ورزش

دانشگاه باید در حل مسائل جامعه نقش‌آفرین باشد

دانشگاه باید در حل مسائل جامعه نقش‌آفرین باشد

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، حسن بنانیان در نشست جمعی از دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در بیرجند برای بررسی اسناد تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد که این دانشگاه باید به آن توجه کند. در حل مشکلات امروز بسیار موثر و کارآمد خواهد بود.بیایید به سراغ کارهای تکراری گذشته برویم.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی ششمین استان کشور است که جلسات بررسی تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در آن برگزار شد، گفت: تربیت فرهنگی، اخلاقی و هویتی دانشجویان از ویژگی های سند تحول و تعالی است. از دانشگاه


بیشتر بخوانید:

جلسه تبیین تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد


مشاور فرهنگی و دستیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: ارتقای استانداردها و مهارت های دروس، ارتقای تربیت اخلاقی و معنوی، ارتقای پاسخگویی و حل مسئله، ارتقای فناوری، نوآوری و کارآفرینی، ارتقای جایگاه بین المللی و الهام بخش، پیشرفت علمی معتبر و متمدن انسجام و یکپارچگی شبکه، تبدیل به فرهنگ سازمانی، کسب موسسه آموزشی و بهره وری و پایداری اقتصادی از مهمترین بسته های کاری دانشگاه در مستندسازی تحول و تعالی است.

فرهنگ را به اعمال مذهبی خاص محدود نکنید

موسس افزود: اسناد تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی در قالب برنامه ریزی راهبردی پنج ساله برای اجرای اسناد دانشگاه اسلامی و سایر اسناد صعودی در حوزه علم و فناوری تهیه و تدوین شده است. ما نباید از مدیریت فرهنگی گسترده عدول کنیم و فرهنگ را فقط به برخی اعمال دینی محدود کنیم.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لزوم تحلیل شفاف را یادآور شد و گفت: مشکلات اجتماعی و سیاسی زمینه فرهنگی دارد در حالی که گاهی می توان راه حل اغراق آمیز داد و این درست نیست.

بانبانیان با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب، فرهنگی، اورولوژیست و حکیم برجسته، گفتند: از منظر معظم له، مدیریت فرهنگی یکی از مهمترین مراکز تربیتی دانشگاه ها در کشور است.

رئیس سابق کمیسیون اخلاق فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه هر اتفاقی چه مثبت و چه منفی در جامعه موج می زند، ادامه داد: دانشگاه باید نقش مهمی در حل مشکلات امروز جامعه داشته باشد.

مستندسازی تحول و تعالی دانشگاه آزاد اسلامی یک برنامه اقدام راهبردی پنج ساله از سال 1400 تا 1405 با تأکید بر اجرای اصول مشترک اجرا شده توسط مقام معظم رهبری است و به نقل از سخنان زرین سردار شهید بنیانی سپهبد سلیمانی: «چنین است. فرصت زیادی در تهدید». فرصت یک فرصت پنهان نیست.

وی با اشاره به اینکه دو موضوع در همه رویدادهای اجتماعی بسیار مهم و تاثیرگذار است، گفت: موضوع اول زمینه اجرای یک رویداد و دوم کمپین اجرای آن است. این حادثه زمانی اتفاق می افتد که هر دو چیز با هم پیش می روند.

رئیس سابق کمیسیون ارتباط فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر نهادینه سازی سبک زندگی ایرانی اسلامی در تمامی ابعاد اجتماعی کشور افزود: جامعه می شود.

بنیانیان می گوید: رهبر معظم انقلاب فرموده اند که «اسلامی شدن دانشگاه ها معنای عمیق، وسیع و گسترده ای دارد و به نظر من بیشتر برای دانشگاه لازم است تا شام». اگر می خواهید دانشگاه را به علم تبدیل کنید، باید اسلامی باشد. یکی از ویژگی های اسلامی بودن، علمی بودن و عمیق تر بودن است، اعتماد به نفس معلم و شاگرد است، خوداتکایی معلم و دانش آموز است.

اخلاص در اجرای اسناد دانشگاه آزاد

وی افزود: در دوره جدید می خواهیم اسناد دانشگاه اسلامی را با جدیت اجرا کنیم چرا که یکی از دلایل عدم پیشرفت دانشگاه، عدم اجرای برخی کارهای فرهنگی توسط برخی نهادهای فرهنگی دانشگاه است، دانشگاه باید کمکشون کن.

مشاور امور فرهنگی و دستیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به لزوم تغییر نگرش مدیران در اسناد دانشگاه اسلامی گفت: استفاده از آموزش به عنوان ابزار اصلی اصلاحات. فرهنگ و آموزش باید یکی از نگرش های اصلی مدیران باشد.

مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طراحی مدل های مدیریت مفهومی دانشگاه اسلامی و طراحی چارچوب نظام مند اسلامی سازی دانشگاه در دستور کار مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی است.

به گزارش آنا، در ابتدای این نشست سید حسن هاشمی دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان خراسان جنوبی در گزارشی از پیشینه فرهنگی و علمی استان خراسان جنوبی گفت: فراهم می کند.

هاشمی بر لزوم به کارگیری مسائل فرهنگی دانشگاه و تغییر نگاه در این زمینه تاکید می کند و منویات مقام معظم رهبری در اسلامی سازی دانشگاه و بیان بسیار مهم مرحله دوم انقلاب را مورد توجه جدی قرار می دهد: تلاش برای تحول دانشگاه .

انتهای پیام/4117/4062/

دکمه بازگشت به بالا