عمومی

شبکه‌های اجتماعی خستگی و بی‌حوصلگی را رفع می‌کنند؟

شبکه‌های اجتماعی خستگی و بی‌حوصلگی را رفع می‌کنند؟

بسیاری از ما در مورد کشیدن تصاویر درباره خود و تلفن های همراه خود ، رویکردی آرام داریم. اما آیا واقعا مسئله این است؟ آیا شبکه های اجتماعی ما را آرام می کند؟ تحقیقات علمی جدید خلاف این را گفته است.

به گزارش دنیای 77 ، سواد زندگی وی نوشت: “اگر می خواهید ملال و کسالت را از بین ببرید و ذهن خود را آرام کنید ، به شما توصیه می شود قبل از رفتن به تلفن های همراه و شبکه های اجتماعی یک مداد و کاغذ بردارید.” همه ما گاهگاهی برای تفریح ​​و تفریح ​​به گوشه تلفن همراه می رویم. ما اعلان ها ، پیام ها ، نظرات ، تصاویر ، اخبار فوری و غیره را می بینیم. در واقع ، با انجام این کار ، تمایل داریم ذهن خود را برای لحظه ای از استرس آزاد کنیم. اما مطالعات علمی اخیر به ما گفته است که رسانه های اجتماعی یکنواختی را از بین نمی برد.

در واقع ، کانال ها و صفحات اغلب مملو از افرادی است که بر سر یکدیگر فریاد می زنند. برخی از توییت ها در ذهن شما گیر کرده و به شما فشار می آورند. در شبکه های دیگر نیز همین اتفاق می افتد. شما چند دقیقه برای سرگرمی وارد می شوید. اگرچه اغلب احساس می کنید بیشتر از آرامش ناراحت هستید.

به دلیل اثرات ناسالم رسانه های اجتماعی ، برخی از کاربران لغو اشتراک یا “سم زدایی دیجیتالی” را انتخاب کرده اند. با این حال ، مهمترین مشکلات استفاده از رسانه های اجتماعی مربوط به جوانان است. از آنجا که ، بر اساس این مطالعه ، جوانان به طور فزاینده ای احساس بی حوصلگی و عدم تحمل می کنند. در واقع بسیاری از جوانان وقتی صفحه نمایش جلوی خود ندارند احساس اضطراب زیادی می کنند.

“نسلی که نمی تواند بی حوصلگی خود را تحمل کند ، نسل مردان کوچک است ، مردانی که بدون هیچ دلیلی از روند کند طبیعت جدا شده اند ، مردانی که همه اهداف مهم آنها به آرامی در حال محو شدن است” ، گویی گل های خود را در گلدان چیده اند. “برتراند راسل)

چرا شبکه های اجتماعی یکنواختی و یکنواختی را از بین نمی برد؟

شبکه های اجتماعی نه تنها یکنواختی و یکنواختی ما را از بین می برند ، بلکه سلامت روان ما را نیز به خطر می اندازند. این در تحقیقی که در سال 2020 توسط موسسه علوم اعصاب و روانشناسی کالیفرنیا انجام شد تأیید شد.

با این حال ، به نظر نمی رسد این تأثیر در سراسر جهان یکسان باشد. در واقع برخی از افراد هستند که از شبکه های اجتماعی به خوبی استفاده می کنند و از مزایای آن بهره مند می شوند. با این حال ، آمار مربوط به ناراحتی و استرس ناشی از استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی قابل توجه است.

به عنوان مثال ، برخی افراد معتاد به این شبکه ها هستند. در واقع فضای مجازی به عنوان دوپامین برای آنها عمل می کند.

دیگران به سادگی زندگی را از طریق دنیای دیجیتال درک می کنند. آنها خود را با دیگران در این دنیای مجازی مقایسه می کنند و نمی توانند هیچ پیام ، داستان یا تصویری را از دست بدهند. در غیر این صورت به دلیل احساس عقب ماندگی دچار استرس و اضطراب می شوند.

در بسیاری از این موارد ما قبلاً می دانستیم. علم قبلاً به اثرات کوتاه مدت رسانه های اجتماعی پرداخته است. شبکه های اجتماعی به ما کمک می کنند تا خود را سرگرم کنیم و استرس یا یکنواختی گاه و بیگاه محل کار ، استراحت یا مترو و اتوبوس را برطرف کنیم. البته امروزه علم نمی گوید. شبکه های اجتماعی به ما کمک نمی کنند تا خستگی و یکنواختی را از بین ببریم ، حتی در کوتاه مدت.

مرور کوتاه مدت موبایل خلق و خوی شما را بهبود نمی بخشد

دانشگاه راد ربودود هلند مطالعه جالبی انجام داده است. هدف رسانه های اجتماعی بود ، همانطور که همه معتقدند ، کمک به مردم برای روشن شدن ذهن در زمان استرس یا اوقات فراغت. نتایج بدست آمده در مجله Open Science Royal Society منتشر شد.

برخی از نتایج جالب این مطالعه به شرح زیر است:

1- شبکه های اجتماعی یکنواختی و یکنواختی را از بین نمی برند ، بلکه باعث می شوند افراد بیشتر احساس مزاحمت و آزار و استرس کنند.

2- از تلفن همراه خود فقط در زمان استراحت یا زمانی که کمی اوقات فراغت دارید استفاده نمی کنید. در حقیقت ، استفاده از تلفن همراه یک اوقات فراغت نیست ، بلکه یک شیوه زندگی است. علاوه بر این ، شما حتی در غیر قابل توصیف ترین شرایط از تلفن همراه استفاده می کنید. بنابراین ، تفکیک لحظات استراحت از لحظه های کار دشوار می شود.

3- ما به طور مداوم و ناسالم از تلفن همراه خود استفاده می کنیم. ما رسانه های اجتماعی را بدون توجه به شرایط بررسی می کنیم. این می تواند باعث استرس بیشتر در محل کار و حتی بیشتر در زمان نیاز به استراحت شود.

احضار اضطراری ؛ تلفن همراه شما باید دائماً بررسی شود

این احساس که باید دائماً تلفن همراه خود را چک کنید تصادفی نیست. در واقع این واقعیت که شبکه های اجتماعی یکنواختی و یکنواختی شما را از بین نمی برد به هدف خاصی برمی گردد. واقعیت این است که هر برنامه و برنامه ای به دنبال چیزی بسیار خاص است: شما به طور مرتب از آنها استفاده می کنید.

همه این سیستم عامل ها از تکنیک های بسیار پیچیده ای برای حفظ ارتباط شما استفاده می کنند: “فوریت”. این ایده که اگر به تلفن همراه خود نگاه نکنید چیزی را از دست خواهید داد یک موضوع تکراری است.

در واقع دنیای دیجیتال برای حذف یکنواختی یا یکنواختی یا سرگرمی ایجاد نشده است. آنچه شبکه ها و برنامه های اجتماعی به دنبال آن هستند اعتیاد شما و استفاده منظم از آن است.

راههای دیگری برای مقابله با خستگی بیابید

راه های زیادی برای مقابله با کسالت و کسالت وجود دارد. با این حال ، مهمترین چیز این است که یاد بگیرید تحمل کسالت و کسالت را داشته باشید.

در واقع ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که منابع دیگری برای سرگرمی شما پیدا کنید و از رسانه های اجتماعی برای سایر نیازها استفاده کنید.

خواندن ، گوش دادن به موسیقی یا انجام برخی فعالیت های هنری منبعی استثنایی برای ذهن و سلامت روان شما است. آنها هماهنگی احساسات ، کنترل استرس و خلاقیت را افزایش می دهند.

اگر تلاش کنید ، به زودی متوجه خواهید شد که دنیای فوق العاده ای فراتر از صفحه نمایش تلفن همراه و سر و صدای مداوم شبکه های اجتماعی وجود دارد که تا به امروز از آن بی خبر بوده اید. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا