حوادث و رویداد

خودروهای پلیس هوشمند می‌شوند؛ ثبت تخلفات با دقت بالا و زمان کمتر

خودروهای پلیس هوشمند می‌شوند؛ ثبت تخلفات با دقت بالا و زمان کمتر

با مساعدت معاون وزیر علوم و فناوری ، “پروژه اطلاعات خودروی پلیس جزیره کیش راهو برای ثبت تخلفات رانندگی از طریق دوربین ها و پهپادهای نظارتی اجرا می شود.”

به گزارش دنیای 77 ، به گفته مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور ، طی چند هفته نیروی انتظامی از این پروژه رونمایی کرد که با همکاری معاون رئیس ستاد توسعه علوم و فناوری و ستاد حمل و نقل پیشرفته و توسط فارادین نگار اجرا شد. محقق آسیا. یکی از مزایای اجرای این طرح امکان نظارت مداوم و از راه دور تخلفات تلفن همراه و مشکل ضبط در دوربین های خاص است. از دیگر مزایای اجرای طرح می توان به “ثبت دقیق تخلفات در کوتاه ترین زمان و حداقل تعامل کاربر پلیس” ، “افزایش ایمنی خودروها” و “ایجاد پایگاه داده خودرو به روز” اشاره کرد.

با این پروژه ، نقشه آنلاین رفتار رانندگان در تمام محورها و جاده ها ، استفاده از بردهای هوشمند مخفی ، حذف سیستم های محاسباتی و امکان اندازه گیری سرعت با دوربین تلفن همراه در کشور ارائه می شود.

این طرح با هدف “کنترل و تنظیم تخلفات خودروهای پلیس جزیره ، از جمله ترکیبی از تصاویر پلاک خوان و تصاویر دوربین های بدون سرنشین که روی خودروهای پلیس چسبانده شده است” انجام می شود.

“ارسال خودکار اطلاعات تأییدشده به سرور” ، “تشخیص پلاک و تشخیص پلاک خودرو” ، “تعریف سطح دسترسی کاربر” ، “دوربین تعریف شده توسط کاربر” ، “مشاهده حداکثر 4 دوربین در رابط کاربری” ، “ردیابی خودکار پلاک “،” ثبت موقعیت جغرافیایی و آدرس محل تخلف “و غیره در محدوده این طرح است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا