عمومی

سرمایه‌سازی در علوم انسانی ایران معاصر

سرمایه‌سازی در علوم انسانی ایران معاصر

در این مقاله ، استاد فقید دکتر بیایید در مورد کار مدیریت سرمایه گذاری علی شیخ الاسلامی صحبت کنیم.

سرمایه داری عملکردی است که توسط اندیشه ، باور ناب ، واقع گرایی و دانش و تجربه ارائه می شود. اینها باید پراکنده شده و گاهی برای ترکیب منابع ناسازگار کنار هم قرار بگیرند. سرمایه گذاری مانند حوضچه اتصال است که در نهایت رودخانه ای پربرکت و پربار ایجاد می کند.

کسانی که در دوران بسیار طولانی دکتر شیخ الاسلامی بودند ، علیه او بودند. وی همچنین با مخالفت اساتید و دانشمندان روبرو شد ، که همیشه با آنها بسیار متواضع ، بردبار ، خردمند ، با وقار ، متواضع و گشوده بود ، یا به تعبیر ابوهلال عسگری “سخنرانی سکوت” و مدیریت و نقش بسیار حکیمانه را دنبال می کرد به عنوان لنگر

بنابراین ، استاد شیخ الاسلامی علاوه بر اینکه منبع بزرگی برای اعضای هیئت علمی در مسیر رشد سازمانی بود ، در افزایش بهره وری سازمانی و تقویت و نهادینه سازی سیستم خبرگان نیز ستون و ستونی از تعالی انسان بود. تقویت اعتماد به نفس کارشناسان و افزایش همدلی و ثبات روال مدیریتی از دلایل اصلی قدرت ساختار دانشگاه از جمله خزرمی ، علامه و دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و سایر حوزه های مدیریت بود.

ما گفتمان خود را با ذکر خاطراتی از وقایع پیش از انقلاب دانشکده ادبیات دانشگاه تهران که بخشی از تاریخ معاصر بشریت ایران محسوب می شود ، ادامه می دهیم.

یک شب در ماه مبارک رمضان ، در یک جمع معنوی ، با استاد محمدرضا حکیمی دیدار کردیم که خاطرات زیر را تعریف می کرد: «دکتر زریناکوب ، در آن زمان وی مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی بود. دانشگاه تهران ، از من خواست که نثر عربی بخوانم. من به شرطی موافقم که دروس نهج البلاغه را بخوانم و بلاغت ، بلاغت ، نحو و معناشناسی را تحلیل کنم. او نیز موافقت کرد. وقتی من تدریس را شروع کردم ، مخاطبان کم کم از دانشجویان ادبیات پیشی گرفتند و آنها از گروه ها و کالج های دیگر آمدند و ما به سالن بزرگتری منتقل شدیم. با پیشرفت کلاس ، مسائل مختلف اجتماعی مطابق با مسئله نهج البلاغه مطرح شد و موضوع به شدت محافظت شده و تداوم کلاس به حالت تعلیق درآمد و نگهبانان آماده حمله به من بودند. رئیس دانشکده آن زمان ، دکتر عزت الله نگهبان ، استاد باستان شناسی بود که به مسئولان گفت: “تا وقتی که من اینجا هستم ، اجازه نمی دهم که نیروهای امنیتی به استاد من حمله کنند ، و او باید در امنیت و امنیت باشد. امن بود ، و همینطور هم شد. “

این واقعه را می توان یک الزام عینی برای احترام به حریم خصوصی علم دانست و نیاز به محافظت از مردان و م institutionsسسات دانش و سرمایه انسانی در تاریخ بشریت معاصر را یادآوری کرد.

اما دروس اصلی و اصلی دکتر شیخ الاسلامی در چهار موضوع دنبال شده است:

1- شخصیت مدیریت شده
دکتر شیخ الاسلامی ریاست دولت وی را بر عهده نداشت ، بلکه بیشتر بر هدایت و توسعه سرمایه انسانی تمرکز داشت. او نگران بود ، گرچه خیلی زیاد آن را فاش نکرد. تهدید ترسناک مشکوک و مشکوک نبود. بنابراین ، نسل های مختلف زیر چتر مدیریت تفکر گسترده وی رشد کرده و رشد کرده و به یک سرمایه انسانی ماهر در علوم انسانی تبدیل شده اند.

وی دریافت که برای پیشرفت و پیشرفت بشر ، باید افراد تحصیل کرده ، آگاه ، پیشرفته و متمدن تری در این زمینه وجود داشته باشند و افراد بیشتری به صحنه بیایند. دکتر شیخ الاسلامی حمایت معنوی خود را گسترش داده است تا دیگران بتوانند اعتماد به نفس پیدا کنند و شهامت ورود به عرصه اجرایی را کسب کنند. او می خواست آنها بالاتر از خودشان بلند شوند و فراتر از آن پرواز کنند. این استاد قرآن کریم را آموخته است که “و آنها را از مکان ذلت به محل ذلت پایین آورید”.

در م institutionsسسات علمی ، همه ما کارمندان و اعضای دانشگاهی ، مدیران و مدیران اجرایی می توانیم به عقلانیت عمیق ، آینده نگری بیشتر ، تحمل ، افزایش تحمل ، واقع بینی و استانداردهای برنامه ریزی شده ، توسعه و رشد انسانی کمک کنیم و این یکی از استراتژی های اصلی برای تقویت انسانیت در ایران.

2- رشد و توسعه منابع انسانی و سرمایه ها
افراد کمی در زمینه آموزش عالی و در بین مدیران ارشد و میانی گروه علوم انسانی کشور هستند که مانند دکتر شیخ الاسلامی صبر ، آینده نگری و چشم انداز طولانی مدت از خود نشان داده اند. این درس عظیم ، به ویژه در تشخیص سوابق مدیریت این استاد فقید ، یک هدیه عالی و میراثی درخشان برای مدیریت در زمینه علوم انسانی معاصر است.
هوش ، صراحت ، فروتنی ، عطوفت ، صراحت ، تحمل ، آینده نگری ، لحن آرام و پرهیز از عصبانیت ، استقرار معاونین و به ویژه اعتماد به آنها ، سرمایه های انسانی زیادی را به رهبری شیخ به همراه داشت.

مدیر سرمایه گذاری در علوم انسانی به خوبی می داند که این درخت مثمر ثمر است که اصالت و پایداری آن به گسترش شاخه ها و گسترش آنها به محیط اطراف و دسترسی طالبان به علم و دانش و جویندگان صادق بستگی دارد. و استاد شیخ الاسلامی در این زمینه برجسته بودند

3- مسئولیت 6
دکتر شیخ الاسلامی خارجمی ، رئیس دانشگاه (تربیت معلم سابق) در زمانی این مسئولیت را عهده دار شد که توسعه و رشد آن دانشگاه در چنگال طوفان درگیری و ناآرامی فراموش شد. وی سالها در سایه مدیریت پایدار خود ، زمینه تبلیغات گسترده آن دانشگاه را فراهم کرد. این مدیر باتجربه بعداً به عنوان رئیس دانشگاه علامه منصوب شد و در آنجا همان شخصیت و رویکرد را برگزید و به انسجام و توسعه آن دانشگاه کمک بسیاری کرد.

کسانی بودند و هستند که کسی را مدیریت و مدیریت نمی کنند و در نتیجه هیچ کس در سایه آنها رشد نمی کند. دانشگاه های خزرمی و علامه و دکتر. با مدیریت شیخ الاسلامی و تأسیس دانشکده ادبیات و علوم انسانی در دانشگاه تهران ، هر محقق و استاد جهانی مبنای مناسبی برای پیشرفت و تعالی داشت که نقشه و نقشه راه آن پیگیری تعالی علمی وی بود.

وی تأثیر مثبت و شگرفی بر دانشجویان و اساتید آن نسل داشت و اعتماد به نفس خارق العاده ای را در جوانان دانشگاه کالج آن زمان داشت.

4- پرهیز از ادعاهای شخصی
دکتر. شیخ الاسلامی همیشه نسبت به کلاس دانشگاه و جوامع علمی که اداره می کند ، رویکردی استراتژیک داشته و کلاس ، دانشجویان و شنوندگان را حتی با نگرش و رفتار خود مدیریت و مدیریت می کند.
از طرف دیگر ، در طولانی مدت مدیریت وی ، هیچ کس نمونه انتظار شخصی از استاد را نمی داند. یکپارچگی در مدیریت ، یکپارچگی نگرش و رویکرد استراتژیک و گنجاندن سرمایه داری از عناصر اساسی در مدیریت شیخ الاسلامی بودند.

نتایج
آموختن از تجربه دکتر شیخ الاسلامی در حفاظت از منابع انسانی و حمایت از دین بشریت یک درس ماندگار برای بشریت معاصر است. من هم وارداتی هستم و هم غیر وارداتی – بسیار موفق
روحش شاد ، صبور و با احترام به بازماندگانش زنده باد.

* مدیر م Instituteسسه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی * منتشر شده در روزنامه

دکمه بازگشت به بالا