عمومی

دعای مکارم الاخلاق دعای بسیار عمیق و جامعی است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

دعای مکارم الاخلاق دعای بسیار عمیق و جامعی است - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، آیت الله رمضانی پنجشنبه شب در مراسم اختتامیه یازدهمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با اشاره به موضوع اخلاق و معنویت در دعای امام سجاد (ع) اظهار کرد: بر مسئله اخلاق و معنویت

وی افزود: در مجموعه 7 توصیه برای علم ، اخلاق و معنویت ، عدالت ، مبارزه با فساد ، سبک زندگی و … که مورد تأکید رهبری ، حوزه اخلاق و معنویت در فرد ، اجتماعی و الهی قرار گرفته است. حوزه ها نقش کلیدی دارند.

دبیرکل شورای جهانی اهل بیت با اشاره به اینکه اسلام به دنبال معنویت مسئولیت پذیر است ، گفت: معنویتی که ما می توانیم آن را از نظر اسلام به عنوان یکی از مهمترین ویژگی های معنویت در نظر بگیریم ، برخی از معنویت هایی که غیرمسئولانه نیستند. یا غیر مسئول “

وی ادامه داد: معنویت و اخلاق اگر از دین سرچشمه بگیرد ، می تواند بر همه زمینه ها تمرکز کرده و به توسعه ارتباطات بین مردم برسد.

آیت الله رمضانی با اشاره به بخشی از اخلاق فردی گفت: در این قسمت انسان باید به خود توجه داشته باشد و خود را بشناسد تا به خودسازی برسد و در این مرحله افراد باید توجه کنند.

وی در ادامه گفت: امام سجاد (ع) در صحیفه بارها به این مناطق اشاره کرده است که انسان باید خود را بشناسد و هویت خود را بیابد و این خودشناسی منجر به خداجویی ، خودمحوری و خودمحوری می شود. انسان سعی می کند پا در وادی ایمان و یقین بگذارد و روح خود را تربیت می کند.

دبیرکل شورای جهانی اهل بیت گفت: موضوع آموزش و پرورش یکی از حساس ترین مسائلی است که امام (ع) به آن می پردازد و توجه ما را به آن جلب می کند.

وی با اشاره به دعای امام سجاد (ع) در مکارم الاخلاق گفت: دعای مکارم الاخلاق دعایی بسیار عمیق و جامع است که توضیحات متعددی بر آن نوشته شده است.

رمضانی به تمجید از مکرم پرداخت و افزود: مکرم شعور بزرگی است که انسان با آموزش و نوعی مدیریت به دست می آورد.

وی با بیان اینکه اگر مکرم به درستی انجام شود ، فایده اخلاقی نیز خواهد داشت ، گفت: انسان باید از نظر اخلاق شخصی و اخلاق الهی الهی به خود توجه کند. انسان باید جلوه جلال و جمال خدا را داشته باشد و دارای علم الهی الهی باشد و هرکس در حد توان خود به این شیعه الهی پاسخ دهد. در مورد اخلاق اجتماعی ، افراد باید سعی کنند صادق و وفادار باشند و فداکاری کنند و در درون خود احساس مسئولیت کنند.

دکمه بازگشت به بالا