استانی

رشد اقتصادی استان سمنان با توسعه گردشگری امکان‌پذیر می‌شود

به گزارش خبرگزاری دنیای 77 استان سمنان، سید محمدرضا هاشمی در بازدید از اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در روز چهارشنبه 10 آذرماه 1400 و در دیدار با معاونان و روسای شهرستان ها این سخنان را بیان کرد. : “گردشگری صنعتی پربازده با بهره وری بالا.”

استاندار سمنان افزایش مدت اقامت مسافران در استان، افزایش اقامتگاه های بوم گردی و ایجاد بازارچه صنایع دستی در مبادی ورودی شهرهای استان را خواستار شد. آ

هاشمی گفت: سه پتانسیل اصلی برای رشد اقتصادی استان، صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری است.

استاندار سمنان با تاکید بر تسریع در صدور مجوز اقامتگاه های بوم گردی تصریح کرد: افزایش اقامتگاه های بوم گردی در جلوگیری از مهاجرت از روستاها و رونق اقتصادی روستایی موثر است و باید در هر نقطه از استان 10 واحد بوم گردی وجود داشته باشد.

وی خواستار تشکیل کارگروه ویژه گردشگری متشکل از اساتید دانشگاه، صداوسیما، مردم و انجمن ها و رسانه های مردمی از جمله کارشناسان گردشگری شد و ادامه داد: از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه گردشگری استفاده شود.

استاندار سمنان با تاکید بر راهکارهای افزایش جایگاه مسافر در استان گفت: کمربند برای وسایل نقلیه سنگین است و کمربند شهری باید در ایام نوروز بسته شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان نیز در این نشست گفت: استان سمنان دارای 30 منطقه نمونه گردشگری و 2 شهر نمونه بین المللی، 39 روستای گردشگری، 865 اثر تاریخی، 34 سنت در حال اجرا و 123 سنت مبهم است. این توانایی ها نشان دهنده فرهنگ غنی و تمدن باستانی این کشور است.»

حمیدرضا دوست محمدی افزود: یک هزار و 173 نفر در تاسیسات گردشگری استان مشغول به کار هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان با بیان اینکه بیش از 90 اقامتگاه بوم گردی در استان فعال است، افزود: یکی از برنامه ها افزایش اقامتگاه های بوم گردی است.

وی با بیان اینکه کرونا ضربه سختی به تاسیسات گردشگری وارد کرده است، گفت: دفاتر خدمات مسافرتی نقش مهمی در توسعه گردشگری دارند.

دوست محمدی با اشاره به اینکه 23 اثر طبیعی استان در فهرست ملی به ثبت رسیده است، افزود: .

وی گفت: بخشی از راه آهن استان حاصل ثبت جهانی راه آهن سراسری ایران است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان خواستار مشارکت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان در کنار سایر دستگاه های اجرایی به ویژه اداره کل شهرداری ها و اوقاف و امور خیریه شده است. “

48

دکمه بازگشت به بالا