سلامت

زالی:کرونای انگلیسی در ۲۸استان کشور به گردش درآمده است

زالی:کرونای انگلیسی در ۲۸استان کشور به گردش درآمده است

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران خاطرنشان کرد: ویروس جهش یافته کرونا یا فرم انگلیسی اکنون به 28 استان کشور گسترش یافته است و هشدار می دهد که به محض آغاز سفرهای نوروزی خطر ابتلا به ویروس در حال افزایش است. .

به گزارش دنیای 77 ، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، دکتر علیرضا جالی امروز شنبه درباره وضعیت کرونا ، استان تهران گفت: حدود 12 درصد رشد نشان می دهد.

وی افزود: از این تعداد 7222 بیمار در بخش مراقبت های ویژه بستری شدند که نسبت به هفته گذشته حدود شش درصد افزایش داشته است.

دکتر جالی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته تعداد کل مراجعه کنندگان به صورت سرپایی حدود 3500 نفر است ، زیرا تعداد مراجعه کنندگان در مرکز بهداشت در روزهای تعطیل معمولاً کمتر از روزهای عادی است.

وی با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 222 بیمار کرونیایی از بیمارستان مرخص شده اند ، خاطرنشان کرد: تعداد پذیرش در بیمارستان ها و بخش های مراقبت ویژه نسبت به هفته قبل افزایش یافته است.

دکتر جالی افزود: به نظر می رسد باید در این هفته منتظر تعادل منفی بین میزان تخلیه و میزان پذیرش باشیم.

وی یادآور شد: تعداد بیماران تازه پذیرفته شده در مقایسه با تعداد بیمارانی که طی 24 ساعت گذشته خسته شده اند ، افزایش یافته است.

دکتر جالی با اشاره به اینکه استان تهران به عنوان شهر زرد کرونا شناخته شده است ، گفت: “نوروز ، تهران اساساً منبع سفر است و احتمالاً بیشترین تعداد سفرهای نوروزی به تهران اختصاص خواهد یافت. مطالعات اخیر نشان داده است که هفته گذشته ، تعطیلات آخر هفته به طور معمول 27 تا 33 درصد از منابع سفر بین شهری در استان تهران را تشکیل می دهد و بنابراین این تعداد ممکن است در تعطیلات نوروز افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه تهران مقصد سفر نوروزی کمتر نیست و باعث نگرانی می شود ، افزود: به طور معمول تهرانی ها شهرها و استانهای مختلف را برای سفر انتخاب می کنند و تاکنون 26 استان به ویروس جهش آلوده شده اند.

دکتر جالی با اشاره به اینکه در استان تهران شاهد ابتلا به عفونت های اولیه هستیم ، گفت: اگر تهران و خوزستان را به عنوان بالاترین درصد ورودی و خروجی ویروس فراموش شده ترک کنیم ، استان های آذربایجان غربی ، مرکزی و مرکزی بیشترین درصد ویروس را دارند. شامل جهش هایی است که بخشی از آن به دلیل شرایط آزمایشگاهی و آزمایش توالی است

وی افزود: بنابراین باید با وضعیت تلخی که ویروس جهش در سراسر کشور گسترش داده روبرو شویم و امیدواریم سفر نوروزی به گونه ای نباشد که باعث عود و ایجاد مشکل در منطقه مقاوم شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا