حوادث و رویداد

دولت باید تلاش کند تا سانحه پیش‌آمده برای خبرنگاران و سربازان رخ ندهد

دولت باید تلاش کند تا سانحه پیش‌آمده برای خبرنگاران و سربازان رخ ندهد

معاون اول رئیس قوه قضاییه درباره دو تصادفی که در سه روز گذشته برای ارتش و روزنامه نگاران اتفاق افتاد ، گفت: دولت باید تلاش کند تا از این اتفاق جلوگیری کند. در رابطه با این دو حادثه ، به دادستان دستور داده شد تا بلافاصله علت را بررسی کرده و با عاملان حادثه همکاری کند.

به گزارش دنیای 77 ، به مناسبت گرامیداشت هفته عدالت و یادبود شهید حاج قاسم سلیمانی ، حجت الاسلام والمسلمین غلام حسین محسنی آ.گ. در برنامه “نگاه یک” یک سیمار ، دو تصادف برای خبرنگاران ، سربازان و جاده ها ذکر کرد: ما باید علت آن را بررسی کنیم از مشکل؛ اگر مشکلی در جاده وجود داشته باشد و اگر شرکت ها در نظارت بر راننده و راننده همراه مشکلی داشته باشند ، باید این مشکل برطرف شود.

وی افزود: ممکن است در تولید سازنده اتوبوس مشکلات فنی وجود داشته باشد ، این مشکل اساسی باید رفع شود. وزارت راه و صنایع و پلیس باید با هم همکاری کنند تا از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنند.

محسنی AG تأکید کرد: دولت باید تلاش کند تا از این اتفاق جلوگیری کند. در رابطه با این دو حادثه ، به دادستان دستور داده شد تا بلافاصله علت را بررسی کرده و با عاملان حادثه همکاری کند.

وی درمورد مرحله دوم انقلاب گفت: با توجه به هماهنگی ها و شرایط موجود در دهه پنجم انقلاب و تجربه ای که در گذشته داشته ایم ، نیاز به تغییر داشتیم و این تغییر محدود به قوه قضائیه نیست. در این پرونده و پس از مرحله دوم انقلاب ، قوه قضاییه به فکر تهیه سند تحول افتاد که همزمان رئیس ریاست آیت الله شود. این سند با همکاری بسیاری از نخبگان و متخصصان در زمینه های مختلف شناسایی و آسیب دید و در پایان این سند تهیه شد. البته خود این سند بیان می کند که این سند باید سال به سال به روز شود و این سند قابل اجرا است و ما در برخی از مسائل کوتاه مدت و میان مدت از جدول زمانی سند تبدیل هستیم. با این حال ، در مورد چند موضوع دیگر ، ما به همکاری بخشهای دیگر مانند پارلمان و قوه مجریه نیاز داریم

محسنی AJE گفت: “از جمله مواردی که در سند تحول ذکر و تأکید شده است استفاده از ظرفیت مردم است و هدف دیگر این سند حل مشکلات مردم با جستجوی راه حل های کوتاه مدت و کوتاه مدت و افزایش رضایت مندی مردم با هزینه کم بود. “یکی اینکه ما گام های جدی در جهت جلب رضایت مردم برمی داریم ، اما هنوز تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله داریم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: سند تبدیل مدتی شخصی و خاص نیست و این سند برای مرحله دوم انقلاب تهیه شده است و این رئیس قوه قضائیه است که باید این ترتیب را اولویت بندی کند و بر اساس سند. باید ، استراتژی ها و برنامه ها ، سند را ارتقا دهید.

محسنی AJE با اشاره به مبارزه با فساد گفت: “ما معتقدیم که فساد می تواند به سیستم و مردم آسیب جدی برساند و اگر فساد مهار نشود ، رشد می کند و به سیستم آسیب می رساند و ما باید بدون تبعیض با فساد مبارزه کنیم.” کسانی که می خواهند بمانند و با فساد مبارزه کنند باید روشن باشند و هیچ کس نمی تواند درگیر فساد شود اما آنها می خواهند مبارزه کنند.

محسنی اژه ای همچنین با اشاره به اینکه مبارزه با فساد شامل جلوگیری ، مقابله و از بین بردن موانع فساد است گفت: “اگر موانع فساد را شناسایی و رفع نکنیم ، برای حل مشکل فساد کافی نیست ، زیرا فساد همچنان ادامه دارد. “اگر قوه قضاییه ، مجریه و مقننه برای مبارزه با فساد دور هم جمع شوند ، پس فساد باید ریشه کن شود.

معاون اول رئیس قوه قضائیه گفت: بیشتر پرونده های فساد مالی و میلیارد دلاری مربوط به بانک ها است و باید ساختار بانک ها اصلاح شود. در صورت اصلاح قوانین بانک ها این موارد بسته می شود. ساختار گمرکی باید اصلاح شود زیرا گمرک و بانک ها در بیشتر موارد اختلاف نظر درگیر هستند. تسهیلات بانکی مناسبی به افرادی تعلق می گیرد که می خواهند کار مولد انجام دهند ، هم برای گره گشایی و هم برای جلوگیری از فساد.

وی تأکید کرد: در آینده اراده جدی بین سه قوه برای مبارزه با فساد وجود دارد ؛ به عنوان مثال پرونده های زیادی در سال 1996 و 1997 تشکیل شد و این پرونده ها در قالب دادگاه های مفاسد اقتصادی عمومی برگزار شد. نمی توان گفت همه مشکلات و فساد ریشه کن خواهد شد ، اما باید امیدوار بود که در وضعیت بهتری نسبت به وضعیت فعلی خود باشیم. البته قوه قضاییه انتظار دارد 47 چالش پیشگیری و درگیری داشته باشد تا بتوانیم در سالهای آینده عملکرد بهتری داشته باشیم آیت الله ریسی مفاهیم فساد را می داند.

Mohseni AG ادامه می دهد: من به مردم فراموش شده در مورد فساد از طریق سیستم سوت زدن می گویم. من همچنین از مردم می خواهم که نظم بگیرند و آنها نمی خواهند کار آنها با کار فساد پیش برود. یکی از وظایف دادگستری برخورد با متخلفان است.

وی با اشاره به لزوم استفاده از اسناد رسمی و نه اسناد عمومی گفت: دستگاه قضایی این موضوع را پیگیری می کند و این موضوع آنقدر مهم است که همه ما باید در استفاده از اسناد رسمی گام برداریم. بسیاری از پرونده های دادگستری مربوط به اسناد عمومی است و اسناد رسمی باید جدی گرفته شود و شورای نگهبان باید موارد حقوقی این اسناد را حل کند و از اعتبار عادی اسناد عمومی بکاهد تا افراد به اسناد رسمی جذب شوند.

وی گفت: یکی از مهمترین موضوعاتی که باید در کشور و نه در دادگستری مورد توجه قرار گیرد ، هوشمند سازی است. “به گفته دیگران ، دادگستری الکترونیکی است و از نظر هوشمندی در عدالت از سایر دستگاهها پیشی می گیرد و تاکنون بیش از 60 است. ما سیستمی داریم که می تواند در جلب رضایت مردم و انجام سریعتر کارها و جلوگیری از فساد موثر باشد. بیش از 90٪ اعلانات الکترونیکی است با خانواده زندانیان تماس الکترونیکی گرفته شده و برخی از پرونده ها به صورت الکترونیکی رسیدگی شده است که تأثیر بسزایی در رضایت عمومی از دادگستری داشته است. در صورت داشتن قوه مجریه 80 درصد فعالیت های دادگستری می تواند الکترونیکی باشد پشتیبانی لازم برای اجرای کامل دادگستری

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به مسئله زمین گفت: مشکلات زیادی در منطقه وجود دارد و مراجع مختلف مجوز دهی وجود دارد و این مشکل منجر به تخریب منابع طبیعی و ایجاد بسیاری از شکاف های طبقاتی می شود.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به دارایی ها و دارایی های مسئولان گفت: باید یک بانک اطلاعاتی ایجاد شود تا دارایی ها و دارایی ها درک شود. در مورد اموال افسران ، طبق قانون اساسی ، برخی از افسران باید لیستی از دارایی های خود را پس از شروع دوره مأموریت خود ارائه دهند و همین کار را برای تعیین میزان دارایی آنها در پایان دوره مأموریت انجام دهند. بیش از 5٪ افراد در دادگستری دارایی خود را اعلام کرده اند و 35٪ باقیمانده اختلافات حقوقی دارند. من نامه هایی به کلیه آژانسهای مربوطه ، وزرا و سازمانها و آژانسهای اداری و استخدامی نوشتم و نحوه اعلام دارایی خود را به آنها یادآوری کردم. اگر کسی این اعلامیه خود را نقض کند ، بعداً آن را بررسی خواهیم کرد.

محسنی AG در ادامه گفت: “ما در نحوه کار با واحدهایی که آسیب دیده اند تفاوت ایجاد می کنیم.” در میان افرادی که قادر به پرداخت بدهی ها و تلاش برای فرار از قانون هستند ، یا اگر شخص واقعاً قادر به پرداخت نیست ، با اولی برخورد می کنیم و فرصت را بعداً جبران می کنیم. ما تا جایی که می توانیم برای افزایش تولید از واحدهای تولیدی پشتیبانی می کنیم.

وی با بیان اینکه باید تأخیر در آزمایش را کاهش دهیم ، افزود: در بعضی موارد با گذشت زمان ماهیت مقاومت آنها کاهش می یابد. البته ما در قوه قضائیه نیز در این راستا گام برداشته ایم و تلاش می کنیم اوضاع را بهبود بخشیم. قوه قضائیه در تلاش است تا تجهیزات و مواد اولیه کارخانه ها و کارگاه ها را از کار نیندازد و تا آنجا که به بانک مربوط می شود ، باید تدابیری اتخاذ شود که کارگران بیکار نمانند. به عنوان مثال ، ما یک متهم داشتیم که حمل و نقل هوایی ، زمینی و دریایی داشت. یک تیم فوتبال در حال فعالیت بود ، قوه قضائیه نمی توانست اینها را اداره کند ، دولت و مجلس مجبور بودند نحوه مدیریت دارایی آنها را در نظر بگیرند. برخی از افراد هستند که در صورت مرخصی به آنها می توانند به تعهدات خود عمل کنند و اگر شخصی نمی خواهد از مسئولیت فرار کند به او فرصت داده می شود و شک و تردیدهایش برطرف می شود.

محسنی EJE ادامه داد: اگر مسئله را برای تقویت پایگاه خانواده جدی بگیریم ، از جرائم دیگر جلوگیری خواهیم کرد ، و تأکید کرد: گاهی اوقات یک اختلاف و یک پرونده خانوادگی کوچک به 20 پرونده اصلی جنایی تبدیل می شود. به همین دلیل ، به خانواده توصیه می شود که از همان ابتدا به هم بپیوندند و آنها از طریق منشی و داور امور را حل می کنند.

معاون اول قوه قضاییه در خصوص سایت های قمار و قمار گفت: آنچه برهم زننده آرامش و امنیت مردم است از اولویت های قوه قضائیه است و قمار و قمار بسیاری از خانواده ها را تحت تأثیر قرار داده و این مقصر را جدی خواهیم گرفت. “ما با مقامات خود همکاری کامل داریم و در صورت لزوم از طریق اینترپل کمک خواهیم کرد تا افرادی که سایت های شرط بندی را در خارج از کشور راه اندازی و اداره می کنند اموال خود را در کشور مصادره کنند و در صورت دستگیری با آنها جدی برخورد کنید و بدون هیچ گونه مشکلی امتیازات

وی ادامه داد: تعاونی هایی مانند ثامن الحجج ، فرستگان و البرز ایرانی بر خلاف قوانین همکاری و تعاونی ، سپرده گذاری را از مردم انجام می دهند و سپس بدهکار می شوند و دادگستری در تلاش برای بازگرداندن بخشی از سپرده ها است. در سال 1996 ، و ما از مردم خواستیم كه در هنگام سپرده گذاری احتیاط كنند و دولت نیز در این زمینه مسئولیتی دارد ، زیرا بالاتر از همه ، وزارت مربوطه مسئول است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما برای مبارزه با فساد ، به ویژه فساد اقتصادی ، برنامه جدی داریم و در آینده ، ان شا powers الله ، سه قوه گام های بلندی برای حل مشکلات مردم برداشته و همچنین سعی می کنیم دسترسی مردم به عدالت را آسان کنیم. “

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا