عمومی

خسارت ۷۰۰ میلیارد تومانی سرمازدگی به کشاورزی استان فارس – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خسارت ۷۰۰ میلیارد تومانی سرمازدگی به کشاورزی استان فارس - خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین به نقل از نادر محمودی اظهار داشت: طی هفته گذشته دما و یخبندان در باغ های مرکبات در شهرهای جنوبی فسا ، جهرم ، خنج و استان کاهش یافته است. گراش، اوز، درب ، نیریس ، لار ، آنلاین و لمارد بیش از 70،000 میلیارد نفر از دست داده اند.

وی خاطرنشان کرد: کاهش دمای هوا در چندین شهر ژانویه طبق برآوردهای بدست آمده از استان و کارشناسان بیمه ، باغ های مرکبات در شهر درب 520 میلیارد تومان ضرر و مزارع سبزی و صیفی در شهرهای بزرگ 180 میلیارد تومان ضرر کردند. گراش و چاقو خورده است.

رئیس اداره مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: باغات و مزارع تحت پوشش بیمه توسط کارشناسان ارزیابی و خسارت آنها جبران می شود.

محمودی افزود: متأسفانه بخش عمده ای از باغات و مزارع خسارت دیده تحت پوشش بیمه نیستند و كارشناسان به وزارت جهاد كشاورزی و امور كشور اعلام می كنند كه در صورت تصویب هیئت وزیران میزان خسارت وارده به كشاورزان و باغات را تعیین كنند. میتونه باشه.

رئیس بخش مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی فارس ادامه داد: کاربران باید به اصول فنی کاشت ، نگهداری و برداشت محصول پایبند باشند و در صورت بیمه محصولات خود ، در نتیجه خطرات احتمالی از جمله تغییر اقلیم و سرمازدگی متحمل خسارات می شوند. مزایای بیمه محصول را کاهش داده و از آن بهره مند شوید.

دکمه بازگشت به بالا