سلامت

درمان های طبیعی برای یک عارضه پوستی

پسوریازیس یک بیماری التهابی است که باعث ایجاد لکه های قرمز و خشن روی پوست، اغلب روی آرنج، زانو یا پوست سر می شود.

به گزارش دنیای 77، اگرچه هنوز درمان خاصی برای عوارض پوستی پسوریازیس وجود ندارد، اما درمان ها و درمان های طبیعی می تواند به بیماران در کنترل علائم کمک کند.

به گزارش مدیکال نیوز تودی، برخی از گیاهان توانایی کاهش التهاب یا کاهش رشد سلول های پوستی را دارند که علائم پسوریازیس را تشدید می کنند.

به عنوان مثال، کرم ها و ژل های حاوی عصاره گیاهان آلوئه ورا، آنها دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی هستند. این محصولات می توانند پوست را تسکین دهند و با باکتری هایی که باعث عفونت می شوند مبارزه کنند.

به گفته مرکز ملی سلامت مکمل و فراگیر ایالات متحده (NCCIH)، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد آلوئه ورا در تسکین پسوریازیس موثر است. راه های مختلفی برای استفاده از خواص آلوئه ورا وجود دارد، اما برای رهایی از پسوریازیس می توان مقداری ژل آلوئه ورا را مستقیماً روی ناحیه آسیب دیده پوست ناشی از پسوریازیس استفاده کرد.

همچنین درخت آبی این گیاه سنتی چینی است که توسط مردم این کشور برای درمان درماتیت استفاده می شود. تحقیقات بالینی اخیر نشان می دهد که این دارو ممکن است به درمان پسوریازیس کمک کند.

یک مطالعه در سال 2017 اثرات آبی را در درمان پسوریازیس در 24 نفر بررسی کرد و دریافت که کسانی که از این گیاه به عنوان درمان استفاده کردند نسبت به کسانی که از دارونما استفاده کردند علائم کمتری داشتند. آنها همچنین سطوح پایینی از اینترلوکین 17 داشتند که یکی از علائم التهاب در افراد مبتلا به پسوریازیس است.

علاوه بر ندای درختی دیگر انگور اورگان این جایگزینی است که گفته می شود در بهبود وضعیت پوست نقش دارد. انگور اورگان گیاهی گلدار است که از درخت ماهون به دست می آید. سابقه استفاده از این گیاه در بیماری های التهابی مانند پسوریازیس وجود دارد.

با این حال، هنوز شواهد کافی برای تایید اثربخشی سایر داروهای گیاهی برای پسوریازیس وجود ندارد، اما گیاهان دیگری نیز وجود دارند که ممکن است موثر باشند. برخی از این گزینه های درمانی عبارتند از: چریش، آب پنیر شیرین، کپسایسین، کورکومین، فندق، عصاره شیرین بیان و قاصدک.

لازم به ذکر است که استفاده از داروهای گیاهی نیز می تواند عوارضی مانند سوزش پوست، تورم، خارش، سوزش و درد ایجاد کند.

بنابراین، بهتر است قبل از استفاده از هر داروی گیاهی با یک متخصص مشورت کنید، زیرا برخی از این گیاهان ممکن است با داروهای شما تداخل داشته باشند یا برای برخی از بیماری های شما مشکل ایجاد کنند.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا