عمومی

خطرتخریب و ریزش زمین زیرپای گلزار شهدا/قلب دردمندمردم وخانواده‌ها – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان: پس از سیل های فاجعه بار آوریل 200 در پل دکتر گلزار ، شهدای ساحل رودخانه مامولان آسیب دیدند و تپه ای را که شهدای این شهر بر آن استراحت کرده بودند ، شستشو دادند. و این قبرهای مقدس در خطر فروپاشی بودند.

از آن زمان به بعد ، این موضوع مورد توجه عموم مردم به ویژه خواسته های شهدا و خانواده شهدا و حل آن مطالبات مسئولان و مردم قرار گرفت.

قبور مطهر شهدای عادی در خطر سقوط هستند

مینا نظری یک شهروند است طبیعی در دکتر لذت بردن وی به آنلاین گفت: سیل های فاجعه بار آوریل 200 زندگی مردم را سخت کرد ، خانه های حاشیه رودخانه را ویران کرد ، خسارات زیادی به ساکنان وارد کرد ، برخی از آنها یک شبه جان خود را از دست دادند و آثار مخرب آن هنوز در بسیاری از نقاط باقی مانده است.

وی افزود: اکنون دو سال و نیم بعد از وقوع سیل ، قبور مطهر شهدا عموماً در معرض فروپاشی هستند و به یک خواسته عمومی تبدیل شده است.

محمد مردانی یکی دیگر از شهروندان است طبیعی در دکتر به من بگو وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: شهدای عادی به دلیل سیل های ویرانگر و ویرانگر در کوه ها و موقعیت گلزار رنج برده اند. مالیدن آنها خالی هستند و مخصوصاً قبور شهدا در خطر سقوط هستند.

خطر ویرانی و رانش زمین زیر نظر گلزار شهاد / دل شکسته مردم و خانواده ها

وی افزود: پس از سیل آوریل 1998 ، بیش از 28 ماه بعد ، مأموران فقط از گلزار شهدا در شهرک مشترک بازدید کردند و رفتند که در حال تخریب است.

این شهروند طبیعی وی افزود: در حالی که مردم و خانواده شهدا به ویژه والدین آنها هنوز نگران هستند که قبور مطهر عزیزانشان در فصل بارندگی سقوط کند و تنها بقایای آنها زیر آب برود ، مسئولان وعده می دهند.

مطالبات مردم ساخت دیوار ساحلی گلزار سوهاد

محسن پورحسنی یکی دیگر از شهروندان است طبیعی در دکتر به من بگو “شهدا همه چیز را برای ایمنی ، آسایش و آرامش ما فدا کردند و به ویژه کسانی که اکنون در این موقعیت هستند مدیون خون شهدا هستند و خدمات صادقانه و صادقانه به خانواده ها و مردم شهدا نه تنها مسئولیت آنها بلکه مسئولیت آنهاست. وظیفه آنهاست. “او به آنلاین گفت. آنها مسئول این امر هستند.

وی افزود: خانواده شهدا باید منتظر بمانند و منتظر بمانند تا مسئولان آمادگی ، برنامه ریزی و اقدامات عملی برای بازسازی و استحکام قبور شهدا و رفع نگرانی آنها داشته باشند.

این شهروند طبیعی وی افزود: مراقبت از قبور شهدا در هر شرایطی و جلوگیری از آن یک خواسته جدی و مشترک مردم عادی است و انتظار می رود مسئولان قبل از بارش باران اقدام کنند.

وعده مسئولان عملی نشد

ماریا اسپیندانی خانم خواهر یک شهید معمولی به من بگو وی در گفتگو با خبرنگار آنلاین اظهار داشت: برادرم “محمدمهدی” در سال 89 به شهادت رسید ، پس از هشت سال انتظار ، استخوان های وی را با لوح سپردیم و در گلزار شهدای عادی به خاک سپردیم.

خطر ویرانی و رانش زمین زیر نظر گلزار شهاد / دل شکسته مردم و خانواده ها

وی افزود: مادرم هنوز به شهادت “محمدمهدی” اعتقاد ندارد و 34 سال است که منتظر است ، او فقط از قبر مطهر شهدا که در فروردین 200 آب گرفتار شده خوشحال است. مالیدن در خطر سقوط است.

خواهر شهید اسپیندانی وی افزود: طی دو سال و نیم گذشته از مسئولان خواسته ایم تا نگرانی ها و دغدغه های خانواده های شهدای عادی را به صورت کتبی و شفاهی مختلف برطرف کرده و برای جلوگیری از این امر دیوار ساحلی در گلزار سوها بسازند. اما متاسفانه وعده های مقامات فقط یک کلمه است.

وی گفت: این تصمیم در نیمه دوم مرداد امسال از طریق پیگیری مدیریت اجرایی دیوار اتخاذ شد. تگرگ شهدای عادی باید باغ گل ایجاد کنند ، اما تاکنون هیچ اقدام عملی در این زمینه انجام نشده است.

خواهر شهید اسپیندانی خاطرات ساعت بنابراین مسئولان نگران خواسته های خانواده شهدای مشترک هستند مندی، به نام شهدا و به صورت اصولی و مدنی دیوار ساحلی گلزار شهدای این شهر را بسازند.

قبل از شروع باران یک دیوار ساحلی بسازید

ژنرال جمعه امام حجت الاسلام حسن رضا نیز در این زمینه سخنرانی کرده است به من بگو وی به خبرنگار آنلاین گفت: پس از سیل ویرانگر سال 1919 که در شهرهای مملان و پلدختر رخ داد ، دیوار ساحلی در مسیر گلزار شهدای مامولان به شدت آسیب دید.

وی گفت: بازسازی و مرمت این دیوار یکی از خواسته های مردم شهرستان به ویژه خانواده شهدا است.

امام در یک جمعه معمولی افزود: “با توجه به این خواسته ، بازرسی ها و پیگیری های مقامات استانی و کشوری به سمت دیوار ساحلی گلزار شهدای مامولان انجام شد. با تخریب شهدای مطهر مواجه شد و اقدامات عملی انجام شد

خطر ویرانی و رانش زمین زیر نظر گلزار شهاد / دل شکسته مردم و خانواده ها

حجت الاسلام رضایی می گوید: ساخت دیوار تگرگ به منظور جلوگیری از ریزش قبور شهدای شهر ، عموماً اضطراب مردم ، خانواده های شهدا و کسانی که نظام و خون شهدا را نسبت به دین و ایثار احساس می کنند ، کاهش می دهد.

وی افزود: با توجه به پیگیری و بازرسی مستمر این دیوار در روزهای اخیر ، مستندی نیز از صدا و سیما تهیه شد و در نشستی با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در نیمه دوم مردادماه تصمیم گیری شد. “ساخت این دیوار باید از هم اکنون آغاز شود.

امام در یک روز عادی امام گفت: “با توجه به افزایش بارندگی و آب رودخانه ، ساخت دیوار ساحلی گلزار کار شهدای این شهر را با مشکل مواجه می کند. انتظار می رود قبل از شروع عملیات بازسازی و مرمت به پایان برسد. فصل بارندگی های موسمی “

وعده های شرکت آب منطقه ای محقق نشده است

سید حبیب الله موسوی شهردار مامولان نیز سخنرانی کرد به من بگو وی به خبرنگار آنلاین گفت: گلزار شهدای عادی در چهار کیلومتری جنوب شهر در حاشیه رودخانه «کشکان» با 33 بقعه متبرکه واقع شده است.

وی گفت: در سیل های فاجعه بار آوریل 200 ، به دلیل استقرار رودخانه “کشکان” و گلزار شهدا درجه خاک درجه 0 ، آن را شستشو دادند تا قبرهای مقدس سقوط کنند و این مشکل دلیلی برای نگرانی و دغدغه خانواده شهدای بزرگ ، افسران و مردم.

شهردار افزود: پیگیری های مستمر در سطوح مختلف منطقه ، شهر ، استان و کشور انجام شده است ، از جمله بازرسی های مقامات ارشد کشوری و استانی ، با وجود تأخیرها. معمولاً در دستور کار بود.

موسوی گفت: یک میلیارد میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه اختصاص داده شده و روند آن به پیمانکار واگذار شده و مقرر شد فعالیت های اجرایی آن در هفته رسمی آغاز شود.

وی تصریح کرد: امید است این پروژه قبل از شروع فصل بارندگی موسم به سرعت و با دقت به پایان برسد و نگرانی ها در مورد حقوق خانواده شهدا برطرف شود.

دکمه بازگشت به بالا