حوادث و رویداد

دستگیری ۳۹۵ اوباشگر در تهران/ پلمب ۶۱ قمارخانه

دستگیری ۳۹۵ اوباشگر در تهران/ پلمب ۶۱ قمارخانه

رئیس پلیس پایتخت از دستگیری 398 نفر از اراذل و اوباش و مزاحم در پایتخت خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون شاهد کاهش 45 درصدی شرارت در تهران بوده ایم.

به گزارش دنیای 77، سردار حسین رحیمی ظهر امروز در اجرای مرحله چهارم طرح «اقتدار» برای برخورد با اراذل و اوباش و مزاحمان گفت: وی مرتکب اعمال مجرمانه ای مانند قمار شده است.

وی افزود که در مجموع 26 قبضه سلاح و بیش از 10000 گلوله از افراد بازداشت شده به دست آمده است.

رحیمی اقتدار کشف 10 دستگاه موتورسیکلت سنگین و سبک را از دیگر اختراعات این طرح اعلام کرد و گفت: در این مرحله از طرح 180 مورد نیز بررسی شد.

وی خط قرمز پلیس برای اصناف را تبدیل واحدهای صنفی به لانه اراذل و اوباش و تبهکاران دانست و افزود: مکان هایی مانند کافی شاپ و باشگاه بدنسازی نباید به پاتوق اراذل و اوباش تبدیل شود. البته این اماکن هم زیر نظر پلیس است و با این گونه موارد برخورد می شود.

رئیس پلیس پایتخت افزود: در این مرحله به 1263 واحد صنفی هشدار، 96 واحد صنفی به دلیل ارتکاب به همین جرم و عدم رعایت خط قرمز پلمپ شده و به 111 واحد اخطار داده شده که با آنها برخورد خواهد شد. اگر جرمی مرتکب شود.» مکرر. شد.

وی در پاسخ به این سوال که اکثر اراذل و اوباش در کدام محله دستگیر شده اند، گفت: این طرح در سراسر تهران اجرا شد و دستگیر شدگان در مناطقی مانند تهران، تهرانپارس، اشرفی اصفهانی، شهر ولیسر، خاک سفید، نظام آباد، نارم دستگیر شدند. مجیدیه، امیریه، 13 آبان، منیریه، جوادیه، نازی آباد، خانی آباد، مشیریه، فلا و… دستگیر شدند.

رحیمی همچنین درباره رصد فضای مجازی و برخورد با گردانندگان سایت های مجرمانه گفت: در اجرای این قسمت 89 سایت مسدود شد. پنج مورد مربوط به شهرهای دیگر بود که در همان شهر به آنها اشاره کردیم.

وی برخورد قمارخانه ها را از دیگر طرح های پلیس برشمرد و گفت: از ابتدای سال 81 قمارخانه در تهران پلمب شده است. 140 وب سایت شرط بندی و قمار نیز شناسایی و مورد رسیدگی قرار گرفته است

وی در پاسخ به این سوال که آیا اخیرا تعداد اراذل و اوباش در تهران افزایش یافته است؟ وی گفت: اگر یادتان باشد تا چهار پنج سال پیش در تهران سطحی از اراذل و اوباش داشتیم و برخی از آنها تازه وارد و شریک زیادی داشتند اما امروز با هماهنگی های بسیار خوب وضعیت خیلی بهتر از قبل شده است. ” ما اراذل و اوباش جدید نداریم و این افراد را در مخفیگاه ها دستگیر می کنیم و عمدتاً خبری از حضور و قدرت نمایی در خیابان ها نیست.

رحیمی افزود: بر اساس گزارش ما از ابتدای سال جاری تاکنون 45 درصد کاهش اراذل و اوباش و جرایم مربوط به اراذل و اوباش در تهران مشاهده شده است.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا