حوادث و رویداد

سه مخاطره کپسول های اکسیژن

معاون فنی و عملیاتی اورژانس کشور در مورد سه خطر کپسول اکسیژن هشدار داد.

نوری در مصاحبه با دنیای 77 گفت وی گفت: “امروز ما با اپیدمی بیماری ویروس کرونا قلب روبرو هستیم.” بیماری که بسیاری از هموطنان ما را مجبور به بستری شدن در بیمارستان کرده است.

وی ادامه داد: تعداد قابل توجهی از سوادشی ها نیز در خانه بستری هستند و تحت درمان هستند. این روش های درمانی شامل داروهای تجویز شده توسط پزشک و همچنین اکسیژن درمانی است.

معاون فنی و عملیاتی اورژانس کشور افزود: اکسیژن یکی از موارد اصلی در درمان بیماری عروق ویروس کرونا قلب است. اکسیژن را می توان توسط یک مولد اکسیژن برای بیمار در خانه نصب کرد ، و بسیار ظریف و راحت است. از طرف دیگر ، ممکن است مجبور به استفاده از کپسول اکسیژن به دلیل هزینه یا دسترسی به مولدهای اکسیژن شویم.

دکتر نوری گفت: “کپسول های اکسیژن ، حتی بعد از اینکه برای ما عالی کار می کنند و غلظت اکسیژن را تأمین می کنند ، می تواند خطرناک باشد.”

وی ادامه داد: لازم به یادآوری است که دلیل استفاده از این دستگاه حفظ غلظت اکسیژن بیمار در 25٪ و بیشتر است که در شرایط ایده آل است. اگر بتوان اکسیژن خون را در این تعداد نگه داشت ، به این معنی است که در وضعیت ایده آل قرار داریم.

معاون عملیات فنی و اورژانس وزیر گفت: برای اندازه گیری این عدد می توان از دستگاه پالس اکسی متر استفاده کرد که می توانیم انگشت خود را در دستگاه قرار دهیم تا تعداد ضربان قلب و غلظت اکسیژن را ببینیم.

دکتر نوری گفت: “اگر از کپسول اکسیژن استفاده کنیم ، با سه خطر جدی روبرو هستیم.” دو خطر با سقوط کپسول اکسیژن وجود دارد. اگر کپسول اکسیژن را به درستی درست نکنیم ، افتادن به دلیل وزن زیاد می تواند صدمات جدی ایجاد کند. همچنین می توان قسمت مانومتر کپسول اکسیژن را شکسته و کپسول را با نشت اکسیژن ناگهانی دور انداخت و در صورت آتش سوزی خطر بسیار جدی ایجاد می کند.

وی در مورد خطر سوم کپسول های اکسیژن گفت: اگر کوچکترین چربی در دهانه کپسول وجود داشته باشد ، با باز شدن اکسیژن می تواند منفجر شود. اگر در هنگام تعویض مانومتر ، به دلایل مختلف اتصال بین مانومتر و کپسول چسبناک باشد ، ممکن است باعث انفجار شود. بنابراین توجه به این نکات و جلوگیری از وقوع این حوادث ضروری است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا