استانی

زن۴۷ ساله آبادانی از مرگ حتمی نجات یافت

زن۴۷ ساله آبادانی از مرگ حتمی نجات یافت

سید نادر نقیبی در گفت وگو با خبرنگار دنیای 77 در آبادان ، اظهار داشت: پس از تماس تلفنی حوالی ساعت 13:35 امروز ، گزارشی مبنی بر از دست دادن هوشیاری خانم گزارش می شود. 47 یک سال پیش به مرکز پیامهای اضطراری آبادان در روستای مانیوهی اعزام شد. 115 به محل اعزام شد.

وی افزود: متخصص فوریت های پزشکی پایگاه مانیوهی پس از رسیدن به محل و حضور در کنار تخت بیمار و کنترل علائم حیاتی ، کمک های اولیه را از مراجعه کننده می گیرد.

وی افزود: پس از انتقال به آمبولانس ، ایست قلبی تنفسی در کابین عقب آمبولانس در حالی که بیمار به بیمارستان منتقل می شد انجام شد ، تکنسین اورژانس بدون احتیاط عملیات احیاء قلبی تنفسی را روی بیمار آغاز کرد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی علوم پزشکی آبادان یادآور شد: پعلائم اورژانسی و کمک تنفسی تا زمانی که توسط متخصصان پیش فوریت بیمارستان به بیمارستان منتقل نشوند ادامه می یابد تا زمانی که بیمار برای مراقبت های پزشکی پیشرفته به بیمارستان حضرت زینب (س) اروند کانر منتقل شود.

نقیبی؛ چیزی شبیه آن نیست 70 وی گفت: “درصد ایست های قلبی در خارج از بیمارستان و در خانه.” ماساژ قلبی به موقع شانس زنده ماندن بیمار را افزایش می دهد 2 تا زمان 3 رشد برابر.

به گفته وی ، آقای ولید محمد نژادیان و آقای عماد محسن دو متخصص فوریت های پزشکی حاضر در ماموریت بودند.

48

دکمه بازگشت به بالا