هوشمند هستند و مابقی هنوز به این سیستم مجهز نیستند و از صاحبان چاه های فرم I خواسته می شود کنتور نصب کنند. .

حالا 4

فاروق خزاد گفت: در حال حاضر ما به دنبال توسعه باغ هستیم و باید این کار انجام شود تا مردم چاه اندازه محصول اضافی نداشته باشند.

معاون عمرانی استاندار کازیل گفت: در برخی مناطق استان از جمله آلموت ، کشت شالیزار کم و محدود است و از آبهای سطحی استفاده می شود و آب به استان گیلان برمی گردد ، می توانیم پروانه کشت بگیریم که این امر نیاز به پیگیری دارد. از وزارت.

وی گفت: پیشنهاد ما این است که با تمدید ممنوعیت کشت به مدت سه سال بتوانیم مجوز لازم برای ادامه کار کشت برنج را در استان بگیریم.

فرخزاد در مورد استخراج آب از کانال آب توسط تانکر و افزایش هزینه آب در باغ ویلا به چند نکته اشاره کرد.

دکمه بازگشت به بالا