عمومی

رساله حراج اعتبار علمی در پاندمی کرونا

رساله حراج اعتبار علمی در پاندمی کرونا

مقدمه
همانطور که به طور خلاصه می نویسم ، امروزه مردم درگیر مشکلات زیادی هستند ، بنابراین یکنواختی کمتر است و شاید خواندن دروس طولانی برای مردم در اولویت نیست. من این یادداشت را به صورت مختصر و نه در کتاب زیر ارائه می کنم ، که شامل یک موضوع مهم نیست بلکه یک جنبه را شامل می شود. حذف عناوین فصل ها تأثیری در طول فصل اصلی و طول فصل نخواهد داشت.
کتاب اول: مقدمه ای بر اعتبار علمی
شاید برای من جالب باشد که بدانم چرا در ابتدای درس خود با این عنوان و جمله “اعتبار علمی” شروع کردم. پس از سی سال و حضور در دانشگاه اندی ، به این نتیجه رسیده ام که نباید از ابروهای علمی بدست آمده غافل شد و یا با پول و ثروت ، قدرت و شهرت فروخت و این مقدار اصلاً مهم نیست. البته در طول این سال ها افراد زیادی را دیده ام که حتی در جلسات حساس ، معرفی دستورات کرسی و معرفی یک انتقاد مشترک جدید ، نتیجه تلاش ها و تحقیقات خود را به راحتی در عرض چند ثانیه تغییر می دهند! تصحیح صد درصدی در جهت مورد نظر آقای رض! مثلاً طبق مطالعه ما مجبور شدیم به تبریز برویم ، حالا می خواهیم در برابر چند سال حساب و هزینه به مشهد برویم!
کتاب 2: افسانه اعتبار علمی
سالها پیش ، در طول تحصیلات من در ایالات متحده در دهه 1980 ، اشتباه نمی کنم ، آنها یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه نوادا را کشف کردند که برای رسانه ها تعداد زیادی تولید می کرد و مبالغ زیادی از آکادمی علوم آمریکا برای این تحقیقات جعلی می گرفتند. این روزها سر و صدای زیادی در اخبار و رسانه های آمریکایی ایجاد کرد و سپس بسیاری از محققان در همه علوم در این زمینه شناسایی و بودجه تحقیقاتی آنها جابجا شد. در آن روزها ، مربی چینی-آمریکایی من ، معروف به پدر نوآوری ، با من تماس گرفت و گفت: “بیایید بیرون برویم!” من همچنین به عنوان استاد کار می کردم و این زمانی بود که مشغول ایجاد ارتباطات ساختاری و جمع آوری داده ها در طول امتحانات خود بودم. “نظر شما در مورد این رسوایی چیست؟” او گفت. گفتم خیلی بد است استاد. وی گفت: “اگر شما جای آنها باشید و نتایج حاصل از بررسی و برداشت محصول دقیق نباشد و باعث کاهش حقوق ماهانه شما شود ، چه کاری انجام می دهید؟” من خدمات خود را به استاد آمریكا دادم قبل از آمدن به آمریكا ، پدر مرحومم به من گفت كه به یاد داشته باش كه خدا به وضوح به ما اجازه نداد كه مرتكب اشتباه شویم ، بنابراین او ضامن خوبی برای این جمله است! پس هر وقت موقعیت سختی پیش آمد نگران نباشید و مطمئن باشید که خالق و پروردگار جهان آن را تضمین کرده است. وقتی این حرف را زدم ، او آهی کشید و فکر می کنم اشک در چشمانش بود و گفت ، نیازی نیست به من یادآوری کنی ، اما این را از من بخاطر بسپار ، نه اینکه شأن و ابروهای یک عالم را بفروشی ، چیز خیلی خوب و بدتر اینکه به نتایج شما بستگی دارد! وی ادامه داد ، با یادآوری اینکه نتایج بی ربط در تحقیقات نیز نتایج بسیار ارزنده ای هستند ، این نشان می دهد که ما باید کار و روش های خود را بهبود ببخشیم ، من امشب خوب می خوابم ، به کارت خود بروید! من هرگز تا به امروز و در نوشتن ، تحقیق و برخوردهای خود را فراموش نکرده ام و همیشه مشاهده کرده ام که بارها به نظر خیلی ها سخت و پرهزینه است. به راستی ، دستاوردی که انسان به انسان عطا کرده ، به نوعی از «حقیقت و شدت» درک تعالی و از نور منور برگزیدگان او است ، چگونه می توان آن را به راحتی حراج کرد؟
