استانی

ذوب آهن اصفهان ۱۰ درصد تولید فولاد کشور را دارد

ذوب آهن اصفهان ۱۰ درصد تولید فولاد کشور را دارد

به گزارش دنیای 77 اصفهان ، منصور یزدی زاده با اشاره به عملکرد سال 1999 و برنامه های آینده این شرکت اظهار داشت: 99 سال از نظر ویروس کرونا و محدودیت های صادرات و واردات خام سال خاصی بود. مواد مربوط به همه کشورها رشد ما در سال 1999 و 1999 4 و 5 درصد بوده و طی دو سال تولید ما 9 درصد افزایش یافته است.

یزدی زاده با اشاره به دستاوردهای چشمگیر شرکت ذوب آهن اصفهان خاطرنشان کرد: تصویب گواهینامه استاندارد ملی ایران برای تولید راه آهن ملی ، 56000 تن رکورد تولید ریلی ، طراحی و تولید سوزن های ریلی E00 E1A1 ، 650 کارخانه نورد و طراحی و ساخت معدن ، تصویب راه آهن ملی برای مبادله کالا ، خاتمه اولین توافق نامه صادرات راه آهن و استفاده از راه آهن در 6 راه آهن کشور از موفقیت های جوبان در سال 1999 بود.

تولید محصولات فولادی با ارزش افزوده بالا آغاز تولید ریل بود

یزدیادا با بیان اینکه جوبان 10٪ تولید فولاد کشور را در اختیار دارد که این میزان مشابه 5٪ سایر تولیدکنندگان فولاد در جهان است ، افزود: آیا تولید محصولات با ارزش بالا آغاز شد ، سپس محصولات دیگر مانند کویل های صنعتی ، فولاد سبدها ، سبدهای طراحی و تولید تکمیل و به دنبال آن پرتوهای نیمه سبک و .. در سفارش تولید قرار گرفتند.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با تأکید بر اینکه کمبود مواد اولیه و نیاز به تولید محصولات با ارزش افزوده بالا یکی از چالش های پیش روی فولاد است ، خاطرنشان کرد: امروزه توسعه تیرهای بال پهن فولادی ضروری است ، اما باید توجه داشت که شرکت بیشترین حاشیه سود ریلی ، سپس سیم پیچ است و قوس ، تیر و میلگرد مشترک تولید می کند.

وی با اشاره به بازسازی شماره یک کوره بلند در پایان خاموشی پنج ساله ، گفت: “بسته به ظرفیت داخلی شرکت و بومی سازی ، این حادثه ظرفیت تولید شرکت را هر ساله افزایش داده و خطر تولید فولاد را کاهش می دهد. “

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به بهبود وضعیت نقدینگی شرکت نسبت به ده سال گذشته گفت: این شرکت به دلیل افزودن ارزش بیشتر ، افزایش تورم و افزایش سطح عمومی قیمت ، بر صادرات محصولات صنعتی و محصولات با ارزش افزوده بالاتر تمرکز دارد.

در سال 1999 ، سودهای جانبی فولاد 245٪ افزایش یافت

وی یادآور شد: در مقایسه با سال 1998 ، سود شرکت های تابعه جوباهان 245 درصد افزایش یافته است.

یزدی زاده با بیان اینکه برای اولین بار در طول یک دهه ، این شرکت با تلاش کارگران جوبان به یک تلاش زیان ده رسیده بود ، اظهار داشت: “جوبان برای اولین بار در یک دهه گذشته در سال 1999 به این مرحله رسید. این شرکت توانست سود کسب کند. با توزیع سهامداران و سال گذشته 500 میلیارد تومان درآمد کسب کردیم. با این وجود به 974 میلیارد تومان سود قابل تقسیم رسیده ایم.

مدیرعامل ذوب آهن اصفهان با اشاره به برخی از دستاوردهای مهم این شرکت گفت: خرید معدن ذغال سنگ سوادکوه ، تکمیل فاز اول پروژه انتقال مایع فولادشاه ، طراحی درب انعطاف پذیر ، ساخت و نصب با 3 باتری در صنعت سبز ، کوره اکتساب ، افزایش سقف اعتباری شرکت به 4000000000000 ریال در بانک ها ، پذیرش گواهینامه های تقدیر از بانک مرکزی برخی از دستاوردها بود.

وی ادامه داد: یکی از دلایل تأثیر بر تولید فولاد عدم تأمین یک میلیون و 5050 هزار تن آهن است که این یکی از دلایل اصلی تغییر مستمر وزارت صمت در سال گذشته بود.

یزدی زاده همچنین به تعدادی از چالش های مرتبط با فولاد اشاره کرد: خشکسالی ، کمبود آب ، تأمین ناپایدار سنگ آهن ، ممنوعیت فولاد ، سرمایه در گردش کم ، سرمایه در گردش کم ، گسترش تاج ، ظرفیت کم تولید زغال سنگ ، هزینه ثابت تولید عدم استفاده از گاز یکی از مهمترین چالشهای پیش روی شرکت است.

وی گفت: البته ایوبان می توانست امسال حداقل 50 هزار تن بیشتر بدون محدودیت آب تولید کند.

48

دکمه بازگشت به بالا