عمومی

رؤیت هلال شوال – دنیای 77

رؤیت هلال شوال - دنیای 77

کسانی که در روز عید سعید فطر آنجا بودند شروع به خوردن شهدا با آب تربت کردند. این دعای نماز نیز آهنگی ، تأمل برانگیز و قابل توجه است. به ویژه می توان توپ آن را از ویژگی های نماز شیعه قرآن دانست.

به گزارش دنیای 77 ، احمد مسجدجامعی ، یکی از اعضای شورای شهر تهران ، در یادداشت روزنامه ای نوشت. ساکنان شهرستان وی نوشت: “در این سالها ، در دوران كودكی و نوجوانی ، دیدن هلال كار سختی بود و اغلب با مشاركت عمومی انجام می شد.” اگر ماه 30 روز بود ، کار روشن بود و اگر سوicion ظن بین 29 تا 30 روز بود ، علاقمندان به دیدن هلال به پشت بام و گاهی به درختان بلند و گلدسته های مسجد می رفتند تا ماه را مشاهده کنند ، و اگر آنها آن را دیدند ، آنها آن را با مجتهدان شهر می دیدند. و آنها آن را در وسط قرار دادند. مجتهد شهر از چند نفر چند س aboutال در مورد جهت ، شکل ، اندازه و زمان رingیت ماه پرسید تا کار بدون توهم ، شوخی و شیطنت باشد و در صورت اطمینان پایان ماه رمضان را اعلام کند.

بعضی اوقات برای دانشمندان با نام ، تلگرافهای گرد ، کوچک و سوراخ دار یکنواخت از همان کاغذها ، نجف ، مشهد و دیگر سرزمین ها می آیند و تأیید می شود که هر ماه فتوا می بیند.

علاوه بر همه اینها ، پدرم به گونه ای مقید بود که استادش ، مجتهد بزرگ شیخ محمدتقی تهرانی ، نماز آملی نمی خواند و به مسجد خودش نمی رفت. نماز عید سعید فطر به طرز کمی متفاوت در تهران برگزار شد. به عنوان مثال ، گروهی از نمازگزاران به منزل امام جماعت می رفتند و او را از خانه به مسجد می بردند. در این سالها امامان معمولاً در جوار مساجد زندگی می کردند و مساجد اغلب مدتها امام جماعت خاصی داشتند و گاهی از نسلی به نسل دیگر ادامه می یافت.

وقتی خانه امام جماعت از مسجد دور بود ، آنها در محلی نزدیک مسجد جمع می شدند تا به استقبال امام جماعت بروند و سخنرانان تکبیر با او به مسجد می رفتند. سپس قبل از شروع نماز ، ذکر خاصی را با صدای بلند و دسته جمعی می خواندند و در عین حال از غرایز خود دست می کشیدند و تا پایان نماز از خوردن خودداری می کردند. کسانی هم بودند که از روز عید سعید فطر با آب تورات شروع به خوردن شهدا کردند. این دعای نماز نیز آهنگی ، تأمل برانگیز و قابل توجه است. به ویژه می توان توپ آن را از ویژگی های دعاهای شیعه قرآن دانست. همه مذاهب و جوامع دارای نماز هستند و هیچ آیینی وجود ندارد که در آن مراسم و آیین برگزار نشود ، اما در بین شیعیان نماز تأثیر خاصی دارد. نمونه آن نمازی است که ما در کونو می خوانیم. نماز قنوت نماز عید فطر هم بسیار زیباست. ابتدا بر کارونا شیک الهی و نامهای شکوهمند الهی شیک مانند خودپرستی و عظمت و قدرت و سپس بر نامهای باشکوه دیگر مانند بخشش ، رحمت و بخشش تأکید می شود. دیگری “عید مسلمانان” و سرانجام برکات محمد و آل محمد و تزئین خاص نماز خواندن با آنها در این خانه و در آن خانه است. مراسمی که با خداحافظی امام سجاد (ع) در ماه رمضان به پایان رسید. همراه با چای ، شیرینی و صبحانه آخرین خانه این آیین ها است.

نماز Person Dul Fitr توسط شخصی انجام می شود که به گونه ای روزه می گیرد که بیش از هزار ماه در شب برسد و در پایان ماه که همان شیک آمرزش ، رحمت و مغفرت است ، برکات خود را دریافت کند.

“عید سعید فطر مبارک!”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا