جامعه و خانواده

داروها و مکمل‌هایی که نباید با هم بخوریم

داروها و مکمل‌هایی که نباید با هم بخوریم

اگر به مدت طولانی یا کوتاه یکی از داروهای تجویز شده را مصرف می کنید ، هنگام مصرف برخی مکمل ها با این داروها مراقب باشید.

به گزارش دنیای 77 ، مجله کانادایی Best Health Mag می نویسد: برخی از مکمل های غذایی اثر دارو را افزایش می دهند ، برخی دیگر آن را کاهش می دهند.

بسیاری از مکمل ها می توانند اثر آنتی بیوتیک های خوراکی مانند داکسی سایکلین ، مینی سایکلین ، تتراسایکلین و سایر آنتی بیوتیک ها را کاهش دهند.

برای کاهش بروز این مشکل از مصرف این مکمل ها دو ساعت قبل یا بعد از مصرف آنتی بیوتیک خودداری کنید.

مکمل هایی که ممکن است با آنتی بیوتیک های خوراکی تداخل داشته باشند شامل کلسیم ، آهن ، منیزیم و روی هستند.

برخی از مکمل ها اثر دارو را بیشتر می کنند و احتمالاً منجر به خونریزی بیش از حد می شوند که می تواند منجر به تداخلات خطرناک با داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفارین و حتی آسپرین شود. این مکمل ها شامل روغن ماهی ، ویتامین E و ویتامین K هستند.

برخی از مکمل ها نباید همزمان با داروهای ضد افسردگی مصرف شوند. به عنوان مثال ، استفاده از سرترالین با داروهای ضد افسردگی رایج ، مانند مکمل های فلوکستین ، پاروکستین و ملاتونین ، ممکن است باعث خواب آلودگی بیش از حد شود.

همچنین هنگام مصرف اسید آلفا لیپوئیک و جینسینگ با داروهای انسولین و دیابت دهان دقت کنید زیرا خطر افت قند خون یا دارو ممکن است اثربخشی دارو را تغییر دهد.

همچنین گزارشاتی در مورد عوارض جانبی مهم و بالقوه جدی سیر (مکمل های ماهی) ، روغن ماهی ، جینسینگ ، شیرین بیان ، فسفر ، پتاسیم ، ویتامین D و داروهای فشار خون و فشار خون آلوئه ورا (هیپوتوتین) وجود دارد. است

روغن ماهی اثر داروهای فشار خون را افزایش می دهد ، که می تواند سطح فشار خون را کاهش دهد.

همچنین ، باید از مصرف مسکن همزمان با مکمل های ملاتونین خودداری کنید ، زیرا باعث خواب آلودگی بیش از حد و سایر عوارض جانبی خطرناک می شود.

به گفته دویچه وله ، داروهای کاهنده کلسترول که در گروه استاتین ها طبقه بندی می شوند (به عنوان مثال لوواستاتین و سیمواستاتین) به دلیل خطر تعامل جدی ، نباید بعنوان برخی از مکمل ها مصرف شوند. این مکمل ها شامل آهن ، نیاسین و ویتامین A هستند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا