اقتصادی

سهم هواوی از شبکه ۵G ایتالیا محدود شد

سهم هواوی از شبکه ۵G ایتالیا محدود شد

شرکت مخابراتی ایتالیا تصمیم گرفته است که نوکیا را به عنوان تأمین کننده خود نگه دارد و سهم هواوی در خرید تجهیزات برنامه ریزی شده برای شبکه 5G را کاهش خواهد داد.

دنیای 77 گفت ، دولت آمریكا و ایتالیا و سایر كشورهای اروپایی برای جلوگیری از استفاده هواوی از تجهیزات تولید چینی در شبکه های 5G منطقه لابی كرده است. با این حال ، ایتالیا هنوز به صراحت استفاده از تجهیزات هواوی را ممنوع نکرده است.

در اوایل سال جاری ، مخابرات ایتالیا سعی کرد توافق میان هوآوی و سوئد اریکسون را برای تهیه یک شبکه دسترسی رادیویی (RN) ، بخشی از یک برنامه 5G ، تقسیم کند.

زیرساخت RAN شامل ایستگاه های پایه و آنتن هایی است که تلفن های هوشمند را به شبکه تلفن همراه متصل می کند و قسمت عمده هزینه شبکه جدید را تشکیل می دهد.

شرکت فنلاندی نوکیا ، که قبلاً تأمین کننده تجهیزات شبکه دسترسی رادیویی تلفن همراه مخابراتی ایتالیا بود ، در ابتدا تصور می کرد که برای دریافت سفارش این شرکت از رقابت خارج شده است ، اما این قرارداد اصلاح شده است.

یک منبع آگاه گفت که اریکسون تجهیزات اصلی را تهیه می کند و هواوی و نوکیا هر کدام سهم 20 تا 25 درصدی دارند. بحث در مورد مواردی مانند کاهش درصد ادامه دارد.

معامله اولیه ، جایی که نوکیا حضور نداشت ، هرگز علنی نشد.

به گفته رویترز ، حتی در کشورهایی که استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخت شرکت های چینی ممنوع نشده است ، اپراتورهای مخابراتی نسبت به برداشتن هواوی نگران هستند و منابع صنعت و دولت می گویند که رم موضع طرفداری از آمریکا در آزمایش قرارداد 5G را اتخاذ می کند. و از شرکت ها خواسته شده است تا تامین کنندگان تجهیزات 5G خود را متنوع کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا