اقتصادی

رشد اقتصادی آمریکا مثبت ماند

رشد اقتصادی آمریکا مثبت ماند

در سه ماهه آخر سال 2020 ، اقتصاد ایالات متحده 4.0 درصد رشد کرد.

وزارت بازرگانی آمریكا آخرین ارقام اولیه خود را برای سه ماهه چهارم سال جاری منتشر كرد كه نشان می دهد نرخ رشد اقتصادی این كشور با 4.0 درصد مثبت اندازه گیری شده است كه 26.6 درصد نسبت به سه مورد قبلی كاهش یافته است. محصول داخلی ایالات متحده هنوز 3.5 درصد از بحران کرونا جلوتر است ، که کمتر از نرخ رشد قبلی 2.2 درصد در ماه قبل است.

این رشد اقتصادی که بیش از همه تحت تأثیر دومین رشد فصلی متوالی کشور ، یک بخش سرمایه گذاری ثابت و کاهش شدید تقاضای مصرف کننده قرار گرفته است. طبق گفته سازمان های مختلف ، از جمله صندوق بین المللی پول ، رشد اقتصادی ایالات متحده در سال 2021 مثبت خواهد بود اما کمتر از چین است.

لیدیا باوسر ، اقتصاددان موسسه اقتصادی آکسفورد ، گفت که با ادامه شیوع دهه 19 در ایالات متحده ، باید از خطرات اقتصادی جلوگیری شود. من به یاد نمی آورم که چنین وضعیتی قبلاً اتفاق افتاده باشد و ممکن است مدتها ادامه داشته باشد.

در حال حاضر ایالات متحده پیشروترین مرکز بیماری عروق بیماری کرونا قلب در جهان است و بیش از 441،000 نفر در اثر بیماری بیماری کرونا قلب جان خود را از دست داده اند. دولت بیدون می گوید حداقل 30 میلیون آمریکایی تا پایان تابستان واکسینه شده اند و بسته حمایتی 1.9 تریلیون پوندی برای کاهش تأثیر اقتصادی کرونا پیشنهاد شده است.

194 رشد اقتصادی سه ماهه ایالات متحده بین 1947 و 2020 3.116 درصد بود ، بالاترین رشد ثبت شده در سه ماهه سوم سال 2020 و کمترین رشد ثبت شده در سه ماهه دوم سال 2020 منفی 311.4 درصد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا