حوادث و رویداد

درخواست اعتبار ۴۴۷۴ میلیاردی مدیریت بحران برای جبران خسارات زلزله اخیر

درخواست اعتبار ۴۴۷۴ میلیاردی مدیریت بحران برای جبران خسارات زلزله اخیر

رئیس آژانس مدیریت بحران کشور ادعا کرد که باید 44744 میلیارد ریال برای جبران خسارت زلزله زدگان در استان کهگیلیا ، بایار احمد و اصفهان تأمین شود.

در مصاحبه ای با اسماعیل نجار دنیای 77 ، وی با اشاره به زمین لرزه در کهگیلویه و شهرک سیسخات در استان بویراحمد که این استان و چندین شهر دیگر در استان اصفهان را تحت تأثیر قرار داد ، گفت: استان های احمد و اصفهان وارد شده اند.

وی با بیان اینکه از ابتدای زلزله مسائل مربوط به اقدامات امدادی و خسارات و برآورد مسکن اضطراری در دستور کار قرار گرفت ، افزود: در همین راستا امروز در نامه ای به سازمان برنامه و بودجه صندوق بازپرداخت اظهار داشتم که تخصیص این ارقام به زودی توافق می شود و مناطق زلزله زده احیا می شوند.

نجار در مورد ارقام درخواستی سازمان مدیریت بحران برای جبران خسارت گفت: 1465 میلیارد و 90 میلیون ریال کمک واقعی محسوب می شود که پس از پرداخت مبلغ برای جبران خسارت واحدهای مذکور هزینه می شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه 200 میلیارد ریال نیز به عنوان تملک منابع زیرساختی روستایی در نظر گرفته شده است ، ادامه داد: 2709 میلیارد ریال و 500 میلیون ریال تسهیلات پنج درصد برای مناطق شهری و چهار درصد برای مناطق روستایی. پیش بینی می شود این وام ها طی یک دوره 15 ساله بازپرداخت شوند.

به گفته وی ، این ارقام پس از تهیه آژانس های برنامه و بودجه در اختیار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قرار می گیرد و تحت نظارت سازمان مدیریت بحران هزینه می شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا