عمومی

راه‌اندازی «اندیشکده‌های توسعه‌محور» در اردبیل – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

راه‌اندازی «اندیشکده‌های توسعه‌محور» در اردبیل - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عزیز حبیبی شامگاه پنجشنبه در دیدار مدیرعامل صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته با استاندار اردبیل، اظهار داشت: در این راستا باید توجه داشت که در این راستا به زودی در حال توسعه است.

وی افزود: با وجود اینکه دانشگاه محقق اردبیلی بعد از دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه های برتر شمال غرب کشور است، اما همچنان نیازمند توسعه شرکت ها و واحدهای دانش بنیان است. فن آوری است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از فعالیت هزار عضو هیئت علمی این دانشگاه یاد کرد: سال و تلاش برای توسعه علم و فناوری جدید.

حبیبی افزود: طرح های تحقیقاتی اساتید دانشگاه در مرکز صنعت، کشاورزی و گردشگری در حال اجرا و یا در حال انجام است و البته تعامل و ارتباط دانشگاه با صنعت و تصمیم گیری می تواند تاثیر بسزایی در رفع مشکلات در این زمینه داشته باشد. استان.”

وی اثربخشی فعالیت های علمی دانشگاه را در رفع مشکلات و ناکامی های اقتصادی یادآور شد و خاطرنشان کرد: با تاکید استاندار اردبیل اتاق فکر توسعه ای در دانشگاه محدث اردبیل راه اندازی می شود تا بتوانیم به چالش های پیش روی جامعه بهتر رسیدگی کنیم. استان.” مانند قبل، آب، صنعت و توسعه نیافتگی در این بخش ها و راه حل های کانیم.

رئیس پارک علم و فناوری اردبیل نیز در این نشست مدیریت 550 واحد را بر عهده داشت. فن آوری وی به شرکت های دانش بنیان در استان اشاره کرد و ادامه داد: 36 شرکت دانش بنیان در استان اردبیل فعالیت می کنند که از این تعداد 12 شرکت تیپ سه و مابقی تیپ یک و دو هستند.

حبیب ابراهیم پور با بیان اینکه 150 شرکت دانش بنیان در حال اخذ مجوزهای مورد نیاز هستند، اضافه کرد: برای 20 شرکت جواز تاسیس و مجوز صادر شده است.

وی گفت: علاوه بر پارک علم و فناوری، دانشگاه علوم پزشکی دارای یک شرکت دانش بنیان و دانشگاه آزاد دارای چهار شرکت دانش بنیان هستند و در حال برداشتن گام های موثری برای حمایت از این شرکت های دانش بنیان و دانش بنیان هستیم. از نظر فنی من گرفتمش.

دکمه بازگشت به بالا