استانی

شناسایی ۳۹ نقطه حادثه‌خیز اولویت‌دار در جاده‌های استان یزد

شناسایی ۳۹ نقطه حادثه‌خیز اولویت‌دار در جاده‌های استان یزد

به گزارش دنیای 77 از یزد: غلامعلی دهشیری در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد گفت: سالانه علاوه بر آسیب های معنوی و معنوی، میزان قابل توجهی از بودجه سلامت کشور صرف درمان مجروحان و مجروحان می شود. تصادفات : اقدامات پیشگیرانه برای کاهش تصادفات جاده ای و شهری انجام شود.

وی بر لزوم تمرکز بر نقاط حادثه خیز شهری تاکید کرد و گفت: طی بررسی کارشناسی 181 نقطه حادثه خیز شناسایی شد که از این تعداد 39 نقطه به عنوان نقاط حادثه خیز اولویت دار شناسایی شد.

این مقام قضایی با تشکر از اقدامات انجام شده برای اجرای تصمیمات شورای پیشگیری از وقوع جرم تا حصول نتیجه، تاکید کرد: پیگیری برای درج مصوبه روی کاغذ تا حصول نتیجه و انتظار دو برابر شدن نهادهای مسئول الزامی است. آنها تلاش در این زمینه.

رئیس کل دادگستری استان یزد جاده، مردم، وسایل نقلیه و شرایط جوی را چهار عامل تصادفات رانندگی عنوان کرد و گفت: برای هر علتی باید اقدامات پیشگیرانه در نظر گرفته شود.

وی افزود: گاهی جاده ها معیوب هستند، گاهی افراد برای رانندگی مناسب نیستند، در برخی موارد خودروها دارای نقص فنی هستند و در مواردی تغییر اقلیم شرایط را برای شکل گیری حوادث رانندگی مساعد می کند، بنابراین علل و علل آن. باید اتفاق بیفتد و باید حادثه را از بین ببرد و برای هر مشکلی راه حل های تخصصی اتخاذ کند.

48

دکمه بازگشت به بالا