کتاب 3: مزایده های اعتبار سنجی و اعتباری علمی
متأسفانه ، و متأسفانه ، شرح مختصری از مسئله تاج در کشور ما نشان می دهد که برخی از ناخدایانی که قبل از تاج تا حدودی “مارک” شده بودند ، فقط به خودشان آسیب رسانده و اعتبار شیک الهی را به صورت رایگان فروخته اند؟ آنها هر روز یک داستان دروغ و از اعتبار علمی خود به مردم می گفتند گویی که آنها برای این روز ملی فقط برای یک کار تجاری جمع شده اند! آنها چه داستانی ساخته اند و هموطنان نگران و درمانده خود را تغذیه کرده اند! بر اساس تغییرات آب و هوایی کشور یک روز گفتند نه بعد از ماسک ، یک روز گفتند ضربه بزن ، یک روز گفتند دوران شیپور قرنطینه ، یک روز گفتند چرا جدا نمی شوی ویروس انگلیسی که ماهها است واجد شرایط نیستیم ، یک روز گفتند فقط واکسنهای ایرانی هستند ، روز دیگر گفتند فقط باید از خارج خریداری شود ، یکی گفت برخی از افراد نزدیک به عمل عامل واکسنهای خارجی هستند . این کار تا زمانی آغاز شد که مرگ هموطنان ما در روز به 6 نفر رسید و آنها هنوز تسلیم نشده اند. حتی امروزه برخی از مردم به شدت به دنبال امواج جدید یا ایجاد فضای مورد نیاز برای شروع یک موج خروشان جدید هستند و اگر نوع جهش یافته نبود این امر جامائیکایی یا خانگی نبود تا خدای ناکرده این صحنه فقط تا پایان موج سواری ادامه یابد. انجام دهید! این دلسوزان عزیز نگران ماه مه و ژوئن سال آینده نیز هستند ، خداوند متعال! آنها وفاداری مردم و زوال این بیماری را به حساب خودشان مقصر می دانند و به عنوان قاتل انسان مبالغه می کنند ، در طول یک سال گذشته ، هیچ کاری انجام نداده اند جز مشاهده و گزارش حوادث زمین بازی کرونا و فقط از پاییز و زمستان ابراز نگرانی کردند! آنها مدیریت اضطراب را بسیار خوب اجرا می کنند و آن را با اعتبار علمی خود سازگار می دانند! آنها در زخمهای ابریشمی مردم شور بودند و دیده شده است که این افراد اهل منطقه جل و طوس نیستند و ریسی و اکبری برای این رشته نیستند ، اعتبار آنها از طرف خدا نیست و احتمالاً از طرف مقابل کمک گرفته اند. اگر شخصی کمی توجه کند ، به وضوح می بیند که خداوند زیبا تضمین عالی خود را برای سلب ایمان و اعتبار آنها از زبان خودشان داده است! الله اکبر
کتاب چهارم: اعتبار و افتخار از دیدگاه خدا
چندی پیش ، نظرات زیر را در مورد اخبار کنترل ویروس انگلیسی در اخبار سایت خواندم ، خدای ناکرده! تحقیر از آرزو و تحقیر از آرزو
پنج کتاب: حقیقت اعتبار علمی
آن پزشکان و دانشمندان تدارکات مارک ما کجا هستند که برای خرید واکسن های خارجی خودکشی کردند و اکنون به دستور رهبر عالی ، همه ناگهان مخالف آن هستند! اگر در آن زمان واقعاً بر اساس علم پزشکی و تحقیقات دقیق و واقعی خرید خارجی کرده اید ، باز هم اصرار کنید ، مطمئنم که آنها گوش خواهند داد! چرا که نه! نه ، موضوع چیز دیگری است ، شاید آنچه مشاور محترم وزارت بهداشت گفت درست باشد ، خریداری کنید!
شش کتاب: ابهامات جدی در اعتبار علمی درمان
پرسیدن شش سوال در یادداشت های قبلی من بسیار عجیب است اینجا همانطور که در مورد واکسن اشاره کردم ، هنوز هیچ کس پاسخ نداده است ، این مهمترین اصل در صورت آسیب دیدگی یا عدم وجود نوع واکسن انتخابی است! اما صحبت در مورد انتخاب نمونه های داخلی یا خارجی ، شرکت های آمریکایی یا انگلیسی و … زیاد است! آیا این اخیراً نیویورک تایمز را در ایالات متحده به چالش کشیده است؟ اینجا
خیلی ها فکر می کنند این معلم مهندسی و مدیریت بحران و حتی یک دکتر سوالات ساده ای نمی پرسد! آنها آنها را می شناسند و به آنها پاسخ می دهند ، اما متأسفانه ، حتی تولیدکنندگان واکسن نیز جواب درست را نمی دانند و به مردم نمی گویند! پاسخ آنها برای دانستن هم در داخل و هم در خارج خوب نیست! چند روز پیش ، در اخبار جهان به روشی کاملاً محدود اعلام شد که 90٪ واکسنهای چینی فقط 73٪ بوده و امروزه ، طبق مطالعات بالینی ، برزیلی ها آنرا فقط 4.050٪ اعلام کرده اند؟ بقیه واکسن ها کمی بیشتر یا بیشتر هستند! دیروز ، در اخبار خارجی ، حتی در یک جمله ، دیدم که فقط افراد واکسینه شده به شغل تبدیل می شوند ، که ذکر کردم! و از همه مهمتر ، گزارش هایی وجود دارد که بسیار چشمگیر هستند و بسیاری از کشورها که واکسن را خیلی زود بعد از شروع ویروس جدید ، از جمله ویروس جهش یافته 20C ، در ایالات متحده مشاهده کردند. -U ، از جمله انگلستان نوع VII -202012/01 ، 501.V2 نوع آفریقای جنوبی و P681H نوع نیجریه و موارد دیگر به شکل ویروس جهش یافته مشابه که برخی افراد فکر می کنند این جهش ها به دلیل واکسیناسیون است! اینجا البته برای رسیدن به نتیجه گیری قطعی در این مورد خیلی زود است.
کتاب هفتم: اعتبار پزشکان در مهندسی واکسیناسیون
بله ، من مهندس هستم ، اما همچنین مدیریت ریسک و ریسک و بحران را می آموزم که اصول بسیار کلی دارد. وقتی پزشکان ما علاقه ای به گشودن ماجرا ندارند ، بخشش یا نمی دانند و بیشتر نگران مارک واکسن و خرید آن هستند ، من باید اقدام کنم و آنها را برای کشور و خانواده و خواهر و برادرهایم بکشم. حداقل توضیحات علمی و اینکه چه اتفاقی برای ما خواهد افتاد را قبل از دادن این واکسن ها حداقل بدانیم! شاید ملاک بالاترین درجه رهبری توجه به برخی از این گونه س suchالات و س questionsالات مشابه باشد!
کتاب 8: مراقبت از حفظ اعتبار علمی
تاج با یا بدون واکسن نام داخلی یا خارجی ، نام داخلی با نام خارجی یا خارجی با نام خارجی! البته امیدوارم که به لطف خداوند متعال روزی مانند سایر بیماری های فاقد واکسن کنترل شود اما امیدوارم این درس برای همه دانش پژوهان برتر باشد و عنان سال به سال برای تحقیق ، آموزش و دانش رنج ببرند. بگذارید از خالق احد مراقبت ویژه ای از قلب و روح در قبر داشته باشم و بگذارید این نعمت خدا را فقط در جهت رفاه مردم او ، به ویژه در رابطه با زندگی انسان ها ، صرف کنیم. به عنوان یک پزشک ، مهندس یا محقق شرایط محیطی ما نباید آنقدر مراقب باشند که جریان هوا مسیر ابروهای علمی ما را مشخص کند! بیایید با مردم خود صادق باشیم و حقیقت را بگوییم ، حتی اگر فکر می کنیم که هیچ حرفی نمی توانیم بزنیم ، حداقل هموطنان خود را گیج نکنید ، دستور “پروفسور هنری لیو” را به خاطر بسپارید ، بسیاری از موارد خوب و بد به نتایج شما بستگی دارد. بستگی دارد
به یاد داشته باشید ، ما می توانیم بعد از این زمان بسیار ثروتمند و مشهور شویم و می توانیم بیشتر مورد توجه قرار بگیریم اما اعتبار علمی خود را از دست داده ایم و اعتماد و اطمینان و اعتبار خود را در مقابل ظاهر دردناک آنها در چهره خود به حراج گذاشته ایم. ما نمی توانیم زمان را با هیچ منبعی جایگزین و پوشش دهیم.
کتاب 9: برخی از اعتبار علمی
من یک همکار دانشمند دارم که در طول سی سال همکاری ام چیزهای زیادی از او آموخته ام. آنها سرزنش می شوند ، در جای خود در بهشت ​​، زیرا هیچ كسی نمی تواند با آنها چنین كند ، یعنی روی آنها خاك بیندازد!
درود بر او که راه درست را می پیماید

* استاد نمونه مهندسی سازه ، زلزله و مدیریت بحران کشور و بنیانگذار مقاومت و مدیریت بحران

دکمه بازگشت به بالا